Jak przestać narzekać

Jak przestać narzekać?

w zdrowotnie/oświecenie/prawdziwie

Jak przestać narzekać?

Bo przecież wszyscy to robimy, bezzasadnie i niejako bezmyślnie. Narzekamy na wszystko: na swojego szefa, dzieci, partnera, rząd, firmę – na wszystko wokół siebie. A przecież to niska energia, która nic nam nie daje, a wręcz nam szkodzi. Narzekanie jest bardzo toksycznym zachowaniem, bardzo nisko wibracyjnym /energetycznym/. A przecież jesteśmy energią.

Jak przestać narzekaćAby zaprzestać samemu narzekać, osądzać, nadawać metki winniśmy przede wszystkim zrozumieć i pojąć co to działanie nam samym robi? Rozpatrzmy to w praktyce. Narzekanie …

zrzuca odpowiedzialność

Narzekanie zwalnia nas z odpowiedzialności i czyni kogoś lub coś innego odpowiedzialnym za daną sytuację. Narzekając mamy nie dosyć, że nadzieję, to jeszcze cedujemy obowiązek na kogoś, bliżej nieokreślonego, kto ma się tym zająć. Czyli to zewnętrzne źródło ma się zmienić i dostarczyć nam tego, czego chcemy. To ono staje się odpowiedzialne za nasze szczęście. He, he.

Oczywiście, jeśli nie jesteś z czegoś zadowolony, możesz złożyć skargę i mieć nadzieję, że się to zmieni. Ale i tak pozostajesz w tym samym miejscu i w tych samych warunkach. Czasami wręcz mamy obsesję na punkcie zmian tego, co robią nam inni. I zapominamy, że możemy to zrobić sami.

Nie chcemy zmian w naszym życiu. Chcemy go owszem naprawić, ale niejako cudzymi rekami. Niech ktoś to zrobi! A wystarczy zrozumieć, że mamy dwa wyjścia, albo zrobić to sami, albo odpuścić.

przysłania rzeczywistość

Świat nie jest doskonały i nie ma być doskonały. Nie jest także sprawiedliwy. Zostaniesz zraniony, okłamany, oszukany, okradziony, zdradzony lub prześladowany. Bo to dopuszczasz. Powinieneś natomiast zrozumieć, że narzekaniem, nie powstrzymasz świata. Ani też go do niczego nie zmusisz. Jeśli coś co robisz się nie zmienia, nie narzekaj z nadzieją na zmianę, tylko miej moc to zmienić samemu. Bo w swoim życiu jesteś potężniejszy niż myślisz.

przyciąga brak

Narzekasz nie na dostatek, tylko na brak. Zatem do swojego życia nie zapraszasz obfitość, ale podkreślasz to, czego nie masz. Ciągłe zaś narzekanie jest jak Mantra, jak modlitwa, jak świadome zapotrzebowanie na brak. Gołym okiem widać, ze to fejk. Skoro życie jest odbiciem twojego wnętrza, a jest, to czego narzekasz na to, coś sam sobie zgotował. Mówiąc, że wszystko wokół ciebie jest niewłaściwe. Jak się zatem starasz?

Jak przestać narzekać?

Złóż skargę, ale gdy nie ma ktosia lub skarga nie jest rozpatrywana zadziałaj sam lub odpuść.

stosuj różne rozwiązania

Narzekanie dosyć często wpływa na upór i opór. Często istnieje kilka rozwiązań danego problemu. Nie należy upierać się przy konkretnym. Warto rozważyć inne opcje, inne spojrzenie. Zastanowić się czy nie oczekujemy zbyt wiele, czy to czego chcemy jest zasadne i czy w ogóle realistyczne? Czy od tego czegoś, na co narzekamy, zależy nasze życie? Bo jeśli nie, to nie ma się przy czym upierać.

zwiększ swoje szczęście

Świat ci sprzyja, zatem trzeba przestać narzekać. I tak naprawdę zawsze jesteś w optymalnej sytuacji, aby zadziałać. Ponadto życie zawsze niesie dobre rzeczy. To my je źle widzimy, w nieodpowiedni sposób. I nie wyciągamy wniosków. Zawsze rozważ za i przeciw, pozytywy i negatywy. Sprawdź czy to na co narzekasz to powaga i istota, czy pierdoła. Wszystko ma dwie strony w życiu tutaj na ziemi, bo żyjemy w dualizmie i postrzegamy świat liniowo. Jedno wynika z drugiego, choć liniowy on wcale nie jest.

sprawdź czy wiesz, czego chcesz

Bywa, że narzekanie jest odruchowe. Nie ma sprecyzowanego celu. Najpierw określ, czego tak naprawdę potrzebujesz lub chcesz. Narzekanie to jedna z metod bycia widzianym, ale nie dociera do prawdziwego rozwiązania, bo jest najnormalniej w świecie upierdliwa. A ty gdy narzekasz, znasz i masz rozwiązanie problemu? Wskaż je, autoryzuj i pozwól innym ocenić przydatność.

zaakceptuj swój świat

Wiele z naszych wewnętrznych postaw nie wynika z nas samych i są niejako w nas wgrane. Ponadto niektóre rzeczy mogą się nie zmienić lub zmienić po jakimś czasie. Dosyć często też bierzemy życie lub sprawy zbyt osobiście. To, że jest jak jest, nie jest nam na złość i bynajmniej nie przeciwko nam.  Niejednokrotnie nie ma z nami nic wspólnego. Świat jest jaki jest. Zastanów się teraz dobrze jak przestać narzekać.

podsumowanie:

Nienachalne i sporadyczne narzekanie jest OK. Ciągłe zaś powstrzymuje nas od robienia rzeczy, które musimy zrobić, aby pójść do przodu. Jesteś potężniejszy niż myślisz i masz więcej możliwości, niż myślisz. Dostrzeż to, a przybliżysz się do szczęścia.

PS. Zawsze gdy usłyszysz narzekający głos wewnętrzny zrozum, że nie jesteś tym głosem, ale kimś, kto go sobie uświadamia. – Eckhart Tolle