Kłamstwa na sprzedaż

Kłamstwa na sprzedaż

w polsko

Kłamstwa na sprzedaż. Ufff – aż się spociłem, po obejrzeniu dzisiejszej debaty prezydenckiej. Od lat nie widziałem takiego popisu kłamstw, przeinaczania prawdy, manipulacji i krypto reklamy. A wszystko to wykonała najwyższa rangą osoba w państwie. Jeżeli jakimś cudem ta osoba wygra, to będzie oznaczać, że czas wyjeżdżać, że nie zostało już nic.

Kłamstwa na sprzedaż

Kłamstwa na sprzedaż

Jeden z kandydatów przeszedł samego siebie, jako osoba cyniczna, zakłamana, małostkowa, a przede wszystkim hipokryta społeczny. Tę debatę trzeba było oglądnąć, oglądnąć ją wnikliwie i rzeczowo, przyglądając się każdemu zarzutowi z osobna i w całości. Tylko krowa nie zmienia zdania, ale zmiana zdania z dnia na dzień, a w zasadzie po 5 latach urzędowania, nie bacząc przez ten okres na donośne głosy społeczne w postaci petycji i sprzeciwów, nie szanując całości społeczeństwa i podpisując ustawy niezgodne z konstytucją, żeby zmienić zdanie w ciągu jednego dnia, chwili, to trzeba być niezłym hochsztaplerem, cwaniakiem, aferzystą i oszustem na wielką skalę.

A oto niektóre, cytowane kłamstwa:

 • „Unia nas słucha”
  Fakty:
  Unia nas wykluczyła z rozmów o Ukraina vs Rosją. EU nie popiera Unii Energetycznej, jako przeciwwagi dla rosyjskiego gazu.
 • PO zawsze chciała „polskiej tarczy antyrakietowej”
  fakty:
  Umowa na tarczę antyrakietową była już podpisana, wystarczyło ją ratyfikować. Rząd PO tego nie zrobił.
 • „Jeszcze nigdy Polska nie miała tak dobrych stosunków z sąsiadami”
  fakty: Konflikt z Litwą, dryfowanie Czech i Słowacji w stronę Rosji i Putina, brak angażu Polski na Ukrainie.
 • „To ja stawiałem na innowacje polskiego przemysłu”
  fakty: Polski grafen sprzedano i będzie produkowany w Anglii, polskie projekty i innowacje lądują na półce, w Warszawie nie ma ani jednego Parku Technologicznego.
 • „Naród ma prawo do decydowania”
  fakty: Z
  mielone projekty ustaw obywatelskich: O lasach państwowych – zmielone 2 mil podpisów, O podwyższeniu wieku emerytalnego – zmielone 1,5 mil podpisów, O sześciolatkach – zmielone 800 tyś podpisów.
  Wprowadzono ustawę 1066.
 • „Jak podniesie podatki, to może znajdzie Pan pieniądze na realizację Pana obietnic”
  fakty:
  Osobiście podpisał w sumie 21 podwyżek podatków
  . Sprzedał to co mógł i nie powinien sprzedawać.
 • Zarzut o górnictwie
  fakty: To Premier Kopacz podpisała w Brukseli de facto dekarbonizację Polski.
 • „Za PIS większa liczba szpitali była zadłużona niż teraz”
  fakty: część z nich sprywatyzowano „kręcąc lody”.
 • „Opieka zdrowotna od waszych czasów nie uległa żadnej większej zmianie, bo wy zawsze te zmiany blokowaliście”
  fakty:
  Czyli tak naprawdę nie zrobiło się lepiej za rządów PO.
 • „Mamy jedną z mocniejszych armii w Europie”
  fakty:
  PO zniosło służbę powszechną, zmniejszono wydatki na obronność, zagraniczne inwestycje na obronność przeprowadzone zostały z pominięciem polskich producentów.
 • Odkręciłem to, co zrobił z małymi sądami Jarosław Gowin, człowiek z Pana zaplecza”
  fakty: Ustawę o likwidacji małych sądów podpisał osobiście, natomiast Jarosław Gowin był wtedy członkiem PO.
 • „Walczyłem o Polską wolność, Jestem dumny z życiorysu”, „Byłem radykałem, gdy walczyłem z komuną”
  fakty: Obrona WSI i słynnego Pro Ciwili, kontakty z rosyjskimi agentami, obrona istniejącego /agenturalnego/ systemu.

Kłamstwa, pomówienia, odwracanie kota ogonem, manipulacja i kryptoreklama pewnej strony internetowej, której nazwa padła kilkakrotnie, a która zapewne została po to stworzona, aby zadać kłam i zafałszować rzeczywistość. Proszę pana internet to miliony stron i jedna jaskółka wiosny nie czyni. Gdyby informacje o przeciwniku pojawiły się na wielu innych stronach, można byłoby się temu przyglądnąć. Podobnie jak w pana przypadku, gdzie informacje o życiorysie, pochodzeniu, działalności i decyzjach, pojawia się na dziesiątkach tysięcy stron, w memach, wpisach FB, na Twitterze, gdzie miliony osób debatuje nad tymi kłamstwami, niespełnionymi obietnicami i działaniami przeciw społeczeństwu.

Kłamstwa na sprzedaż – Podsumowanie:

Nic nie jest czarne albo białe, życie to szarość zwłaszcza tutaj. Nikt nie żąda spełnienia wszystkiego naraz, oczekujemy chęci i zabiegania o sprawy, ale żeby robić to w ciągu jednego dnia! Kto w to uwierzy? Jestem zażenowany i zniesmaczony, jestem zaskoczony ogromem absurdu i przede wszystkim jestem przeciw. Jakakolwiek zmiana jest lepsza niż dalsze trwanie w tym układzie, gdzie z łamania dekalogu uczyniono cnoty, a cwaniakom i złodziejom wiedzie się najlepiej. Czas moi mili zapoznać się, jeśli ktoś tego nie czuje na własnej skórze, z „osiągnięciami” koalicji, czas poczytać ustawy jak 1066, czas ogarnąć te wszystkie działania, które pchają nas w niewolę, już czas i nie tłumaczyć się brakiem czasu, czy niezrozumieniem. Jak w twarz cię uderzy niemiecki żołnierz, którego „twój” prezydent wezwał na pomoc, dla swojej obrony, to może być za późno.

PS. Rządzi Ali Baba i 259 rozbójników, a panuje Bul.

_______
#Debata