Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

w filozoficznie

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i integralność charakteru nad materialistycznymi zdobyczami. Prawdziwi wolą pozostać szczerzy i wierni sobie, niż przybierać różne twarze wobec różnych ludzi. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć autentyczną osobę, ponieważ ludzie często przybierają maski, w które wierzą, że inni je zaakceptują. Jeśli zaś jesteś wśród tych ludzi, którzy stawiają „status” i „bogactwo” ponad wszystko inne, stracisz szybko swoją autentyczność. Tacy ludzie są niepewni siebie i próbują ściągać innych w dół, aby się samemu się podnieść. Jeśli chcesz się wyróżniać z tłumu nieprawdziwych ludzi, musisz być sobą.

Kto jest autentyczny?Kto jest autentyczny? – Obserwacja:

Koncentrowanie się na zyskach /własne warunki, gratyfikacja, dogodny czas, wymagania/ bywają w porządku, ale nie, jeśli celem jest zaimponowanie innym ludziom. Prawdziwa osoba poddaje się sukcesowi, ale podchodzi do niego z innym nastawieniem i w inny sposób. Jak zatem rozpoznać osobę prawdziwą /autentyczną/ od ściemy, maski i pozy? Oto kilka cech osób prawdziwych, ich zachowań, sposobu bycia i postaw.

Cechy ludzi autentycznych:

1. Nie starają się sprawić, by ludzie ich polubili

Prawdziwi ludzie przyjmują autentyczność zamiast próbować zadowolić innych. Nie są bezduszni wobec uczuć innych ani nie pozwalają, by cokolwiek przeszkodziło w robieniu właściwych rzeczy. Są gotowi wykonać niezbędne zadanie lub podjąć właściwą decyzję, nawet jeśli inni nie sprzyjają temu. Nie popisują się, ponieważ nie pragną uwagi. Są pewni siebie, przyjaźni i zwięźli podczas rozmowy i nie próbują udowadniać swojej wagi. Ludzi pociąga właściwe nastawienie i autentyczność. Ci, którzy w pełni przyjmują to kim są, zawsze przyciągają uwagę i zainteresowanie innych.

2. Akceptują swoje błędy

Zachowanie i myśli człowieka są kontrolowane przez jego doświadczenia. Autentyczni ludzie wiedzą, że nie zagojone rany psychiczne są odpowiedzialne za uprzedzone myśli danej osoby. Dlatego nigdy nie osądzają innych za ich uprzedzenia. Uznają pozytywne i negatywne aspekty charakteru danej osoby, nie broniąc się przed jej słabościami, ograniczeniami lub uprzedzeniami.

3. Nie osądzają innych

Słuchają innych bez wcześniejszego wyrobienia sobie opinii. Wydają się interesujący i przystępni ze względu na swoją otwartą naturę. Są wyzbyci z góry przyjętych wyobrażeń i stronniczych osądów. Nie wierzą w to, co inni.  Nie tolerują zachowania innych, aby zobaczyć świat z ich perspektywy.

4. Stosują autorefleksję

Trzeba zajrzeć w siebie, aby być autentyczną i wyjątkową osobą. Można dowiedzieć się wówczas kim jesteś. Prawdziwa osoba ma mniej wątpliwości i doświadcza mniej niepokoju, gdy zagląda do środka siebie, aby ocenić swoje prawdziwe pragnienia i cele. Koncentruje się na swoich osiągnięciach, zamiast martwić się osiągnięciami czy pozycjami innych. Kiedy zdasz sobie sprawę, że nie musisz się przed nikim ani przed niczym ukrywać, możesz być sobą. Taka postawa wprowadzi do twojego życia poczucie spokoju.

5. Są hojni

Prawdziwa osoba nigdy nie zawaha się dzielić wiedzą lub zasobami z innymi w obawie przed utratą ważności. Nigdy nie martwią się, że zostaną przyćmieni przez innych. Prawdziwa osoba zawsze podzieli się informacjami z ludźmi, których zna i którym ufa. Zapewnia niezawodnym ludziom dostęp do zasobów, nie martwiąc się o ich sukces.

6. Szanują wszystkich

Traktują każdego z szacunkiem, niezależnie od wykonywanego zawodu, stanowiska czy pozycji w społeczeństwie. Jednak ich grzeczność nie jest udawaniem. Prawdziwi ludzie nigdy nie uważają się za lepszych od innych. Wiedzą, że ich zachowanie odzwierciedla to, kim są i jak traktują ich inni.

7. Mają dobry charakter

Prawdziwi ludzie mają silne poczucie własnego charakteru. Dotrzymają obietnicy. Robią co chcą. Ludzie ufają im ze względu na ich integralność, która nie zmienia się niezależnie od sytuacji. Prawdziwi ludzie śmieją się z głupich błędów lub zabawnych wspomnień. Ta beztroska wskazuje na stan wewnętrznej pełni i sprawia, że ​​prawdziwi ludzie zawsze błyszczą.

8. Bez skrupułów wyrażają swoje prawdziwe myśli

Fałszywi martwią się utratą chwilowej chwały i zrobią wszystko, aby utrzymać ją w nienaruszonym stanie. Prawdziwa osoba błyszczy od środka i może wyrażać swoje myśli lub opinie, nie martwiąc się, że nie zostanie za to wychwalana. Uważa jednak, aby nie ranić innych swoją szczerością. Uwzględnia uczucia innych; jednak nie boi się wyrażać swoich poglądów, myśli lub uczuć.

9. Są przezroczyści

Prawdziwi ludzie zawsze będą preferować otwartą komunikację, gdyż są uczciwi i empatyczni. Nie cierpią z powodu niepewności. Potrafią jednakowo zaakceptować swoje zalety i wady. Dzięki temu są pewni siebie i bezpieczni. Fałszywi nie mogą przyjąć żadnej krytyki. Są aroganccy i zadowoleni z siebie. Czują się zagrożeni, jeśli ktoś skonfrontuje się z ich pomysłami lub opiniami. Autentyczni ludzie nigdy nie będą bronić się przed jakąkolwiek krytyką. Będą przepraszać za swoje błędy i zawsze będą się do nich przyznawać. Zaakceptują to, kim są, zamiast ukrywać swoje słabości. Te atrybuty czynią je przezroczystymi.

10. Są niezawodne

Niezawodność to kolejny znak autentyczności. Prawdziwi ludzie nie udają i nie składają obietnic, których nie mogą dotrzymać. Ta niezawodność zwiększa ich akceptację. Autentyczna osoba ma bardzo pozytywne relacje z drugą połową.

Kto jest autentyczny? – Podsumowanie:

Dla autentycznych ludzi integralność charakteru, rzetelność i przejrzystość są ważniejsze niż materialistyczne zyski. Nie próbują być kimś innym dla osobistych korzyści. Są skoncentrowani na swoim celu i pomagają innym swoją wiedzą i zasobami. Stanowią o ich wyjątkowości. Słuchają innych zamiast wydawać jakiekolwiek osądy lub formułować opinie. Mogą wyrażać swoje prawdziwe uczucia i myśli bez ranienia innych. Nie szukają chwały. Są skoncentrowani na swoim celu i pomagają innym swoją wiedzą i zasobami. Są tacy, jacy są i nie chcieliby, żeby było inaczej. Brak autentyczności to dzisiaj prawdziwa zmora. Wszyscy przywdziewają maski, będąc fałszywkami, a o autentyczność już nikt się nie stara. A szkoda.

PS. Autentyczność to decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja. – August Witti

____________
#Autentycznosc