Najtrudniej poznać samego siebie

Jak zachowywać ciągłą świadomość

Jak zachowywać ciągłą świadomość

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak zachowywać ciągłą świadomość? Oczywiście jest to nie możliwe, acz w dużej mierze można to ćwiczyć. Otóż nasz świat jest ruchliwym miejscem, przeładowanym informacją i fikcją, żeby nie powiedzieć kłamstwem. Większość z nas przystosowała się do szybkiego tempa życia, a w konsekwencji ten pęd wydaje się być normalny. Ale na szczęście obecna konieczność pozostawania w domu sprawiła, że ​zaczęliśmy zmagać się ze zrozumieniem rzeczy i siebie. Ci co już rozumieją idą dalej. Ci co nie rozumieją pozostają w 3D.

Jak zachowywać ciągłą świadomośćJak zachowywać ciągłą świadomość

Aby jednak pozostać w wyższych wibracjach należy zachować higienę myśli, zachowań, ale i smaków, dźwięków, powonienia. Wszystkiego co odbierają zmysły. Należy także pamiętać o energiach dyskretnych powstających przy wzroście duchowym człowieka. Aby w pełni cieszyć się obecnością, uważnością i świadomością należy podejść do siebie bez kłamstw.

 1. Poczuć smak jedzenia i picia.
  Delektacja pożywieniem jest tym co nas wzmacnia. Pośpiech, pogoń i brak czasu prowadzi do wrzucania jedzenia, a nie istoty jedzenia jakim jest smak, właściwe rozdrabnianie, trawienie i degustacja. W innym wypadku chodzimy niezaspokojeni, po prostu głodni. Na dodatek, to co nas utrzymuje przy życiu, nie sprawia nam przyjemności.
 2. Ciesz się pozytywnymi chwilami.
  Wesołych chwil nie rozpamiętujemy jak smutnych, a w zasadzie powinniśmy. Powinniśmy tak cieszyć się przyjemnymi i szczęśliwymi chwilami, aby mogły one w nas wsiąknąć. Śmiech, zabawa, tanieć, śpiew, to wszystko pobudza nas do życia. Tym samym jest świadome – za życiem.
 3.  Chroń pozytywne wspomnienia.
  To nasze przyjemne chwile sprawiają, że czujemy się obecni, na miejscu. Zbyt często zapominamy o tych chwilach w swoim życiu. Szczęśliwością trzeba oddychać, nieustannie do niej wracać i się nią nasycać. Miłością mamy się nasycać, napełniać, gdyż to nie jest stały element naszego życia.
 4. Szanuj wesołe i radosne doświadczenia.
  To one, wraz z pozytywną postawą pozwalają ci żyć w dostatku, zdrowiu i radości, czyli szczęściu. Jeśli możesz wykonuj to co cię cieszy codziennie. Te działania są uzdrawiające, bo przywracają poczucie celu.
 5. Bądź uważny i skupiony na obecności.
  Bycie tu i teraz to nieustanna obecność. Nie pływanie w przeszłości, snucie planów na przyszłość, rozmowy telefoniczne lub internetowe, chyba że są przedmiotem uwagi. Nie ma podzielności uwagi. Uwaga skupia naszą energię i podąża za świadomością.
 6. Jeśli możesz śpij lub ćwicz.
  Sen zawsze jest uzdrowieniem i działa nawet gdy nam się wydaje, że nie.
 7. Rozwijaj się nieustannie, nawet jak wydaje się, że wiesz.
  Wiedza, mądrość, życie nie stoją w miejscu. Wszystko nieustannie się zmienia. Możemy upierać się przy starym, ale to niedorzeczność bo życie jest nowe z dnia na dzień.

Jak zachowywać ciągłą świadomość – Podsumowanie:

Wszystkie te punkty wydają się być trudne i nie na miejscu, ale istotny jest fakt krótkotrwałości, gdyż wnet nawykniesz i stanie się to świadome. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że wszystkiego jesteś w stanie się w życiu nauczyć i do wszystkiego przywyknąć. Wybieraj mądrze.

PS. Po to masz rozum i intuicje, by móc właściwie wybrać. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja. Poprzez większą zdolność do zamiany automatycznych nawyków
Medycyna chińska

Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) powstała w starożytnych Chinach i ewoluowała przez tysiące
Translate »
idź do góry