Najtrudniej poznać samego siebie

Jesteś Polakiem

Jesteś Polakiem?

w polsko/patriotycznie/prawdziwie

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy? Co tak naprawdę odczuwamy? A tak w ogóle to …

jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem

Jesteś Polakiem?

Bycie Polakiem to posługiwanie się wspólnym językiem, to kultura, tradycja i duma. To szacunek i troska o przodków, zwłaszcza tych, którzy walczyli za nasz wolny kraj. Być Polakiem to patriotyzm na co dzień, dbałość o język, o kulturę, życzliwość wobec Polaków i szacunek dla polskiego prawa. Obowiązkiem Polaka jest znajomość hymnu, kultury, tradycji i historii Polski. Duma z bycia Polakiem wynika ze zrozumienia naszej historii i absolutnego pod każdym względem braku kompleksów narodowych.

Bycie Polakiem to absolutnie nie równanie w dół do zdemoralizowanej już klasy politycznej. To nie naśladownictwo pseudo idoli, celebrytów i establishmentu, którzy swoim zachowaniem, brakiem kultury i niedostatkiem inteligencji bredzą co im ślina na język przyniesie. To nie naśladownictwo postkomunistycznego kombinowania, co krótko można nazwać złodziejstwem, ale zasady, morale, duma i honor. Bycie Polakiem to czerpanie z najlepszych wzorców naszej współczesnej kultury, świadomość i historii, jako tysiącletnia państwowość i kilka tysięcy lat tradycji. Polska państwowość jest starsza od większości państw na świecie, nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie.

Fakt, że jako pierwsi w Europie mieliśmy konstytucję jest nobilitujący. Nasza historia, jak się okazuje, sięga głębiej niż do tej pory sądzono i pisano, a jednocześnie wzmianki o Lechitach, Polanach i Polakach okazują się być obecne wszędzie na świecie. To sprawia, że bycie Polakiem to duma, zaszczyt i radość niezmierna. A jednocześnie w żadnym stopniu nas to nie ogranicza, ani też spowalnia. Mamy osiągnięcia, mamy wiedzę i doświadczenia, mamy potęgę intelektualną i moralną. Czas najwyższy mieć władze godne narodu polskiego, szczere w intencjach i działaniu. Czas wrócić do praw demokratycznych, do zmian konstytucyjnych sprzed okresu zniewolenia rosyjskiego. Czas na demokrację bezpośrednią.

PS. Ja jestem Polak, a Polak jest wariat, a wariat to lepszy gość (…).

______
#Polak

Hits: 987

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Translate »
idź do góry