Korzyści pozytywnego myślenia

Korzyści pozytywnego myślenia

w pozytywne myślenie

Korzyści pozytywnego myślenia. Czy pozytywne myślenie to oszukiwanie siebie? Oznacza udawanie, że wszystko jest w porządku? Czy znaczy, że myśląc pozytywnie, tak naprawdę oszukujesz siebie i udajesz spokój? Otóż pozytywne myślenie nie jest stanem biernej nadziei. Jeśli masz tylko nadzieję, że życie i plany ułożą się dobrze, to nie wystarczy. Jeśli naprawdę nie wierzysz, że osiągniesz to, czego chcesz, nie ma w tym co myślisz pozytywnego myślenia i wszystko zakończy się fiaskiem. Nadzieja jest wielka, ale wiara ją przerasta, a w połączeniu czynią cuda. Jednakże do wiary trzeba dołączyć też podejmowanie pozytywnych działań. Samo uśmiechanie się i życie w pogodzie ducha nie jest pozytywnym myśleniem. Pozytywne myślenie bynajmniej nie oznacza, że ​​wszystko wokół jest w porządku. Można mieć problemy, przeszkody i trudności, jak to w życiu, ale to ty decydujesz, jak się do nich odnieść. Liczy się twój stosunek do…

Korzyści pozytywnego myśleniaKorzyści pozytywnego myślenia – Obserwacja:

Każdy z nas może wybrać swoje nastawienie. Jeśli pozostajemy bierni i trwamy w negatywnych myślach, nic się nie zmieni, gdyż i tak wybierasz negatywne myślenie. Żyjesz, cierpisz, nie wprowadzając żadnych zmian. Jeśli jednak wybierzesz pozytywne myślenie, nie tylko masz nadzieję, ale także podejmujesz pozytywne działania. Jednak aby pozytywne myślenie zadziałało, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby realizować swoje cele, plany i cokolwiek, co chcemy poprawić lub zmienić. Musisz być pewny, że wszystko będzie dobrze i podejmiesz pozytywne działania, aby to zmienić. Prawdziwie pozytywne myślenie wiąże się z pewnością siebie i wewnętrzną siłą. Oznacza to, że nie boisz się przeszkód. Oznacza, że zdajesz sobie sprawę i wiesz, że możesz napotkać problemy i przeszkody, ale one cię nie zniechęcają. Jeśli coś się nie uda, nie pozwalasz, by to zakłóciło twój umysł lub skłoniło cię do poddania się. Po prostu podejmujesz decyzję pogody ducha i pozytywów – i trwasz w niej. Od dzisiaj.

Korzyści pozytywnego myślenia – Rozważania:

Pozytywne myślenie daje pewność siebie i wewnętrzną siłę do dalszego działania, nawet jeśli wszyscy inni w to nie wierzą. Pozytywne myślenie nie oznacza, że ​​w życiu nie będzie już żadnych innych problemów, przeszkód i trudności. Będą. Ale nie pozwolisz sobie się zawieść nawet w tragicznej sytuacji. Wszak stanowisz dla siebie swoje pozytywne wsparcie. Takie podejście wypiera negatywne myśli i uczucia, i zmienia je na pozytywne, czyniąc cię szczęśliwszym i bardziej pozytywnym człowiekiem. To zaś pozwala zobaczyć jasną stronę życia i bardziej cieszyć się życiem. Zatem od dzisiaj, od teraz dostrzegam tylko pozytywy życia i nimi się napawam, zachwycam, kultywuję je. A także wszystko co się z tym łączy.

Pozytywne myślenie w połączeniu z podejmowaniem pozytywnych działań to jeden z kluczy do sukcesu. Prawdziwe pozytywne myślenie nie jest deklaracją i nie polega na oszukiwaniu samego siebie. Chodzi o to, by być pewnym siebie, szczęśliwym i rozsiewać wokół siebie światło dobroci i miłości. Taka postawa daje motywację do działania, a także motywuje ludzi wokół, aby robili to samo. Zaczynają brać z ciebie przykład, dlatego też każdy z nas ma się skupić na sobie. Chodzi o ten przykład. Gdy każdy z nas skupi się na sobie i zadba o swoją własną miłość, o duchowość, o szczęście. Zadba o swój pozytyw myślenia i swoje pozytywne widzenie świata, wówczas ten świat zacznie się odmieniać. Już się odmienia, zmienia, transformuje. To, że nie wszyscy to widzą, nie oznacza, że tego nie ma. Bo jest. I właśnie ten pozytyw, ta miłość, a wraz z nią świadomość pociągają za sobą zmiany, transformację naszego świata. I zmienia się wszystko. Nawet nie wiadomo, gdzie patrzyć. Zatem trzeba się otworzyć. Stanąć otwartym wszelkimi zmysłami, rozumem i wiedzą. Bo trzeba zrozumieć. A nic samo się nie dzieje. Tutaj jest zawsze akcja i reakcja. Witajcie na Ziemi!

Korzyści pozytywnego myślenia – Podsumowanie:

Pozytywne myślenie nie jest postawą marzycielstwa, braku zdrowego rozsądku czy zamykania oczu na rzeczywistość. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że jesteś świadomy problemów i przeszkód, które napotykasz, ale mimo wszystko idziesz dalej. Bądź pewny siebie i nie daj się zwieść, bądź uważny i skupiony na sobie. Bądź przekonany, że pokonasz wszystkie przeciwności – to właśnie jest pozytywne myślenie. Zamiast powracać myślami do złych wspomnień w swoim życiu, skupić należy się na tym, jak chcesz, aby wyglądało twoje życie. Zrób coś z tym wreszcie. Przecież dasz radę! Zrób to – teraz! Pozytywne myślenie nie jest oszukiwaniem się, że wszystko będzie dobrze. Jest to postawa, która może pomóc ci zrobić wszystko dobrze, od teraz, od dzisiaj. Pomaga przezwyciężyć trudności, skupić się na pozytywach i przyciągnąć dobre rzeczy do swojego życia. A tego chcemy.

Przecież to ty wybierasz co chcesz, nie wybieraj cierpienia, problemów i bólu. Po co ci to? Należy się uważnie przyjrzeć decyzjom w swoim życiu i zadbać, aby one były świadome, a nie przypadkowe. Nic nikomu nie jesteśmy winni, nie musimy grać dla nich jak aktorzy, nie musimy słuchać, pracować, sprzedawać swój cenny czas. Naszym zadaniem jest poszukiwanie siebie, poznawanie siebie i staranie się, aby być najlepszą wersją siebie – nic więcej. Toż to tylko nasza korzyść, na dodatek dająca pełną wolność. Mało tego, wszystko wówczas zaczyna płynąć. I niechaj płynie. Nie ten spełniony i szczęśliwy, kto bogaty. Bogaty ten – co wolnym jest.

PS. Jeśli praca ci w czymś szkodzi, porzuć pracę, o cóż chodzi? – August Witti

_______________
#PozytywneMyslenie