Najtrudniej poznać samego siebie

Jak schudnąć i nie tylko

Jak schudnąć i nie tylko

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak schudnąć i nie tylko. O zarania dziejów, ale ostatnie lata zwłaszcza, człowiek się zastanawia jak zmienić coś w sobie. Różne są koncepcje i cała masa leków. Jednak w aspekcie fizyki kwantowej, świadomości i osobistej kreacji, nie ma nikogo kto w nas mógłby cokolwiek zmienić. Nie w świadomości i jak się mówi nie w głowie!

Jak schudnąć i nie tylko

Jak schudnąć i nie tylko?

Całość współczesnych doświadczeń /obserwator/, wierzeń /świadomość/ i życia /działanie/ wskazuje, że konsekwentne działanie z wiarą daje rezultaty. I to nie musi być od razu działanie spektakularne, cuda z górnej półki i nagłe przeobrażenia. Mogą to być małe troski naszego codziennego życia. Byle była konsekwencja / zamiar, wiara / miłość i świadomość / uważność. Wówczas się staje.

Postarajmy się uzmysłowić sobie o co tu chodzi i co oznaczają poszczególne punkty. Zamiar – parafrazując prawo to, (łac. dolus) /przypomina słowo dola/ – jest to synonim umyślności, tj. świadomego ukierunkowania na osiągnięcie danego stanu rzeczy. Powziąć zamiar to nastawić się na osiągnięcie celu, myśleć o tym, ale też powziąć wstępne działania. Zamiar to chęć osiągnięcia konkretnego celu i dopóki jest konsekwentny to jest zamiarem.

Wiara zaś to nie myśli związane z Bogiem i religia, lecz 100% pewność, co do istoty rzeczy, nasze przekonanie, podparte miłością, bo też jesteśmy tego pewni, ale i kochamy. Rozpatrywana jest w obrębie jednostki, osoby i jest jej przekonaniem na tematy ważkie i ważne.

Podobnież jak matematyczna definicja, wiara opiera się na założeniu, tezie i dowodzie w obrębie jednostki. I może być podparta li tylko aksjomatami, czyli postulatami, pewnikami. Aksjomat to zdanie przyjmowane za prawdziwe, których nie dowodzi się w obrębie danej teorii.

Jak schudnąć – Podsumowanie:

Definicyjnie to podstawowy i fundamentalny stan psychiczny, w którym jednostka zdaje sobie sprawę ze zjawisk wewnętrznych. Te zjawiska to własne procesy myślowe oraz to co zachodzi pod wpływem środowiska zewnętrznego i jest w stanie reagować na nie. Świadomość to zdolność korzystania z pól, chmur. Hiperrealne widzenie świata, w sposób właściwy, otwarty i bez oceny. To stan właściwy człowiekowi, ach poprzez nadmiar informacji płaskich przysłonięty i skrywany.

Gromadząc te trzy zachowania, postawy i cel, tworzymy ceremonię. Ceremonia kojarzona jest także z rytuałem i obrzędem. Do przeobrażenia w ceremonię dochodzi w momencie, w którym pierwotne czynności przestają stanowić komunikat, zaciera się sens działania, a najważniejsza staje się forma. Zatem na pierwszy rzut oka widać, że musi to być częste /codziennie/, z pietyzmem i uważnie. Ceremonia koncentruje się wówczas na oprawie, dekoracji, gestach, słowach, myśli – ogólna elegancja. Ceremonia nie posiada mocy sprawczej, ale może mu ją nadać ten co ją tworzy.

Moim osobistym doświadczeniem jest picie porannej kawy jako spalarki i optymalizatorki ciała. Tak nawet na nią mówię. Otóż ten codzienny rytuał, który trwa już jakiś czas, pokrywa się z chęcią osiągnięcia celu i w konsekwencji powoduje schudnięcie oraz optymalizację ciała. Nie wiem dokładnie ile straciłem wagi, ale na pewno w okolicach 40-50 kg. Nie wiem też co trwa, a co się zakończyło, ale wyleczyłem, zoptymalizowałem wzrok, muskulaturę, kondycję ciał, niektóre dolegliwości stawowe, przysercowe bóle reki i wiele w swoim widzeniu świata.

Codzienne ćwiczenia ciała też mogą stać się rytuałem i ceremonią. Wówczas nie trzeba już znajdować sensu, ani stwarzać przymusu.

PS. Działać działa, czy na każdego, sądzę że tak. Czy polecam – z całą odpowiedzialnością.

najnowsze z oświecenie

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Translate »
idź do góry