Najtrudniej poznać samego siebie

Jak to jest z tymi myślami

Jak to jest z tymi myślami

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak to jest z tymi myślami? Mamy 60 000 myśli standardowych dla wszystkich. To myśli związane z tzw. naszą rzeczywistością, naszym życiem. Myśli w stylu “muszę wstać”, “mam coś ważnego do zrobienia”, “chce mi się pić”, “muszę się umyć”, “muszę iść do pracy”, “mam … obowiązki” etc. Te myśli kłębią się w naszej głowie od rana do nocy i nawet podczas snu. Ale należy pamiętać, że nie są to nasze myśli, że je posiedliśmy wraz z kulturą, środowiskiem, rodzicami, szkołą, pracą. To nie my! Nas w tych myślach nie ma, nie wypływają z nas samych. Są schematami, programami, obyczajami, rytuałami, nawykami, ale to nie my.

Jak to jest z tymi myślamiJak to jest z tymi myślami?

Nasze osobiste myśli pojawiają się podczas rozważania, uwagi. Bardzo często pojawiają się podczas medytacji, ale i podczas relaksu na plaży, w lesie, na działce, gdy bosą stopą stajemy na ziemi. Wówczas to pojawiają się myśli, nie tyle egzystencjonalne, co bardzo osobiste, wiążące się z rozważaniami, podziwem przyrody, planety, ze spokojem i pokojem. Gdy nie mamy lub nie korzystamy z tego rodzaju myśli, jesteśmy wyprani z jestestwa, z człowieczeństwa jak kto woli. Tylko wówczas gdy umysł nasz wzlatuje ponad siebie, gdy patrzymy szeroko i swobodnie. Gdy spojrzymy poprzez siebie, zaczynamy odkrywać świat, naszą prawdziwą rzeczywistość i prawdę. A nie kłamstwa około-myślowe.

Nasz umysł działa w dwojaki sposób. Na autopilocie ego lub w kontakcie ze źródłem uniwersum. Nad tym drugim musimy popracować, rozwijając wyobraźnię, szeroki kąt widzenia, spojrzenie przez pryzmat siebie – “jak ja bym się czuł?”, “jak bym się zachował?”, “jaki jestem?”. To wówczas się wznosimy ponad rzeczywistość, aby dojrzeć różne aspekty sytuacji. Różne aspekty sprawy. Ale to się odbywa na poziomie wyobraźni, którą to uczynnić musimy na poziomie intuicji, bo ciało nam podpowiada czego nie akceptuje. Na poziomie świadomości, gdyż to wówczas łączymy się ze źródłem wszechrzeczy Uniwersum.

Jak to jest z tymi myślami? – Podsumowanie:

I tu wkracza właśnie świadomość. Świadomość siebie, poprzez siebie i w sobie. Bo jeśli nie przepuścimy tego co myślimy poprzez siebie, nie zajmiemy należytego spojrzenia, a co za tym idzie świadomości siebie, nie zobaczymy prawdy, tylko to czego się tak naprawdę spodziewamy, gdyż rozum zawsze opisuje dostępnymi środkami. Zawsze też kieruje się schematami, nie świadomością. Zawsze chce być gdzie indziej niż jest. I zawsze chce na opak. A my co z tym robimy?

PS. Świadomość to nie myśli, to bycie sobą w prawdzie. – August Witti

_____
#Mysli

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Jak być człowiekiem

Jak być człowiekiem?

Jak być człowiekiem? Życie to wieczna nauka. Możemy z niego wyciągnąć ważne
Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry