Najtrudniej poznać samego siebie

Konfiskata nielegalnie zdobytych majątków

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Czekałem na to z utęsknieniem, a wraz ze mną wg. sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Pentor, aż 71 % Polaków, którzy opowiadają się za odbieraniem nielegalnie zdobytych majątków. Chodzi tutaj nie tylko o gangsterów, ale także ich rodziny i znajomych, którzy partycypowali w tym procederze. Na tapecie jest ustawa, w świetle której może wreszcie się odbyć rozszerzona …

konfiskata nielegalnie zdobytych majątków!

Konfiskata nielegalnie zdobytych majątkówPolityczni i biznesowi gangsterzy w krótkim czasie zdobyli w sposób nielegalny ogromne fortuny i mimo iż niejednokrotnie trafiali do więzienia, ich majątki pozostawały nietknięte, nadal pozostawali bogatymi ludźmi i stać było ich na najdroższych prawników. Po wyjściu wracali do procederu i mnożyli majątki, angażując w to coraz szersze kręgi podobnych sobie. Obecnie policja i prokuratura będzie miała za zadanie prześwietlać majątki przestępców i rozliczać z każdej nielegalnie zdobytej złotówki. Prześwietlone również zostaną rodziny i znajomi, jako potencjalne osoby trzecie, na które ów majątek mógł być przepisany. Aby uzyskać informacje na temat stanu majątkowego przestępców, prokuratorzy mogą korzystać z kont bankowych, ksiąg wieczystych, rejestrów spółek itd.

Z pomocą tych czynników, bandyci stracą swoje bezprawnie zagarnięte mienie, a co najważniejsze, przedsiębiorstwa i biznesy stworzone w oparciu o nielegalnie zdobyte źródła finansowe. To co do tej pory było codzienną praktyką i obowiązującym niepisanym prawem elit i świata przestępczego, stanie się naganne, nieetyczne i bezprawne. Przejrzystości w życiu publicznym, a co za tym idzie rozliczenia sprawców największych afer, korupcji, nielegalnej sprzedaży majątku narodowego po zaniżonych cenach, wykorzystanie pieniędzy publicznych do własnych interesów i dekomunizacja, jest największą zdobyczą obecnej polityki i rzeczywistości. Będzie to bolesna sankcja, przeciwko przestępczości zorganizowanej w każdej, nawet politycznej formie. Celem zasadniczym jest odcięcie przestępców od wielkiego kapitału, władzy i układu, który był do tej pory gwarancją posiadanych wpływów. Skutki tych działań odczuje całe społeczeństwo, bo oprócz tego, że Polska ma wreszcie szansę stać się krajem bezpiecznym i praworządnym, to środki, zakłady i majątki w ten sposób odzyskane zasilą budżet państwowy i zostaną wykorzystane społecznie, dla dobra ogółu. Brzmi to co najmniej jak demagogia, ale jest oczywistym nadejściem normalności i rozliczeniem zarówno czasów komunistycznych, jak i bardziej współczesnych antypolskich zachowań.

PS. I złodzieje chodzą czasem w aureoli. Wcale nie kradzionej.

________
#Bandyta

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry