Najtrudniej poznać samego siebie

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje?

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w zasadzie na nim kończy. Nasze życie staje się coraz bardziej anarchistyczne. Dostrzegamy coraz więcej nieprawidłowości na zewnątrz, żeby z czasem osadzić się w środku siebie i dojść do wniosku, że wszystko co musimy poprawić, to nasz stosunek do … Kontrola jest wszędzie wokół nas, ale jest także w nas. Kontrola to strach, który każe nam bronić się przed wszystkim. Zaś wszelkie próby uczynienia życia bezpieczniejszym poprzez jego kontrolę, ostatecznie kończy się niepowodzeniem, ponieważ życie jest iluzją, zatem kontrola iluzji to też iluzja.

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje?

Kontrola początek swój ma w umyśle. Tu bytuje wiele lęków i to tu powstają strategie, które mają na celu zapobieżeniu urzeczywistnieniu się tych lęków w życiu. Ale skoro stworzyliśmy te lęki i na dodatek wierzymy w nie, to jak możemy oczekiwać, że wszystko będzie OK?

Umysł poprzez ego chce kontroli mentalnej. Ego chce kontrolować wszystko. Jednak kontrola zawsze prowadzi do niechcianego, bo swoją podstawę ma w poczuciu niskiej wartości. Nauczyliśmy się uciekać przed wszystkim, od niewygody i strachu począwszy, poprzez odpowiedzialność, wyzwania, przeszkody i na trudach życia skończywszy. Umysł nie chce trudów, chce je kontrolować, ale ścieżka duchowa prowadzi z powrotem do braku kontroli. Ba, wzywa nas do odpuszczenia kontroli.

Kto nas kontroluje? – Rozważania:

Odpuszczenie kontroli nie oznacza, że przestajesz się kontrolować. Nadal jesteśmy uważni i świadomi, ale porzucamy tworzenie na siłę pewnych wymaganych rezultatów lub spełnienia warunków. Wszystkie nasze obecne struktury systemowe /biznes, rząd, rodzina, religia i organizacje/ są sfokusowane na kontroli. Ale wszelka kontrola wymusza manipulacje, a te z kolei prowadzą do wymuszenia wyników. Zatem są fałszem i sprawiają, że stajemy się okrutni i podli, bo zaczynamy stosować wymuszenia wobec siebie i wobec innych. Innym rezultatem kontroli jest maska, pod którą ukrywamy siebie.

Kto nas kontroluje? – Podsumowanie:

Życie poza kontrolą niszczysz system i wszelkie przejawy kontroli. Bycie wolnym nie oznacza sprzeciwu wobec sił zewnętrznych. Wolność pozwala ci dokonywać świadomych wyborów i decyzji, a nie tych pod wpływem strachu. Co ciekawe, że wówczas gdy odstępujemy od kontroli, strach zanika.

Zwróć uwagę na to, jak próbujesz kontrolować życie. Co to za rzeczy i sprawy, które musisz kontrolować? Zauważ, skąd pochodzą te cechy. Na ogół to sytuacje i wzorce rodzinne. Jeśli pamiętasz sprawdź, co to za wydarzenia? Strach ukrywa się pod kontrolą, ale w rzeczywistości kontrola nie czyni cię bezpieczniejszym. Ale to właśnie musisz odkryć sam. Tzw. kontrola nie zatrzymuje przykrych i trudnych doświadczeń. Są one częścią życia, ale zazwyczaj bywa, że te właśnie trudne doświadczenia inspirują nas do rozwoju świadomości. Zaryzykuj i uwolnij się od iluzji kontroli.

PS. Lepiej kontrolować błędy swoje niż cudze. – Demokryt

________
#Kontrola

Tags:

najnowsze z oświecenie

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Translate »
idź do góry