Najtrudniej poznać samego siebie

Jude Law

Jude Law

w filmowo/topowo

Jude Law. Wczoraj oglądnąłem dwa nowe filmy z Jude Lawem. Pierwszy to Black Sea, drugi zaś Dom Hemingway. Ach co to za wspaniały aktor i mistrz przeobrażeń. Jude Law to angol z krwi i kości.

Jude Law

Jude Law

Black Sea to podwodny przygodowy thriller Kevina Macdonalda, kooperacja rosyjsko-amerykańsko-angielska. Wspaniałe kino niskiego budżetu, zrobione po mistrzowsku. Rzecz tyczy poszukiwaczy podwodnych skarbów i starej łodzi podwodnej, łajby która nie wiedzieć kiedy wreszcie się rozleci. Doskonałe studium ludzkiej natury, wzajemnych animozji i pazerności na wyrost. “Nie dziel skóry na niedźwiedziu” mawia porzekadło. W filmie ta cecha przyjmuje katastrofalny rozmiar i doprowadza do całej serii wydarzeń rodem z głębinowej sensacji. Doskonałe kino, trzymające w napięciu do ostatniej sekundy filmu. Jude Law jak zwykle genialny, tym razem nie jako gentleman, ale człowiek morza, kapitan, z pobrudzonymi smarem rękoma.

Dom Hemingway to z kolei komedia kryminalna, o kasiarzu /Jude Law/ z problemem kontroli gniewu, który jest prawdziwą chodzącą bombą. Alkohol, papierosy i dragi, wcale nie pomagają mu ujarzmić wybuchowego charakteru, a niewyparzona gęba działa wręcz zabójczo. Dodatkowe kilogramy, broda, zaczesana do tyłu fryzura, przyciasny garnitur i kowbojki tworzą całość obraz londyńskiego rabusia. Świetna rola Jude’a Lawa, dobrze napisane dialogi, kupa śmiechu i piękne kobiety /Mădălina Diana Ghenea/ mogą zachęcają do obejrzenia. Film poprawnym politycznie nie można nazwać, a wnuczek mulat, syn córki Doma w tej roli Emilia Clarke, dla rasisty jakim jest Dom, wzbudza litość i współczucie. Mulaci zwłaszcza u nas to znak czasów, który nieźle się dał we znaki współczesnym dziadkom.

PS. Panie, Panowie kino, przyjechało dobre kino!

_________
#JudeLaw

najnowsze z filmowo

Głęboki wdech

Głęboki wdech

Dzisiaj filmowo – film “Głęboki wdech”. Świetne rosyjskie kino, super tematyka i
Westworld

Westworld czy życie?

Drugi raz mam przyjemność oglądać serial Westworld z 2016 roku, Jonathana Nolana
Botoks

Botoks

Botoks. Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

Właśnie wróciłem z seansu Blade Runner’a 2049. Cóż to była za uczta filmowo-muzyczna...
Translate »
idź do góry