Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent?

w pomysłowo/prawdziwie/świadomie

Jak odkryć swój talent? Bywa, że w życiu, jesteśmy zniechęceni i przygnębieni. Idzie jak pod górkę i nic nie wychodzi. W takich chwilach musimy pamiętać, że każdy z nas jest obdarzony ogromnymi talentami. A naszym obowiązkiem i niejako celem nadrzędnym życia, jest je odkryć i wykorzystać do samorozwoju, czyli siebie. To „JA” w swoim życiu jestem najważniejszy i to siebie mam we wszystkim wspierać i rozwijać, aby móc żyć pełnią życia. Aby nikt mną nie pomiatał, nie zniewalał, nie zatrudniał, nie kusił pieniędzmi i nie uzależniał. Do tego potrzebna jest MI świadomość i moje talenty. Bo gdy staję się mistrzem w tym co mi łatwo przychodzi, to i życie się poprawia, pięknieje i rośnie.

Jak odkryć swój talent?Jak odkryć swój talent?

Najtrudniejszym do siebie pytaniem jest „Jak poznać samego siebie?” i „Jak poznać swoje talenty?”. Życie wciąż nas rozprasza, zajmuje, absorbuje i męczy. Sprawia, że ​​jesteśmy wciąż zajęci i nie mamy czasu dla siebie. Wówczas zapominamy usiąść i zastanowić się nad sobą, rozważyć to co za i odpuścić. Zmodelować, czyli niejako stworzyć plan działania. Ale bywa, że życie rzuca na kolana, a wówczas tracimy pewność siebie. Tracimy swoją wartość. Można zawczasu zastanowić się nad sobą, rozwijać odwagę i odkrywać swoje talenty. Po prostu poznawać siebie. W świadomości właśnie o to poznanie chodzi. Istnieje wiele sposobów na poznawanie siebie i odkrywanie własnych talentów.

Jeśli dotarłeś do miejsca, gdzie chcesz już zidentyfikować swoje talenty i wykorzystać je na swoją korzyść, zapoznaj się z kolejnymi krokami, które znacznie ci to ułatwią. I zrozum wreszcie, nie ma nikogo poza tobą w twoim życiu. Sam sobie je tworzysz, sam doświadczasz i sam wybierasz. To, że robisz to czasami źle, wynika z faktu, że kiedyś przyjąłeś złe opcje i schematy zachowań, myślenia, widzenia świata. Teraz czas już z tym skończyć. Porzucić wszystko co było i co wiesz i na nowo zbudować siebie, lepszego, pełniejszego, utalentowanego, mistrza. Aby się w życiu spełnić, trzeba stać się mistrzem. Trzeba wykorzystać talenty które mamy, do tego, aby nasze życie stało się łatwe, lekkie i bardzo przyjemne.

Jak odkryć swój talent? – Obserwacja:

1. Wykonaj ocenę życia

Jeśli chcemy poznać swój potencjał życiowy, należy dokonać oceny dotychczasowego życia. Musimy zdefiniować własne wzorce życia i osobowości. Dzięki temu dowiemy się, jakie motywacje życiowe są dla nas ważne. W ten sposób dowiadujemy się jakie mamy mocne i słabe strony.

2. Znajdź umiejętności w których ​​czujesz się mocny

Szukaj tego, co czyni cię silniejszym. Silniejszy, oznacza tutaj cel w życiu i doświadczasz wzrostu i satysfakcji. Na tym polega życie. Gdy jesteś dobry w pewnych rzeczach, wszystko wydaje się być łatwe. Nasz wewnętrzny zmysł przyciąga nas do rzeczy, które sprawiają, że czujemy się spokojni i zadowoleni z życia. Ale to wówczas gdy czujesz się przygnębiony, czujesz się nie na miejscu i nie czerpiesz satysfakcji z codziennego życia, należy zidentyfikować i przypomnieć sobie, co sprawia, że czujesz się dobrze w swoim życiu. To zapewne jest twój talent. Cokolwiek by to nie było, to określa twoją siłę. Upewnij się, że dążysz do talentów, niezależnie od tego, w czym jesteś dobry. To sprawi, że zaczniesz rozwijać talenty, a tym samym swoje mocne strony.

3. Odszukaj to, na co wydajesz najwięcej pieniędzy

Podążanie za pieniędzmi na ogół odkrywa prawdę, a ta prowadzi nas do odkrycia własnego talentu. Jeśli sprawdzisz finanse z ostatniego roku, zapewne dostrzeżesz schemat wydatków na niektóre rzeczy. Wykorzystaj to do odkrycia talentu, tak aby pracował on na twoją korzyść. To da ci radość, a przechodząc na zaawansowane etap tych czynności i cieszyć się pełnią życia. To da ci największą satysfakcję.

4. Zapytaj znajomych, rodzinę, jakie są twoje najlepsze i najgorsze cechy?

Spytaj bliskich ci osób, jak sądzą, jakie są Twoje pasje i zainteresowania, a także jakie wady? Dostaniesz wiele cennych wskazówek i tak je masz traktować. Na ogół rzeczy, które przychodzą ci bez wysiłku, bawią innych, a to przecież twoje talenty. Poproś o szczerość. Wiedza o słabościach lub najgorszych cechach pomaga wyizolować te nawyki lub czynności ze swojego życia. Wówczas możesz coś zmienić, odsiać zbędny bagaż, a zaopatrzyć się w to gdzie jesteś dobry.

