Najtrudniej poznać samego siebie

Jak zachowywać ciągłą świadomość

Jak zachowywać ciągłą świadomość

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak zachowywać ciągłą świadomość? Oczywiście jest to nie możliwe, acz w dużej mierze można to ćwiczyć. Otóż nasz świat jest ruchliwym miejscem, przeładowanym informacją i fikcją, żeby nie powiedzieć kłamstwem. Większość z nas przystosowała się do szybkiego tempa życia, a w konsekwencji ten pęd wydaje się być normalny. Ale na szczęście obecna konieczność pozostawania w domu sprawiła, że ​zaczęliśmy zmagać się ze zrozumieniem rzeczy i siebie. Ci co już rozumieją idą dalej. Ci co nie rozumieją pozostają w 3D.

Jak zachowywać ciągłą świadomośćJak zachowywać ciągłą świadomość

Aby jednak pozostać w wyższych wibracjach należy zachować higienę myśli, zachowań, ale i smaków, dźwięków, powonienia. Wszystkiego co odbierają zmysły. Należy także pamiętać o energiach dyskretnych powstających przy wzroście duchowym człowieka. Aby w pełni cieszyć się obecnością, uważnością i świadomością należy podejść do siebie bez kłamstw.

 1. Poczuć smak jedzenia i picia.
  Delektacja pożywieniem jest tym co nas wzmacnia. Pośpiech, pogoń i brak czasu prowadzi do wrzucania jedzenia, a nie istoty jedzenia jakim jest smak, właściwe rozdrabnianie, trawienie i degustacja. W innym wypadku chodzimy niezaspokojeni, po prostu głodni. Na dodatek, to co nas utrzymuje przy życiu, nie sprawia nam przyjemności.
 2. Ciesz się pozytywnymi chwilami.
  Wesołych chwil nie rozpamiętujemy jak smutnych, a w zasadzie powinniśmy. Powinniśmy tak cieszyć się przyjemnymi i szczęśliwymi chwilami, aby mogły one w nas wsiąknąć. Śmiech, zabawa, tanieć, śpiew, to wszystko pobudza nas do życia. Tym samym jest świadome – za życiem.
 3.  Chroń pozytywne wspomnienia.
  To nasze przyjemne chwile sprawiają, że czujemy się obecni, na miejscu. Zbyt często zapominamy o tych chwilach w swoim życiu. Szczęśliwością trzeba oddychać, nieustannie do niej wracać i się nią nasycać. Miłością mamy się nasycać, napełniać, gdyż to nie jest stały element naszego życia.
 4. Szanuj wesołe i radosne doświadczenia.
  To one, wraz z pozytywną postawą pozwalają ci żyć w dostatku, zdrowiu i radości, czyli szczęściu. Jeśli możesz wykonuj to co cię cieszy codziennie. Te działania są uzdrawiające, bo przywracają poczucie celu.
 5. Bądź uważny i skupiony na obecności.
  Bycie tu i teraz to nieustanna obecność. Nie pływanie w przeszłości, snucie planów na przyszłość, rozmowy telefoniczne lub internetowe, chyba że są przedmiotem uwagi. Nie ma podzielności uwagi. Uwaga skupia naszą energię i podąża za świadomością.
 6. Jeśli możesz śpij lub ćwicz.
  Sen zawsze jest uzdrowieniem i działa nawet gdy nam się wydaje, że nie.
 7. Rozwijaj się nieustannie, nawet jak wydaje się, że wiesz.
  Wiedza, mądrość, życie nie stoją w miejscu. Wszystko nieustannie się zmienia. Możemy upierać się przy starym, ale to niedorzeczność bo życie jest nowe z dnia na dzień.

Jak zachowywać ciągłą świadomość – Podsumowanie:

Wszystkie te punkty wydają się być trudne i nie na miejscu, ale istotny jest fakt krótkotrwałości, gdyż wnet nawykniesz i stanie się to świadome. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że wszystkiego jesteś w stanie się w życiu nauczyć i do wszystkiego przywyknąć. Wybieraj mądrze.

PS. Po to masz rozum i intuicje, by móc właściwie wybrać. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone. Nie można się przejmować bzdurami, a przecież sami je
Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości. We współczesnym, stresującym, nowoczesnym życiu łatwo jest biernie reagować na
Bo mogę

Bo mogę przecież

“Bo mogę przecież” to temat przemyśleń osobistych. Co tak naprawdę znaczy dla
Translate »
idź do góry