zamierzony cel

Jak osiągnąć zamierzony cel

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak osiągnąć zamierzony cel? To temat dosyć interesujący, bo każdy z nas marzy o tym aby jego cel został osiągnięty. Cele mogą być różnego kalibru i małe, i duże, oczywiście średnie także. Natomiast sposób ich osiągnięcia jest istotny, podobnież jak sama ich realizacja. Może to być potężna zmiana osobowości, poprawa wzroku, jak i miejsce parkingowe. Wszystko może być celem, jak i wszystko może być celowe, zwłaszcza jeśli chodzi o nas samych. Wszelkich zmian w sobie oraz własnym otoczeniu dokonujemy celowo, a przynajmniej powinniśmy.

Jak osiągnąć zamierzony cel

Jak osiągnąć zamierzony cel?

Sporo się mówi na temat celów, zwłaszcza biznesowych. Nie są to jednak cele życiowe, bo i kto zawracał by sobie głowę biznesem, jak nie chodzi np., albo ma depresję. Mowa tutaj o celach osobistych, tych które swą istotą rzutują na nasze życie. Na temat celów biznesowych niechaj mówią coache. Skupmy się na celach osobistych takich jak np. zdrowie. Sadzę, że w kwestii celów i ich realizacji mam sporo do powiedzenia, bo w zasadzie każdy świadomy cel życiowy osiągnąłem. A na zdrowie też nie narzekam mimo przekroczenia już pół wieku.

Trzeba zacząć od zastanowienia i rozwagi, co dla nas tak naprawdę jest istotne. Dobra materialne i wygody nie są celem samym w sobie, one przychodzą po osiągnięciu celów osobistych, tych związanych z nami. Demostenes – najsłynniejszy grecki mówca, nawet gdy osiągnął sukces erudycyjny, ćwiczył dalej zapamiętale. Ten orator przekrzykiwał fale, by wzmocnić siłę głosu. Walcząc jednocześnie z wadą wymowy, ćwiczył swoje wszystkie wystąpienia wielokrotnie z kamieniem między zębami. Aby pozbyć się nawyku unoszenia ramion podczas mówienia, ćwiczył z mieczem zawieszonym u sufitu wprost nad ramieniem.

Ten antyczny przykład ukazuje, że każdy cel może zostać osiągnięty jeśli człowiek chce i pragnie. Obecnie zwłaszcza rosyjska myśl filozoficzno-oświeceniowa mówi, że wyhodować można nawet nowe zdrowe zęby ćwicząc intensywnie mentalnie i słownie. A my borykamy się z jakimiś prostymi sprawami. Osiąganie celu, to nie sprawdzanie i pobijanie kolejnych rekordów. Też nie podejmowanie nieustannych działań, aby go osiągnąć. Kluczem do osiągnięcia celu jest wygrana przed wygraniem zmagań i stworzenie środowiska wewnętrzno-zewnętrznego, które to wydobywa wynik, do którego dążysz – tak, aby wynik był naturalny.

Nie jest też wymagany żaden monumentalny wysiłek, a kilka prostych zasad. Ostatecznie celem jest zmiana sposobu postrzegania przeszkód w osiągnięciu celu, która buduje silną emocjonalność i odporność. Ludzie odnoszący sukcesy kultywują rozwój, naukę i uczenie się od dzieciństwa. Ludzie ci wręcz pałają chęcią uczenia się, bo życie jest dla nich grą, a pokonywanie siebie jest dla nich jak narkotyk.

Siła entuzjazmu:

Gdyby było można zmierzyć poziom entuzjazmu, jaki mamy wobec swoich celów, było by to warte fortunę, ponieważ umiejętność wzbudzania entuzjazmu jest umiejętnością, która zapewnia wysokiej jakości działanie. Stworzenie odpowiedniego środowiska do wzrostu entuzjazmu jest ważniejsze niż samo uczenie się. Entuzjazm wywodzi się z greckiego “opętany przez Boga” lub “natchniony”. Usprawnij zatem sposoby uczenia się, sprawdź stan swojej wiedzy. To klucz do rozwiązania wielu indywidualnych problemów.

