Najtrudniej poznać samego siebie

Jak odbierać świat

Jak odbierać świat

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak odbierać świat. To dosyć przewrotny tytuł, bo każdy odbiera swój świat, wokół siebie indywidualnie. Po swojemu. Ba – każdy go tworzy indywidualnie. Kilka przykładów słownych /cytatów/: „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.„, „Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada.„, „Co dla jednego jest pożywieniem, dla drugiego trucizną.” i na koniec „Jaki pan, taki kram„.

Jak odbierać światJak odbierać świat

Te mądrości ludowe i nie tylko, mówią wyraźnie, że każdy tworzy swój świat. Każdy z nas widzi to co chce widzieć, a raczej jaki jest stan jego ducha. Jeśli jest na poziomie strachu – to świat jest straszny, krzywdzący, bolesny. Bóg takiego świata jest jak ze starego testamentu.

Jeśli zaś otoczysz się miłością, radością – to wszystko się powoli zmienia. Zapomnisz o smutkach mówiąc/myśląc „nie wierzę tym myślom”, „to jest nieprawdziwe”, „to wynika z moich myśli, które odrzucam” etc, powoli zapominasz o każdym smutku i trosce. Zmierzasz ku szczęściu, miłości, prawdzie i pokojowi. Cierpliwości!

Ktoś może powiedzieć, ależ bzdury – „świat jest okropny i brutalny”. Otóż nie! On jest taki jak go widzimy, czujemy i jak sami się zaprogramowaliśmy, na podstawie bodźców i informacji z zewnątrz nas – od opiekunów za dzieciaka, a później już samodzielnie. Wszystko to sami przyjęliśmy do siebie, do swojej podświadomości. Teraz czas to odwrócić.

Na tym odwracaniu własnych cech, spostrzeżeń, imaginacji, myśli i wszystkiego co w nas samych nam przeszkadza – to polega. Twoim zadaniem jest tylko praca nad sobą, bo jak ty staniesz się piękny, to świat dookoła ciebie również będzie piękny. Mało, że piękny, to na dodatek wraz ze wzrostem świadomości ciało będzie się uleczać.

Jak odbierać świat – Podsumowanie:

To właśnie potęga świadomości! Przyglądnij się dokładnie temu co czujesz, jak postrzegasz świat, czy aby nie za ostro, z brakiem miłości. Jeśli podołasz zmień to widzenie świata, skoryguj, świadomie i z zapałem. Wszystko co robisz musi wynikać z ciebie. Nie ze świata, który cię otacza, bo być może to fejk.

A zanim zapytasz mistrza, jak to zrobić, sam się zastanów. Bo dla siebie jesteś najlepszym mistrzem i tylko ty możesz zmienić swój świat. Świata wokół nie zbawisz, ale możesz zbawić, uleczyć i uszczęśliwić siebie. Jeśli ty się zmienisz, uszlachetnisz dążąc do miłości bezwarunkowej, to świat będzie ci to oddawał. Tyle w temacie.

PS. Dla światłego nic trudnego.

najnowsze z oświecenie

http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Translate »
idź do góry