Najtrudniej poznać samego siebie

Kreacja kościoła w kozim rogu

Kreacja kościoła w kozim rogu

w filozoficznie/polsko

Kreacja kościoła w kozim rogu. Wg naszej największej rodzimej instytucji tatuowanie się jest „samookaleczeniem otwierającym nasze ciało na złego ducha”. Jak widać już na pierwszy rzut oka, jest to kolejny schemacik zachowań i to wcale, a wcale nie trywialny, bo budujący rolę i wartość szatana. Wtryniają nam do naszych głów strach, obawy, niepewność, tylko po to, aby lepiej nami rozporządzać.

Kreacja kościoła w kozim rogu

Kreacja kościoła w kozim rogu

Kościół zachowuje się tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy i straszy, zastrasza, odstrasza, a z drugiej strony wykonuje dziwną woltyżerkę zachowań, które zupełnie nie licują z tzw. Bogiem, tylko z właśnie szatanem. Gdańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach sprawia swoim plakatem, że zamiast o sprawach doczesnych, „tu i teraz”, zaczynamy rozważać te poprzednie, albo późniejsze, co nie jest istotą życia, tylko śmietnikiem. Oczywiście internet zareagował natychmiastowo i już huczy od śmiechów, kpin i niedorzeczności.

Tatuaż to zdaniem „świętych grzeszników” pieczęć diabła. Usilnie chcą nam narzucić swoje myślenie, że to profanacja świątyni Ducha Świętego, jaką jest ludzkie ciało. Przypomina mi się doskonały film „Imię Róży” i dywagacje na temat śmiechu Chrystusa i idei franciszkańskiej „ubogiego kapłana”. Jak widać idea ta padła z błahych powodów wykwintności życia, zniewolenia wyznawców i wygody życia doczesnego. Stawiają nade wszystko pełną michę nad życie duchowe. Zatem jak zwykle.

Wg słów z plakatu, w tym przypadku już zaistniałego „zaznaczenia obecności szatana”, czyli tatuażu, pomoże spowiedź, usunięcie tatuażu oraz modlitwa kapłana, która jak zawsze ma swoją cenę i warunki. I na koniec lapsus. Otóż tylko te czynności zagwarantują nam, że cało wyjdziemy z objęć okrutnego szatana. Ciekawe – doprawdy ciekawe!

PS. Ar­mia, małżeństwo, kościół i bank: oto czte­rej Jeźdźcy Apokalipsy. – August Witti

_______
#Kosciol

najnowsze z filozoficznie

Zwierzęta mają duszę

Zwierzęta mają duszę

Zwierzęta mają duszę. Papież Franciszek przedstawił swoje stanowisko w tej kluczowej debacie,
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Co to jest wiara?

Co to jest wiara? Przekonanie to coś, w co wierzysz lub akceptujesz jako

Jak działa życie?

Jak działa życie? Ludzie często nazywają życie grą, filmem, spektaklem. Aby wygrać,

Są tacy co wiedzą

Są tacy co wiedzą, znają się, przewidują lepiej. Są ludzie, którzy myślą,
Translate »
idź do góry
Skip to content