Najtrudniej poznać samego siebie

Jedwabny Szlak

Jedwabny Szlak

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

O takich rzeczach aż radość pisać. Trudno nie zauważyć, że jesteśmy biednym krajem. Powód to długie lata spędzone pod jarzmem komunizmu, a później postkomunistów, jak Wałęsa, Kwaśniewski, Miller, Tusk. Również amerykańskie zniszczenie gospodarki po 1989 roku rękami Niemiec i Unii Europejskiej odbiło się nam czkawką. I nagle, jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki, zwróciły na nas uwagę Chiny. Powstał nowy zamysł …

Jedwabny Szlak.

Jedwabny SzlakDzisiejsi niby-przyjaciele to w dalszym ciągu okupanci, USA, Niemcy i UE nadal rujnują i niszczą polską gospodarkę i ekonomię naszego kraju. Jednak pojawiła się iskra nadziei, mianowicie dzięki naszemu położeniu geograficznemu, ale nie tylko, Chińczycy wybrali Polskę jako trzon swojego europejskiego projektu. Otrzymaliśmy niebagatelną szansę odbudowy naszej pozycji w Europie. Oczywiście zewsząd słychać larum, Angela Merkel już kilka razy lobbowała o przeniesienie głównej siedziby Jedwabnego Szlaku do Niemiec, na szczęście bezskutecznie.

Wszystkie gwiazdy na niebie mówią, że głównym portem przeładunkowym Jedwabnego Szlaku będą Małaszewicze koło Terespola i Brześcia w województwie lubelskim. PKP Cargo, drugi pod względem wielkości przewoźnik kolejowy w Unii Europejskiej, rozpoczyna gigantycznie zakrojoną współpracę z chińską firmą International Zhengzhou Hub. Torami, ich modernizacją i przystosowaniem do dużych prędkości zajmie się strona chińska. Polski przewoźnik będzie zaś przewoził towary na trasie Jedwabnego Szlaku, z Chin do Europy. Planowana jest także budowa elektrowni atomowej najnowszej generacji na tor.

To impuls do odbudowy Polski, wzrostu jej znaczenia w regionie i co za tym idzie rozwoju. Jedwabny Szlak to dopiero początek projektu, a Chiny to mocarstwo z największym kapitałem na świecie, z rezerwą walutową 3.512,978 mld dolarów (3,51 bln USD) wg SAFE. Jeżeli wykorzystamy szansę, a raczej nikt jej nam nie odbierze, to Polska powróci do roli równorzędnego państwa światowego. Ten mały fakt i początek zmian zawdzięczamy w dużej mierze prezydentowi Dudzie i wsparciu naszych przyjaciół z grupy Wyszehradzkiej.

PS. Tak trzymać, panowie! Miły taki prezent pod choinkę – co nie?

_____________
#JedwabnySzlak

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry