Najtrudniej poznać samego siebie

Kres komorniczego skurwysyństwa

Kres komorniczego skurwysyństwa

w polsko/prawdziwie/topowo

Kres komorniczego skurwysyństwa. Każdy, kto zetknął się z komornikiem sądowym, wie, że nie jest to miłe spotkanie, wręcz ohydne i bezduszne. Zastraszanie, zmuszanie, odbieranie narzędzi pracy, pojazdów, maszyn, blokady kont, blokady zarobków, stalking, pozbawianie ostatniej kromki chleba, etc., etc. Czemu ma to służyć, jak nie ubezwłasnowolnieniu i ograbieniu delikwenta? Tak jakby to obywatel chciał dobrowolnie wpaść w łapy takiego prześladowcy i nie płacił swoich długów. No przecież nie chce! W zdecydowanej większości to stan państwa i jego zaborcza polityka jest winna, a nie my kredytobiorcy, właściciele firm, rozwodnicy id.

Kres komorniczego skurwysyństwa

Kres komorniczego skurwysyństwa

I właśnie teraz, w tym roku, Ministerstwo Sprawiedliwości chce upaństwowić komorników sądowych. Mają oni być pracownikami sądów, nie zaś prywatną grabieżczą i łupieżczą firmą na usługach państwa, to sądy będą płaciły im pensję. A zarobione przez komornika pieniądze trafią do budżetu państwa, a nie do prywatnej kiesy ludzi dosyć często z poprzedniej epoki. Szkoda tylko, że nowe prawo ma wejść w życie od 2017 r. a nie od razu.

Będą to zmiany dotyczące modelu egzekucji sądowej i statusu komornika, z Lucyfera na pracownika państwowego. Komornicy to obecnie hieny, destruktorzy i bezduszne indywidua, które niszczą wszystko na swojej drodze. W swojej „pracy”, a raczej grabieży, posuwają się do wielu nadużyć przy egzekucjach, na nieszczęście w świetle prawa. Zajmowanie majątków osób, które nie miały długów, a są sąsiadami lub spokrewnionymi, to już prawdziwe skurwysyństwo. A pobieranie opłat za przymusową eksmisję nawet gdy lokator sam się wyprowadzi, to czysty bandytyzm.

Po upaństwowieniu, komornik nie będzie już pracował na własny rachunek, to co odzyska, trafi do budżetu, a on sam otrzyma pensję od sądu, w którym będzie pracował. Tak było w Polsce do 1997 r., a ustawa która wprowadziła zmiany, była jedną z wielu machlojek prywatyzacyjnych. W świetle przyszłorocznych zmian podstawowa pensja komornika ma być odpowiednikiem pensji referendarza sądowego /od 3,5 tys. zł do 6 tys. zł brutto/. Komornik będzie miał prawo do dodatkowego wynagrodzenia za efektywność, wg „tabel skuteczności”.

Wówczas będzie otrzymywał premię w wysokości maksymalnego wynagrodzenia, jakie otrzymuje obecnie sędzia sądu apelacyjnego /ok. 11 tys. zł/. Zmienią się również warunki zatrudnienia. Przyszły komornik będzie musiał ukończyć trzyipółletnią aplikację komorniczą, o rok dłuższą niż obecnie. Po egzaminie komorniczym, przyszły komornik z automatu uzyska status zastępcy komornika. Będzie mógł starać się u prezesa sądu apelacyjnego, o samodzielne stanowisko. Zastępca komornika ma zarabiać dwie trzecie wynagrodzenia komornika, u którego się zatrudni.

Kres komorniczego skurwysyństwa – Podsumowanie:

Te zmiany uderzą przede wszystkim duże kancelarie i hurtownie komornicze, czyli tych najzacieklejszych. Ponadto obecnie komornicy zarabiają więcej od sędziów sądów apelacyjnych, co raczej jest anormalne, zważywszy na status, wykształcenie i odpowiedzialność. Nowi komornicy na starcie dostaną pracę na etacie z regularną pensją. Przestanie obowiązywać również zasada znajomości wśród prawników, nepotyzm i koligacje. Komornik będzie działał jedynie w swoim rewirze, co spowoduje upadek komorniczych kancelarii hurtowych. Które współpracowały z firmami windykacyjnymi i skupującymi długi. Dzięki temu przerabiali sprawy hurtowo, masowo i bezpodmiotowo. Nowelizacja ustawy o komornikach sądowych i egzekucji ma być gotowa do połowy tego roku. Alleluja!

PS. Może to nie jest szczyt szczęścia, ale coś się ruszyło w sprawie sprawiedliwości.

__________
#Komornik

Tags:

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Translate »
idź do góry