Podanie sobie wiedzy:

Nie każda wiedza jest dla nas przyswajalna od razu. Najpierw trzeba ją sobie zaprezentować i podzielić tak, aby była dla nas zrozumiała. Nie można tego zrobić od razu siłą woli, przynajmniej na początku. Ma to znaczenie i zapewnia właściwy stan świadomego uczenia się. Jest to celowa nauka na głębokim poziomie. Na tym właśnie polegają funkcje siły lub mocy, jak kto woli. Silna motywacja to wszystko, co podnosi twoją strefę komfortu. Wymaga to odwagi, ale po pewnym czasie staje się nawykiem. W taki sam sposób możesz robić cokolwiek innego i będziesz to robić nadal.

Nastaw się na rozwój osobisty:

Stać się jest lepsze niż być, podobnież jak droga do celu jest istotniejsza niż sam cel. Prosty schemat, do którego powinieneś się zmusić, jest taki, że przeszkodą dla ciebie nie jest wzrastanie, a stagnacja. A im większa przeszkoda, tym większy wzrost. Ustaw swój potencjał na zwalczanie przeszkód, a odpowiednio się rozwiniesz. To właśnie wyzwala w nas mocarza i pozwala myśleć “Dam radę”.

Zadeklaruj swój cel:

W momencie zobowiązania, rusza nasza opatrzność. Pojawiają się różne możliwości, a zaangażowanie wzrasta. Wzrasta też głębsze skupienie na celu, a jego przybliżanie przynosi przyspieszone rezultaty. Ponadto zadeklarowanie celu światu, pokazuje że chcemy go osiągnąć, nie udajemy i podchodzimy do zagadnienia poważnie.

Pozbądź się strachu:

Strach, zwłaszcza przed nieznanym może nas tłumić. To emocje związane z celem są przyczyną strachu, który zmusza do poszukiwania bezpieczeństwa. Przezwycięż to, tak aby nie reagować przerażeniem w obliczu problemów. Wszystko jest do osiągnięcia, jeśli człowiek pragnie i jest świadom pojawiających się trudności. Rozwiązuj swoje problemy milcząc. Medytuj a pomoże ci to zarządzać emocjami i strachem. Strach zabija więcej celów niż porażka.

Udawaj, że cel został osiągnięty:

Ta symulacja i wizualizacja służy osiągnięciu celu. Sukces zależy bardziej od nastawienia niż od zdolności. A upragnienie wkrótce go realizuje. Jeśli “zachowujesz się” jakby cel był osiągnięty, przybliżasz ten cel do siebie.

Kochaj siebie i szanuj:

Kochaj siebie, a wszystko inne się ułoży. Kochanie siebie, to warunek aby wszystko poszło po twojej myśli. Nie osiągamy celów wówczas, gdy nie wierzymy, że jesteśmy ich godni. A to jest tym, co nas blokuje. Aby to przełamać powtarzaj „Kocham siebie”, aż twoja podświadomość w to uwierzy. Wiara w to, że zasługujesz i możesz osiągnąć swój cel, to pierwszy krok do jego osiągnięcia.

Zaopiekuj się sobą:

Autoopiekę /samoopiekę/ omawiałem w poprzednim felietonie. Zadbani możemy więcej, niezadbani oczywiście mniej. Zatem dbajmy o siebie, swoje zdrowie i stan psychiczny, gdyż spokojne myśli są ukojeniem i pomocą w osiągnięciu celu. A dobry stan zdrowia daje nam siłę i moc.

Mów do siebie:

Wiem jak to brzmi, ale wszelkie doświadczenia wskazują, że podstawą osiągnięcia celu jest przekonanie właśnie siebie. A jak masz to zrobić nie mówiąc do siebie? Zatem powtarzaj czego chcesz i jaki jest twój cel. Aż do znudzenia. Aż się przekonasz i wejdzie to w nawyk.

Nie popadaj w stupor:

Nie zawracaj sobie głowy przeszkodami i problemami. Przeszkody traktuj naturalnie i omijaj, a problemy rozwiązuj. Pamiętaj, że wszystko jest w twojej mocy. Zasługujesz na wszystko, co chcesz i masz wszystko, czego potrzebujesz, aby to osiągnąć.

PS. Osiągniesz wszystko, gdy myślisz, że jest to możliwe. Przestań myśleć o niemożliwości. – August Witti