Jak pozbyć się strachu i lęku

Jak pozbyć się strachu i lęku

w kwantowo/oświecenie

Jak pozbyć się strachu i lęku? Strach i lęk uznawane są za oznaki słabości, a jednak większość z nas je odczuwa. W życiu tworzy się swoiste emocjonalne błędne koło, gdy odczuwasz strach z dowolnych przyczyn, karmisz nim swoje myśli, co tworzy lęki, które zaś w tobie się zagnieżdżają na dłuższy okres, dopóki ich nie przezwyciężysz. Może to trwać i trwać w nieskończoność.

Jak pozbyć się strachu i lęku

Jak pozbyć się strachu i lęku?

Zaburzenia lękowe to najczęstsze dolegliwości psychiczne w cywilizowanym świecie. Dotykają 20% – 30% populacji i na dodatek tendencje są wzrostowe. Wyścig szczurów, kult pracy, natłok informacji powodują w nas konflikty, traumy i niepewność. To z kolei prowadzi wprost do lęków.

Głowa i rozum wcale nam w tym nie pomagają, gdyż poruszają się w sferze błędnych informacji. Dlaczego? Bo społeczeństwo po prostu nie nadąża za zmianami, a przez to odczuwa dyskomfort. Zwyczajne rzeczy nas przerastają, a to jest zalążek problemu. Co zatem powinniśmy zrobić, aby poskromić strach i lęk?

W pierwszej kolejności musimy rozpoznać strach i to czego tak naprawdę się boimy. Wszyscy odczuwamy strach i niepokój w różnych momentach życia. Jeśli go zignorujemy, przejawi się ponownie już jako ból fizyczny, problem zdrowotny, a w skrajnych przypadkach wybuch, dosyć często w towarzystwie przemocy.

To udowodnione i stwierdzone – kropka. Ale, tak naprawdę strach spowodowany jest wiarą w kłamstwo dotyczące chwili obecnej. Prościej – strach jest sygnałem, że kłamiesz. Okłamujesz nie koniecznie innych, ale już siebie na pewno.

Następnym krokiem jest zrozumienie strachu. Rozszerz swój punkt widzenia, powiększ perspektywę spojrzenia na sprawę. Zastanów się czy tak naprawdę strach jest podstawny i czy aby nie zareagowałeś pochopnie, na wyrost. Rozejrzyj się dokoła, zobacz otaczający świat i spróbuj dostrzec jego przyjazność. Ptaki, przyroda, zwierzęta, ludzie, rzeczy, to co jest w naszym zasięgu.

Strach to dla nas sygnał, że czas uwolnić się od prób nieustannej kontroli świata. Aby połączyć się z realnym życiem, przyrodą, naturą i wrócić do chwili obecnej. Strach to zawsze wyobrażenia, rzadko realne zagrożenie.

Ponadto strach jest li tylko ograniczeniem i zawsze sprowadza się do lęku przed śmiercią. Pociąga za sobą niższe poczucie wartości, gorsze samopoczucie, komfort. A przecież „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Warto też zwrócić uwagę, że to nasze myśli podsycają strach, nie samo zdarzenie czy sytuacja. Proste spojrzenie z boku na sprawę bądź sytuację, w której strach powstał, dosyć często eliminuje sam strach i nie dopuszcza do powstawania lęków.

Kolejnym krokiem jest rozpoznanie strachu i oswojenie go. To nasze myśli wywołują nasz strach i niepokój. Wystarczy zwykła zbadanie sprawy. Dopóki osobiście nie zbadamy sprawy, bądź zdarzenia, które wywołało strach, będziemy bronić własnych kłamstw, tego co nam się wydaje.

Zatem strach powinien zachęcić nas do rozpoznania i ponownego szerszego spojrzenia. Aby wnikliwiej i realnie zobaczyć cały obraz. Świadome doświadczanie, obserwacja i przebadanie strachu, prowadzi do pełnego przetworzenia naszych odczuć, uczuć i emocji. Nazywamy to opanowaniem.

Jak pozbyć się strachu i lęku? – Podsumowanie:

Mózg jako nasz główny odbiornik i nadajnik przekazuje myśl ciału. Myśli zaś są tylko fragmentami danych, nie pełnym obrazem. To Ty sam decydujesz czy poddasz się tym myślom, czy je zaobserwujesz. Ciało generuje uczucia przyjemności lub bólu w oparciu o informacje biegnące z mózgu i podświadomości. Aby zażegnać strach, musisz go zracjonalizować i przetworzyć.

Nieprzetworzone uczucia, przechowywane są w podświadomości, a odczuwane w splocie słonecznym. Gdy do nas powtórnie wrócą, to będzie to już lęk, nie strach i ogrom niechcianych emocji. Dlatego koniecznie musisz się z tym wreszcie rozprawić.

PS. Pamiętaj, najwięcej strachu kryje się w głowie. – August Witti

_____
#Strach