Najtrudniej poznać samego siebie

Lenistwo a przebudzenie duchowe

Lenistwo a przebudzenie duchowe

w prawdziwie/świadomie/topowo

Lenistwo a przebudzenie duchowe. Wydawało by się, że nasze przebudzenie to bilet w jedną stronę, do duchowej wolności, świadomości, do szczęścia, ale tak nie jest. Jest dokładnie jak w życiu, jeśli pracujesz to masz, jeśli nie to nie. Sama przebudzona energia mimo tego, że wydaje się nam stała, wcale taką nie jest. Rozwój to rozwój, stałe powiększanie zasobów wiedzy, umiejętności, narzędzi. Mimo to niektórzy uważają, że przebudzona energia jest gwarantowaną transformacją. I to jest duży błąd, bo skrywa w sobie lenistwo, maskuje się jako poddanie i akceptacja, a jest zwykłą obojętnością i ignorancją.

Lenistwo a przebudzenie duchowe

Lenistwo a przebudzenie duchowe

Świadome poddanie się nie oznacza braku działania, ani też niezdolności do działania. Poddanie się to akceptacja, ale akceptacja tego co jest. Gdy akceptujemy to co jest, dokonujemy wyborów, które podejmujemy. A przebudzona energia je przekształca. Gdy nie dokonujemy wyboru, nie ma też przekształcenia, czyli nic się nie zmienia. Jest obojętność i ignorancja. W konsekwencji zatracamy szansę duchowego przebudzenia. W świadomości istnieje potrzeba dokonywania wyborów, a jednym z ważniejszych jest zaangażowanie w przebudzoną energię, którą sami w sobie musimy uaktywnić wszelkimi sposobami. Bez tych wyborów przebudzona energia będzie opadać przy znacznie mniejszym pozytywnym wpływie.

Lenistwo – Rozważania:

Lenistwo to egotyzm i nie pomaga w rozwoju, bo zaczynamy bezmyślnie badać swojej struktury ego, a nie swoją nową świadomość. Koniecznością też staje się uwolnienie starych nieaktualnych już problemów emocjonalnych. To nieustanne trwanie przy starym jest idiotyczne wiedząc, że wszystko się nieustannie zmienia i nic nie trwa wiecznie. Trzeba naprawdę zamknąć się na cztery spusty, aby nie dostrzec zmian i w sobie i w okół. Świat jest dynamiczny, rośnie, wzrasta, powstaje nowe, rodzi się, a trwanie w przeszłości, przy starym to niedorzeczność. To tak jakby człowiek chciał na siłę trwać w średniowiecznym bólu, zamiast cieszyć się z odrodzenia i oświecenia. A te zachowania wynikają z lenistwa właśnie. Nie chce ci się nawet d… ruszyć, mimo iż przysiadłeś sobie jajka. Działaj lub giń!

Leniwi, myślą, że przebudzenie da im kopa do życia. Niektórzy nawet wykonują jakąś wewnętrzną pracę duchową z myślą, że mają prawo do określonego wyniku, takiego jakiego się spodziewają. Lenistwo jest główną przeszkodą w duchowym rozwoju świadomości i należy się nim zająć. Samo nie zniknie. Bo świat wokół jest dynamiczny. Jak poznać leniwca: zazwyczaj mają dłuuuugą listę zaniedbanych obowiązków, prac, problemów do rozwiązania, albo są niedysponowani /coś im dolega/. Leniwe ego nie lubi działać i zrobi wszystko aby nie działać. Zatem działanie jest jednym lekarstwem na lenia, bo podnosi własną wartość, wiarę w siebie i zadowolenie. A jak nie robisz nic, to nie ma nic.

Lenistwo a przebudzenie duchowe – Podsumowanie:

Zmarnowane przebudzenie duchowe pozostawia osobę w dziwnej krainie z dziwnymi pomysłami. Być może jeszcze dziwniejszymi praktykami duchowymi, które tak naprawdę nie służą ścieżce do duchowej wolności, ani rozwoju, tylko zatrzymują ich zawieszonych w odrealnionym świecie bajek i guseł. Wyjściem z tego stanu jest ponowna droga do wewnątrz siebie i najprawdopodobniej zaczęcie rozwoju świadomości od nowa, tym razem z zastosowaniem prawdy i wiary.

PS. Nie wierz we wszystko co mówią. Sam sprawdź i wysuń wnioski. – August Witti

_______
#Lenistwo

najnowsze z prawdziwie

Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Translate »
idź do góry