Jak pozbyć się rzeczy z przeszłości

Jak pozbyć się rzeczy z przeszłości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak pozbyć się rzeczy z przeszłości? To dosyć istotne pytanie, gdyż za każdym razem, gdy doświadczamy zawodu serca lub emocjonalnego, o tym myślimy. Zastanawiamy się jak pozbyć się bólu, aby pójść dalej. Nasza przeszłość związana jest z bólem i cierpieniem. Ale trzymanie się niej może być świadomą decyzją. Podobnież jak odpuszczanie i wybaczenie.

Jak pozbyć się rzeczy z przeszłościJak pozbyć się rzeczy z przeszłości?

Wszystkich nas łączy zdolność odczuwania bólu. Nie ma znaczenia czy ból jest fizyczny, czy emocjonalny. Ale każdy inaczej radzi sobie z bólem, z cierpieniem, z chorobą także. Generalnie liczy się nasze podejście do tematu /jakiegokolwiek/. Zatem to jak radzimy sobie z bólem,  odróżnia nas od siebie. A to uwarunkowane jest naszą świadomością. A jednym z najlepszych sposobów wyleczenia się z ran, bólu i cierpienia jest wyciągnięcie wniosków z minionych sytuacji i wykorzystanie ich do skupienia się na teraźniejszości, wzroście i rozwoju.

Jeśli jednak chcemy wyjść z bolesnego doświadczenia z przeszłości, a nie wiemy, jak zacząć, podaję 12 wskazówek, które pomogą go odpuścić. Podobny temat już był, ale dotyczył subtelnie różnej sprawy.

1. Stwórz swoją mantrę, która wspomoże przeciwdziałanie bolesnym myślom

Sposób, w jaki się do siebie odzywamy, może spowodować nasz zastój. Mantra zaś, gdy ją przyzywasz, odrywa nasze myśli od wspomnień i można wówczas zmienić swój sposób myślenia.

2. Stwórz dystans

Często słyszymy „zdystansuj się” od innych, gdy ktoś jest zdenerwowany. Dystans między nami, a problematyczną osobą lub sytuacją może pomóc nam odpuścić, gdyż nie musimy już o tym myśleć, przetwarzać ani przypominać sobie.

3. Rób to co robisz

Skupienie się na sobie jest ważne dlatego, że to nas uczy uważności. A ta uważność implikuje pozostanie w teraźniejszości. Musimy zatem podjąć decyzję o zajęciu się bólem, którego doświadczyliśmy lub doświadczamy. Wracać należy również do teraźniejszości i skupiać się bardziej na wdzięczności.

4. Ćwicz uważność

Im bardziej skupiamy się na chwili obecnej, tym mniej władzy dajemy przeszłości i przyszłości. Gdy świadomie ćwiczymy uważność, czyli bycie obecnym, nasze rany maleją, a my mamy większy wgląd w nasze życie.

5. Bądź delikatny dla siebie

Dobre traktowanie siebie, ofiarowanie sobie współczucia i braku porównań z innymi wystarczy. Ale dobrze jest siebie pokochać.

6. Przyjmij emocje

Ludzie z natury boją się uczuć i emocji takich jak żal, złość, rozczarowanie czy smutek. Różnymi sposobami ukrywają je w sobie, ale to nie jest odpuszczenie. Odpuszczeniem jest zmierzenie się z emocją i świadome podjęcie decyzji, czy się rozpaść, czy utrzymać.

7. Przeproś

Skupmy się na własnym zranienia i bólu, wszak chcemy być zdrowi. Jeśli oczekujemy przeprosin, odpuśćmy, a jeśli my przeskrobaliśmy – przeprośmy. Korona nam z głowy nie spadnie, a o ile lżej będzie się żyć?

8. Zaopiekuj się sobą

Cierpienie sprawia ból. Samoopieka zaś przynosi nam radość i pocieszenie. Im bardziej o siebie dbamy, tym mocniejsi jesteśmy. A z szerokiej perspektywy zranienie nie jest już tak przytłaczające.

9. Otaczaj się przyjaciółmi, nie kolegami

To proste. Nie możemy ze zranieniami pozostać sami. Przyjaciele się tutaj sprawdzają.

10. Mów o tym co cię boli

Gdy jesteśmy zranieni, ważnym jest, aby pozwolić sobie na rozmowę o tym. Ważnym też jest znalezienie odpowiedniego słuchacza.

11. Przebacz

Zamiast czekać, aż druga osoba przeprosi, lepiej popracować nad własnym przebaczeniem. Przebaczenie jest niezbędne w procesie uzdrawiania. Robimy to każdorazowo dla siebie i swojego zdrowia.

12. Szukaj profesjonalnej pomocy

Często nie wiemy jak sobie przebaczyć, jak wybaczyć innym. Tu w sukurs przychodzą nam specjaliści, profesjonaliści – ludzie świadomi.

Jak pozbyć się rzeczy z przeszłości – Podsumowanie:

Utknięcie w myśleniu o tym, „jak powinno być”, bądź „jak było”, może unieruchomić nas w bolesnych uczuciach i wspomnieniach, co wiąże się z bólem, cierpieniem i chorobą, a to już z pewnością jest nie fajne.

PS. Człowiek się zmienia, jego przeszłość nigdy. – August Witti

________________
#PozbycSiePrzeszlosci