Korupcja na drzewo

Korupcja na drzewo

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Korupcja na drzewo. Po ustawowej amnestii i zmniejszeniu okresu ścigania do 5 lat łapówkarzy, zdrajców i bandytów, Komorowski zdążył jeszcze podpisać nowelizację ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. Otóż ogranicza ona dostęp NIK do niektórych “wrażliwych danych osobowych”. Nowela mówi “z wyjątkiem danych ujawniających poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne, jak również danych o kodzie genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym”. Wobec powyższego społeczeństwo samo powinno zacząć “przetwarzać”, upubliczniać te dane i zwalczać trwającą korupcję w każdy dostępny sposób, choćby jak Chińczycy “karą śmierci”, na którą załapał się ostatnio jeden chiński generał-łapówkarz.

Korupcja na drzewoKorupcja na drzewo

Otóż NIK – Najwyższa Izba Kontroli wykazał, że brakuje przepisów prawnych, które ułatwiłyby przeprowadzenie badań geologicznych i poszukiwania pokładów skał łupkowych. W Ministerstwie Ochrony Środowiska, wykorzystując te mechanizmy, po prostu brali i biorą łapówy za zgodę na wydanie koncesji. Dodatkowo wyniki kontroli dotyczące energetyki wiatrowej ujawniają, że jedna trzecia zainstalowanych już wiatraków znajduje się na działkach wójtów, burmistrzów i radnych, głównie wiodących partii, ale o tym sza, bo nie wolno.

Oczywiście wyżej wymienieni ochoczo głosowali za planami zagospodarowania przestrzennego, a jakże. Aż dziw bierze, że spośród tysięcy działek, najmocniej wieje na tych należących do tuzów. A obecnie premier wprowadza blackout, pytanie czy przyczyny są realne, czy maja podbić ceny energii, tak aby ekipa obrosła w pióra?

Sprawy energetyczne naszego kraju są nie tyle zamiecione pod dywan, co w ruinie i niechybnie przyjdzie nam wszystkim zapłacić za to słone frycowe. Najłagodniejszy będzie przyrost naturalny i biedne, obłocone dzieci bawiące się w brudzie i pyle. Bo jeśli komuś się wydaje, że to mrzonki i strachy na lachy, to niech tylko na tydzień wyłączą prąd, to zobaczycie. W dziedzinie energetycznej i procedur nie tylko wydobycia gazu łupkowego jest wiele nieprawidłowości, a jest to bardzo łagodne stwierdzenie.

Korupcja na drzewo – Podsumowanie:

Już w zeszłym roku raport NIK alarmował i “informował opinię publiczną”. Kto słyszał i czytał, ten wie. Faktem jest, że natychmiastowo i w trybie pilnym należy zintensyfikować działania, zarówno w kwestii wydobycia gazu łupkowego, jak i wdrożeniu alternatywnych źródeł energii. Niestety bez prądu cała Polska wygaśnie w ciągu niespełna miesiąca, a po tym to można nas będzie czapką przykryć. I o to chodzi koalicji rządzącej. Dlatego jesienią proponuję hasło “korupcja na drzewo”. Bezpardonowo, bezapelacyjnie, do samego końca naszego, albo jej – ojczyzny.

PS. Praw­dzi­we zło na tym świecie wyrządzają tyl­ko ludzie poz­ba­wieni wyobraźni i złodzieje.

________
#Korupcja

Hits: 230