Najtrudniej poznać samego siebie

Karol Bąk

w artystycznie/polsko

Rocznik 1961 – znakomity malarz, rysownik, grafik. W okresie od 1984 do 1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych /ASP/ w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Studia zakończył dwoma dyplomami z wyróżnieniem, w pracowni grafiki u prof. Tadeusza Jackowskiego i w pracowni rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych malarzy Polskich …

oto Karol Bąk i jego kobiety!

karol1Bezpośrednio po studiach kontynuował zawód grafika /miedzioryt/ i rysownika. Następne lata projektował i podróżował. W połowie lat 90. wreszcie dojrzał jako artysta i zwrócił się ku malarstwu olejnym, a w 2000 roku zajął się nim zawodowo. Obrazy artysty to głównie kobiety w ujęciu realizmu magicznego oraz fantastyki, otoczone /owiane/ światłem, nimbem, aureolą, sztukaterią, draperią, pajęczyną. Mistrz tworzy głównie cykle tematyczne: “Żaglowiec”, “Dialogi”, “Kokony”, “Aureole”, “Cztery żywioły”, “Judyta i Salome”, “Maski”, “Między bielą a czernią”, “Fashion”, “Glamour”, “Prima Mobilla” i szereg innych, nie stroni też od pojedynczych fascynacji i wyzwań.

Karol Bąk ma szereg wystaw indywidualnych na całym świecie, bierze też udział w ekspozycjach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Anglii i wielu innych. Jego prace można obejrzeć w takich salonach wystawienniczych jak: Galeria „Renes”, Poznań, „Galeria Klucznik”, Gdańsk, „Galeria SD”, „Galeria Tamka”, Warszawa oraz „Go Gallery”- Amsterdam, Holland; „Beeldkracht Galerie” – Scheemda, Holland; „Rainbird Fine Art Gallery” – Londyn, U.K; „Polart” – Krefeld, Hüts, Niemcy,”The Icon Gallery” Virginia, USA. Karol Bąk ma grono wiernych fanów na całym świecie, a spora liczba entuzjastów stale rośnie, zarówno z powodu wspaniałych prac malarskich tego artysty, jak i samego Karola Bąka. Sam jestem fanem jego sztuki, nie znam go osobiście, ale wszystko przede mną, zwłaszcza, że miałem niewątpliwą przyjemność robić stronę pana Karola: www.karolbak.com – do obejrzenia której gorąco zapraszam.

ZALOTNICA_80x80_cm_2009rZALOTNICA_II_80_X_80_CM_2009_RUNBORN,_2012PURPUROWY_SWIT_90x90_cm_2009_r_14000_zlBliskosc-Cienia-100-x-100-cm-2010LABIRYNT_BLEKITU_100x100_cm_2009_r_15000_zlPRIMA_MOBILIA-XXI,--30x30cm-2010 PRIMA-MOBILIA-XXV,-2011,-olej,-plyta,-40x40-cm

PS. Malarstwo jest światłem, światło jest malarstwem Boga, obrazy są światłem ducha, a całość sprawia, że wszystko wokół jest piękne.

_______________
#MalarstwoPolskie

najnowsze z artystycznie

Westworld

Westworld czy życie?

Drugi raz mam przyjemność oglądać serial Westworld z 2016 roku, Jonathana Nolana
rozkwit sztuki

Rozkwit sztuki

Obserwujemy wzmagający się rozkwit sztuki wszelkiej. Wraz z nią kroczy pomysłowość i
Botoks

Botoks

Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem
Translate »
idź do góry