Klucze duchowego zdrowia

Klucze duchowego zdrowia

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Klucze duchowego zdrowia – William Bloom, autor książki The Power of Modern Spirituality, opiera się na kluczach, których stosowanie zapewni ludziom łatwiejszy dostęp do duchowego zdrowia. Te klucze korelują z trzema głównymi założeniami programu zdrowia duchowego: połączenie (z cudem i energią życia), spokój umysłu i służba.

Klucze duchowego zdrowia

Klucze duchowego zdrowia

Duchowe zdrowie to takie, które podtrzymuje ciało bez względu na okoliczności. Klucze służą jako przypomnienie, aby uzdrowić się emocjonalnie, fizycznie i psychicznie.

Połączenie

Nasze ciała są naszym pierwszym punktem połączenia. Gdy się budzimy, mamy szansę określić swój nastrój. Na początek weź dwa lub trzy powolne i głębokie oddechy. Delikatnie rozciągnij ciało. Skup się na czymś, co łączy cię z miłością i dobrą energią. Gdy możesz, wyłącz wszystko, co jest wokół ciebie. Usiądź lub leż wygodnie przez pięć minut. Określ świadomością wszystko co wokół i bądź uważny.

Święty spokój

Uwolnij się od bezsensownych pragnień materialnych. Z dobrym humorem przestań chcieć tak wielu rzeczy, czymkolwiek są. Pragnienie jest zanieczyszczającą emocją, która powoduje cierpienie, bo wskazuje na brak. A brak to cierpienie.

Nastawienie

Zadbaj o dobry nastrój. Gdy twoje ciało, emocje i myśli są spokojne i ugruntowane, twoja obecność uspokaja i wspiera innych. Jeśli masz wątpliwości, nie mów nic. Generalnie przestań narzekać i za dużo mówić. Bądź modelem zachowania, które propagujesz i chcesz widzieć u innych. Jak tylko możesz, staraj się być miłym, hojnym, uprzejmym, życzliwym i rycerskim. Niech uważna życzliwość będzie twoim stylem życia.

Ważne!

Pamiętaj, że wszystkiego w życiu się uczyłeś. Miłości i prawdy też musisz się nauczyć. Nic nie przychodzi samo. Ale jeśli chcesz być szczęśliwy, zdrowy, żyć w dobrostanie i spokoju, musisz się tego nauczyć, uspokoić i spowolnić życie, odciąć się od nadmiaru informacji, zacząć dostrzegać to co w okół i w nas.

PS. Każdy sobie rzepkę skrobie.

_______
#Zdrowie