Najtrudniej poznać samego siebie

Jak właściwie kochać siebie

Jak właściwie kochać siebie

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak właściwie kochać siebie? Jak istotna jest miłość własna pisałem już ostatnimi razy na blogu. To poprzez ukochanie siebie i dążność do najlepszej wersji siebie, osiągamy szczęście w miłości, wierzymy w siebie i zmieniamy swój świat.

Jak właściwie kochać siebie

Jak właściwie kochać siebie?

To jak kochasz siebie? W jaki sposób akceptujesz siebie? Jak sobie wybaczasz? Jak się cenisz? I jak w siebie wierzysz? To właśnie jest kluczem do wszystkich zmartwień i problemów, a co za tym idzie chorób. I nie ma znaczenia czy jest to choroba fizyczna, depresja, kłopoty w pracy, zakończony związek, czy kłopoty finansowe. Aby to zmienić, zneutralizować, musisz być w stu procentach wobec siebie uczciwy i realizować wszystko co mówisz i w jaki sposób działasz, w zgodzie z prawdziwym uczuciem w twoim sercu i tym czego tak naprawdę pragniesz. Nie musisz wcale myśleć pozytywnie. Musisz zaprzestać myśleć negatywnie, a szczególnie nie myśleć źle o sobie. Albo w ogóle nie myśleć.

Jak właściwie kochać siebie – zasady

Wówczas gdy przestaniesz się krzywdzić, gdy sobie wszystko wybaczasz, odpuścisz, a zaczniesz się kochać, zostaniesz wyzwolony w ciele. Wybaczyć sobie musisz, że pozwoliłeś się zranić, wykorzystać, być ofiarą, rozchorować, zabrać to co twoje. Cokolwiek ci się przydarzyło, gdyż nie wiedziałeś, nie umiałeś i miałeś przez to trudną lekcję /nauczkę/ – musisz sobie wybaczyć. Ale aby sobie wybaczyć musisz przestać się ranić i pozwalać się ranić, ponieważ kluczem do wybaczenia sobie i innym, jest zaprzestanie ranienia siebie.

Jak właściwie kochać siebie – Podsumowanie:

I o dziwo nie trzeba mówić o sobie okropnie źle, wystarczy na tyle, aby mieć rozterki i wątpliwości, co do siebie i innych. To tworzy brak … zaufania, wiary, wiarygodności, możliwości realizacji, co za tym idzie powoduje stan obniżonej wartości, co skutkuje właśnie kłopotami, a w przypadku dużych konfliktów chorobą. Istotne jest zachowanie higieny mowy, ale najlepiej zaprzestać mówić, aby nie palnąć nic złego i kłamliwego zwłaszcza o sobie. Niestety tym co mówisz nie sprawisz nikomu bólu i krzywdy, ale z pewnością sprawisz je sobie.

Dlaczego właśnie sobie, dlaczego nie innym? Bo nie ma nikogo innego. W twoim życiu po prostu nie ma nikogo innego, a wszystko jest matriksem. Na dodatek matriksem, którym możesz zawiadywać, o ile staniesz się świadomy, a co za tym idzie nauczysz się kochać i przestaniesz się bać.

PS. Nie masz zbrodni bez kary. – A. Mickiewicz

___________
#KochacSiebie

najnowsze z oświecenie

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych. Rozwój osobisty może oznaczać różne sprawy dla różnych
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Translate »
idź do góry