Najtrudniej poznać samego siebie

Jak walczyć z bólem

Jak walczyć z bólem

w zdrowotnie/oświecenie/polsko

Jak walczyć z bólem? Ból to najgorszy ze schematów, zamiast być zbagatelizowany, ośmieszony i zmarginalizowany, zamiast stać się nieistotny, stał się kluczowy za sprawą rodziców, dorosłych, wychowawców, w okresie naszego dziecięctwa. Wpajano nam bzdury i teraz mamy olbrzymi kłopot, bo zamiast koncentrować się na sobie, na rozwiązywaniu własnych konfliktów, poszukiwaniu celu życia, koncentrujemy się na bólu.

Jak walczyć z bólem

Jak walczyć z bólem?

Moje życie przebiegało tak jak życie wielu z was. Dziecięctwo z przygodami, ale też prawdziwym ówczesnym gównem /bieda, kartki, podporządkowanie, alkohol w domu, niemoc/, dorastanie z nauką, zainteresowaniami, sportem, młodość ze studiami, zdobywaniem poważnej wiedzy, pracą dorywczą, miłostkami, dorosłość ze stałą pracą, rodziną, dziećmi i nieustannym zmaganiem się z rzeczywistością /pieniędzmi/.

Bólu osobistego /wypadki, upadki/ i obserwowanego było wiele, zawsze sprawiał kłopot i żal. Zawsze łzy /gdy duży/, zawsze płacz gdy zwyciężał /pamięć i ból/. Ot takie normalne, zwyczajne życie. Ale czy normalne, czy naprawdę tak to miało wyglądać? Nie! Nie wygląda tak wcale i nie należy się go bać, bo ból jest jak radość, jak łzawienie. Tak zwyczajny jak każda nasze małe doświadczenie życiowe, jak chwila, którą trzeba zaobserwować i zapomnieć, bo niechciana.

Wpajano nam, że ból to płacz, żeby uważać, bo w konsekwencji coś zaboli, że ból wywołuje chorobę, a choroba śmierć, w cierpieniach. Że należy się go bać i wystrzegać, dlatego trzeba słuchać wszystkich nad nami, rządzących, bo oni radzą i zapobiegają. Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi. Ależ to były i są bzdury. Bzdury do kwadratu. Ból jest mały, chwilowy i to tylko informacja, ale żadnych innych przede wszystkim informacji z otoczenia ci nie potrzeba.

Uśmierzasz ból i zaczynasz myśleć! Życie poprzez ból daje ci sygnał – MYŚL! No to myśl! Zastanów się co dalej, jak działać, co robić, którą drogą i dlaczego, rozważ ryzyko, za i przeciw. Nie zastanawiaj się co ci powiedzą inni, jak ocenią, gdzie pokierują, co obiecają, a czym postraszą. MYŚL SAM, SAM O SOBIE. O tym co TY chcesz i co TY masz robić, dla SIEBIE.

Idziesz do lekarza, zdrowy, troszkę przygnębiony, ale zdrowy, on mówi “depresja”, albo “rak” i od tego momentu, właśnie teraz zaczyna się twoje niewolnictwo, całkowite podporządkowanie i bezwolność. Żyjesz – zarabiasz – chorujesz – płacisz, drugi schemat to: żyjesz – budujesz – kredycisz – płacisz, trzeci to: żyjesz – pracujesz – zarabiasz – płacisz, itd. itp.

Jak walczyć z bólem – Podsumowanie:

Patrz jak BÓL stanowi rynek gospodarczy: medyczny, ubezpieczeniowy, służba zdrowie, paramedyczny, bankowy /bo po co składasz te pieniądze?/ i wiele innych. TWÓJ BÓL STANOWI WARTOŚĆ! Ale to nie korzyść dla ciebie, to korzyść dla wszystkich innych żerujących na tobie. Smutne, ale prawdziwe! A co ty masz zrobić?

PS. Weź zapal MARIHUANĘ, GANDZIĘ, ZIOŁO, MARYSIĘ i olej to wszystko, ból minie i będziesz miał czas na rozmyślania. – August Witti

___________
#Marihuana

najnowsze z zdrowotnie

Tłumaczyć trzeba jak dziecku

Tłumaczyć trzeba jak dziecku

Tłumaczyć trzeba jak dziecku. Wszelkie nasze negatywne działania przeciwko komukolwiek lub czemukolwiek
Tracimy oddech

Tracimy oddech

Tracimy oddech. Obecny czas to czas olbrzymich zmian. Zmiany zachodzą w rezonansie
Translate »
idź do góry