Jak zostać mistrzem?

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Jak zostać mistrzem? Mistrz /czempion/ to osoba, która wykazuje zainteresowanie propagacją, wdrożeniem i sukcesem sprawy, polityki, programu, gry, idei, projektu lub produktu. Na ogół stara się przeforsować pomysł/y i będzie go/je szerzyć wokół. Mistrz to orędownik zmian, pomysłów i koncepcji, racjonalizator i fachowiec, profesjonalista. Mistrzowie nie tylko wygrywają. Mistrz żyje we wszystkich dziedzinach życia, niezależnie od profesji. Mistrzostwa można się nauczyć i samodzielnie określić swój sukces, poprzez konsekwencję, zaangażowanie, solidność, pasję, chęć wygrywania z samym sobą.

Jak zostać mistrzem?Jak zostać mistrzem? – Obserwacja:

Jeśli już podjąłeś jedyną słuszną drogę do mistrzostwa, zidentyfikuj swoje naturalne talenty. Mistrzowie potrafią zidentyfikować otrzymane od losu prezenty i starają się przekształcić je w wiedzę specjalistyczną i paranaukową. Mistrz musi posiadać umiejętności współzawodnictwa, naturalne zdolności oraz inne talenty. To ziarno, z którego wyrasta mistrzostwo. Ale aby wzrastało, należy je podlewać inteligentnym skupieniem i ciężkim treningiem, nie rzadko umysłowym. Mistrz identyfikuje wcześnie swoje talenty, rozwija je i szkoli się, aby je poprawić, naprawić, ulepszyć i wzmocnić. Pierwszym zadaniem niejako jest określenie ograniczeń. Poznanie różnych pól gry, działań, twórczości i życia, aby móc wybrać najlepiej. Inspiracja i przeglądanie konkurencji i innych dziedzin pozwala dostrzec, gdzie jeszcze możemy być świetni. Prowadzi to bezpośrednio do identyfikacji talentów i znalezienia swojej niszy, mistrzowskiej wiedzy.

Każdy mistrz opanowuje umiejętność, która go zaintryguje, bo już wie, że trud poznawczy jest tylko chwilowy. Później już następuje połączenie z wszechwiedzą uniwersum. Każde nowe wyzwanie, każde pole gry wyzwala tylko chęć bycia w tym świetnym i całkowite opanowanie tej gry. Zatem bycie mistrzem to długa lista osiągnięć, ale przede wszystkim jest to stan umysłu, w którym nie znane są zwątpienie, porażka i przeszkody. Liczy się tylko cel. Bycie mistrzem wiąże się ściśle ze świadomością – uniwersalną wiedzą – i wiedzą, że jesteśmy najlepsi w tym, co robimy. Zacząć można albo samemu, jeśli się jest konsekwentnym, pomysłowym, pracowitym i obowiązkowym, albo poprzez stanie się uczniem mistrza /padawanem/. Sam kontakt z mistrzem oznacza na ogół podniesienie samooceny, a to jest dosyć istotne. Zatem znajdź swoje mistrzostwo i zdefiniuj jego warunki.

Jak zostać mistrzem? – Rozważania:

1/ Studiuj swoje gry/pasje/przygody

Aby stać się mistrzem musimy studiować strategie własnej gry. Mistrz żyje i oddycha polem gry, do którego ma talent. Skupia się wyłącznie na grze, pogłębia wiedzę i umiejętności.

2/ Znajdź nauczycieli i ucz się od nich

Przyszli mistrzowie potrzebują trenerów, nauczycieli i motywatorów, aby odnosić sukcesy na wysokim poziomie. Jeśli chcesz zostać mistrzem, będziesz potrzebować pomocy. Poszukaj właściwych tobie nauczycieli i mistrzów, z którymi możesz budować relację na poziomie osobistym, aby trening był przyjemny.

3/ Ucz się przyjmować negatywne opinie i motywować się do poprawy

Jeśli mistrz powie ci prawdę, że się gdzieś opuszczasz i powinieneś wrzucić wyższy bieg, to zrób to. Częstokroć mistrzowie widzą więcej, dostrzegają więcej i rozumieją więcej.

4/ Opracuj ścisłą rutynę treningową

Jeśli chcesz być mistrzem, czyli być absolutnie najlepszym w tym, co robisz, ważne jest, abyś każdego dnia poświęcał czas na trening własnego mistrzostwa. Ta praca nad budowaniem umiejętności, studiowaniem i stawaniem się najlepszą wersją siebie jest konieczna, ale zawsze można zrobić z tego zabawę. Wystarczy stać się pasjonatem. Trenuj jak mistrz, a będziesz mistrzem.

Jak zostać mistrzem? – Podsumowanie:

Trenuj także swoje ciało, nie tylko umysł. Mistrzowie powinni pielęgnować pozytywne myślenie, pewność siebie i inteligencję w odniesieniu do swojej pracy. Priorytetem nie jest bycie uzdolnionym człowiekiem. To także byciem inteligentnym strategiem, bez względu na zestaw umiejętności. Jeśli jesteś mistrzem umysłu, trenuj również swoje ciało. Ćwiczenia mogą pomóc w poprawie zachowania pamięci, energii i ogólnego stanu zdrowia, czyniąc cię lepszą wersją siebie. Znajdź także sposoby na zmotywowanie się, bo w końcu uderzysz w ścianę. Wszyscy staramy się znaleźć dobre powody, aby robić to co robimy. Aby codziennie wstawać, ćwiczyć, rozciągać się i pracować. Trudno być stale mistrzem, ale nieodzownym jest znalezienie sposobu na utrzymanie motywacji i parcie na przód. Bycie mistrzem to postawa. Dyscyplinuj się, ale i nagradzaj siebie. Mistrzowie traktują samodoskonalenie jako priorytet i napędzani są od wewnątrz. Znajdź też sposób na odpoczynek po ciężkim treningu, aby twój umysł był bystry i zrelaksowany.

PS. We are the champions, we are the champions, no time for losers, ’cause we are the champions of the world – Queen

_____________
#ZostacMistrzem