5. Zapytaj rodzinę, starszych znajomych, co kochałeś jako dziecko?

Porozmawiaj z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi i zapytaj o to, co kochałeś, gdy byłeś dzieckiem. Może po prostu nie pamiętasz takich rzeczy, ale może inni pamiętają. Ludzie, którzy znają cię najdłużej, co nieco o tobie wiedzą. Są rzeczy i nawyki, które przejmujemy jako dzieci i staramy się być w nich dobrzy. Może byliśmy w tym dobrzy, ale gdy dorastaliśmy, zapominaliśmy o tych rzeczach. Jeśli niektóre z tych rzeczy nadal pobudzają twój mózg lub wywołują podekscytowanie, to zapewne były to rzeczy, które kochałeś i w których byłeś dobry. To właśnie twój talent! Spróbuj przywróć ten sam poziom entuzjazmu, gdy uświadomisz sobie swoje mocne strony, swoje talenty.

6. Pisz dziennik

To najlepszy znany mi sposób. Wiem co mówię. Czasami nie mamy ochoty rozmawiać z nikim o naszych uczuciach. Zaś używanie długopisu i papieru bywa najlepszym towarzyszem, gdy chcesz być sam i odkrywać swoje talenty. Pisz coś każdego dnia i stwórz z tego rutynę, bo warto. Gdy twoje myśli płynąć, swobodnie skierowują cię na rzeczy, które tak naprawdę kochasz. Po jakimś czasie zacznij ponownie czytać swój dziennik. Zobaczysz jak wiele rzeczy przyciągnie twoją uwagę i chcesz wracać do nich myślami. To na ogół właśnie talenty. Każde ponowne przeczytanie swojego dziennika pozwala nam rozpoznać swoje mocne strony i możliwości z nimi związane.

7. Szukaj talentu u innych

Rozglądnij się i obserwuj innych. Często talent innych nas inspiruje, bo na ogół nas przyciąga. A czasem obserwowanie innych i ich talentów nas inspiruje i uświadamiamy sobie, że jesteśmy w tym dobrzy. Szukaj czegoś, co łączy się z twoją duszą, twoją wrażliwością. To zawsze inspiruje i sprawia, że czujesz się szczęśliwy i zadowolony.

8. Oceń swoje zbiory książek, muzyki i filmów

Jeśli zbierasz książki, muzykę lub filmy, to czas swój zbiory. Zastanowić się, jakiego rodzaju mediów używasz, ich kategorii, co lubisz. Często odzwierciedla to wyraźną skłonność do czerpania z tego przyjemności. Często też pomaga nam określić naszą tożsamość. Są rzeczy, które rozpalają ogień w naszym życiu. Jeśli znajdziesz wzorzec, zagłębi się w niego, znajdując powiązane działania.

9. Przypomnij sobie, za co inni byli ci wdzięczni?

Na ogół robimy wiele różnych rzeczy. Jednym dziękujemy, innym nie. Zastanów się, za co tobie dziękowano i jak się po tym czułeś? Te małe podziękowania mogą czasami wydawać się nieistotne. Jednak gdzieś w głębi są to nasze talenty.

10. Bądź otwarty na zmiany

Gdy już odkryjesz i rozpoznasz talent, bądź otwarty na zmiany. Być może będziesz musiał podjąć ważne, zmieniające życie decyzje po tym co odkryłeś. Nie możesz oczekiwać, że będzie jak dawniej, bo nie będzie. Pozostanie w stagnacji nie pozwala nam się rozwijać. Trzeba zaakceptować zmianę i zrobić to chętnie. Trzeba będzie porzucić przyjęte poglądy i zaakceptować nowe. Takie zmiany kształtują człowieka.

11. Wybierz swoje talenty

Może się okazać, że jesteś wszechstronnie uzdolniony. Możesz być dobry w wielu rzeczach. I to jest najlepsze, bo okazuje się motywujące. Zdecyduj, jaki talent poruszy twoje serce i duszę. To, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy i zadowolony, jest tym, co powinieneś umieścić na krótkiej liście i dążyć do tego całym sercem. Wystarczy wybrać, aby być szczęśliwym i zadowolonym i spełnionym.

12. Zawsze wszystko aktualizuj

Nie wystarczy sam talent. Nie oznacza to, że odkrywanie siebie się skończyło. To zawsze wymaga ciągłego uczenia się i powiększania swojej wiedzy i umiejętności. To właśnie jest satysfakcjonujące życie. Bierz udział w kursach, uczęszczaj na seminaria, oglądaj filmy, czytaj książki lub rób jak najwięcej, co pomoże rozwinąć twój talent.

13. Osiągnij mistrzostwo

Doskonałość to ciągła ewolucja i ulepszanie wiedzy. Nieskazitelność oznacza bycie lepszym w porównaniu z osobą, którą byłeś wcześniej. Nie spiesz się, kwestionuj nieustannie rzeczywistość, wybieraj umiejętności i aktualizuj je, aby odnaleźć swój rytm. Bądź najlepszą formą siebie! W ten sposób osiągasz mistrzostwo! A to z kolei da ci radość i spełnienie.

Jak odkryć swój talent? – Podsumowanie:

Życie nie zawsze proste. Bywa, że błądzimy lub kręcimy w kółko. Ale świadomość swoich mocnych stron, pozwala nam radzić sobie w życiu. Nasze moce dodają nam odwagi i ambicji, do walki z mentalnymi demonami i stawianiem czoła życiowym wyzwaniom. Dlatego tak istotne jest poznanie samego siebie, aby odkryć te mocne strony i nie pozwalać się stopować w swoich marzeniach, snach i wyobraźni. Zastanów się czy jesteś gotowy, aby zmienić swoje życie i żyć swoim życiem? Twoje moce i umiejętności, przeniosą twoje życie na nowy poziom.

PS. Byť, či nebyť – to je otázka! – August Witti

______
#Talent

Tags: