Kształtujące nas wyzwania

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Kształtujące nas wyzwania. Człowiek, który nie sprostowuje własnym wyzwaniom, prowadzi życie miałkie i bezcelowe. Gdy stawiamy czoła wyzwaniom oraz trudnym chwilom w naszym życiu, stwarzamy sobie możliwość budowania siebie. To one stymulują nasz wzrost i samorozwój. Wyzwania to sposób doskonalenia własnych sił. Ponadto stwarzają okazję do wdzięczności za łaskawość życia. Ze względu na brak stałej uważności, nasze życie nie zawsze toczy się tak, jak chcemy. Wyzwania natomiast uczą nas stawiania im czoła, wyzwalają w nas odwagę, która jest trampoliną samorozwoju i sprawiają, że stajemy się bardziej odporni. Dają poczucie pewności i docenienia własnej wartości. Każde wyzwanie można przezwyciężyć, a to daje nam prawdziwą moc.

Kształtujące nas wyzwaniaKształtujące nas wyzwania

Wszystkiego w życiu się uczymy, a przezwyciężanie wyzwań uczy nas pewności siebie i poczucia własnej wartości. Bez tego nie ma spełnienia i szczęścia. Ponadto wyzwania sprawiają, że stajemy się mądrzejsi i zaradniejsi. Wówczas nasze życie zaczyna nabierać sensu. Bez wyzwań nie ma rozwoju. Przyjmując wyzwanie, uczymy się sobie radzić w każdej sytuacji. Gdy pojawiają się w naszym życiu wyzwania, stajemy się lepszą wersją siebie. Są niezwykle istotne, gdyż ujawniają nasz potencjał i siłę woli. Sprawiają, że jesteśmy silniejsi, pokorniejsi i bardziej ludzcy.

Kolejną zaletą wyzwań jest unaocznienie nam, czego w życiu tak naprawdę chcemy. Ukazują nam co jest w nim potrzebne, a co możemy ignorować. Ponadto budują naszą lepszą przeszłość, a co za tym idzie wspomnienia. Ale wyzwania mogą nas także zrujnować lub złamać. Zaś unikanie wyzwań powoduje, że bezpowrotnie tracimy okazję, by nasze życie stało się satysfakcjonujące. Czasami wygrywasz, a czasami nie. Ale nawet najmniejsze zwycięstwo, a tym bardziej niepowodzenie jest podstawą naszego wzrostu i rozwoju. Wyzwania bywają trudne. Ale w tym tkwi ich moc, gdyż podjęte rozwijają w nas nasze talenty, uczą nowych umiejętności i mogą spowodować uświadomienie sobie własnych mocy.

Cechy wyzwań:

  1. Przypominają nam, że jesteśmy silniejszy i zdolniejsi, niż nam się wydaje.
  2. Pomagają w pielęgnacji wdzięczności i współczucia.
  3. Wyjaśniają nam, czego naprawdę chcemy w życiu.
  4. Wyostrzają nasz hart ducha.
  5. Sprawiają, że nasze osiągnięcia są satysfakcjonujące.
  6. Budują nasze poczucie godności i człowieczeństwo.

Kształtujące nas wyzwania – Podsumowanie:

Gdybyśmy nie próbowali przezwyciężać wyzwań, zupełnie nie wiedzielibyśmy, że sukces jest dla nas możliwy. Bywa, że wyzwanie przybiera formę problemu osobistego. Możemy go uniknąć, nie podejmując żadnych wysiłków, ale gdy świadomie stawiamy czoła wyzwaniom, dostępna staje się dla nas autoanaliza. Wówczas odkrywamy swoje mocne strony i nowe umiejętności, z których do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy. Życie bez wyzwań, prowadzi do samozadowolenia, a tym samym do miałkości charakteru. Ponadto destrukcyjnie działa na naszą wolę. Wówczas nie mamy ani potrzeby, ani też odwagi, aby rozwijać siebie i stać się bardziej świadomym siebie. Samoświadomość zaś daje nam motywację do starań i samodoskonalenia. To zaś w konsekwencji tworzy nasze spełnienie i szczęście.

PS. W życiu nie ma nic ważniejszego niż szczęście i spełnienie, może jeszcze miłość. – August Witti

_________
#Wyzwania