Najtrudniej poznać samego siebie

Korupcja na drzewo

Korupcja na drzewo

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Korupcja na drzewo. Po ustawowej amnestii i zmniejszeniu okresu ścigania do 5 lat łapówkarzy, zdrajców i bandytów. Komorowski zdążył jeszcze podpisać nowelizację ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. Otóż ogranicza ona dostęp NIK do niektórych „wrażliwych danych osobowych”. Nowela mówi „z wyjątkiem danych ujawniających poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne, jak również danych o kodzie genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym”.

Wobec powyższego społeczeństwo samo powinno zacząć „przetwarzać”, upubliczniać te dane i zwalczać trwającą korupcję. W każdy dostępny sposób, choćby jak Chińczycy „karą śmierci”, na którą załapał się ostatnio jeden chiński generał-łapówkarz.

Korupcja na drzewoKorupcja na drzewo

Otóż NIK – Najwyższa Izba Kontroli wykazał, że brakuje przepisów prawnych, które ułatwiłyby przeprowadzenie badań geologicznych i poszukiwania pokładów skał łupkowych. W Ministerstwie Ochrony Środowiska, wykorzystując te mechanizmy, po prostu brali i biorą łapówy za zgodę na wydanie koncesji.

Dodatkowo wyniki kontroli dotyczące energetyki wiatrowej ujawniają, że jedna trzecia zainstalowanych już wiatraków znajduje się na działkach wójtów, burmistrzów i radnych, głównie wiodących partii, ale o tym sza, bo nie wolno.

Oczywiście wyżej wymienieni ochoczo głosowali za planami zagospodarowania przestrzennego, a jakże. Aż dziw bierze, że spośród tysięcy działek, najmocniej wieje na tych należących do tuzów. A obecnie premier wprowadza blackout. Nasuwa się pytanie czy przyczyny są realne, czy maja podbić ceny energii, tak aby ekipa obrosła w pióra?

Sprawy energetyczne naszego kraju są nie tyle zamiecione pod dywan, co w ruinie i niechybnie przyjdzie nam wszystkim zapłacić za to słone frycowe. Najłagodniejszy będzie przyrost naturalny i biedne, obłocone dzieci bawiące się w brudzie i pyle.

Jeśli komuś się wydaje, że to mrzonki i strachy na lachy, to niech tylko na tydzień wyłączą prąd, to zobaczycie. W dziedzinie energetycznej i procedur nie tylko wydobycia gazu łupkowego jest wiele nieprawidłowości, a jest to bardzo łagodne stwierdzenie.

Korupcja na drzewo – Podsumowanie:

Już w zeszłym roku raport NIK alarmował i „informował opinię publiczną”. Kto słyszał i czytał, ten wie. Faktem jest, że natychmiastowo i w trybie pilnym należy zintensyfikować działania, zarówno w kwestii wydobycia gazu łupkowego, jak i wdrożeniu alternatywnych źródeł energii.

Niestety bez prądu cała Polska wygaśnie w ciągu niespełna miesiąca. A po tym to można nas będzie czapką przykryć. I o to chodzi koalicji rządzącej. Dlatego jesienią proponuję hasło „korupcja na drzewo”. Bezpardonowo, bezapelacyjnie, do samego końca naszego, albo jej – ojczyzny.

PS. Praw­dzi­we zło na tym świecie wyrządzają tyl­ko ludzie poz­ba­wieni wyobraźni i złodzieje.

________
#Korupcja

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry