Linkage - to nie rock, to szok!

Linkage – to nie rock, to szok!

w artystycznie/muzycznie/polsko

RokLinkage – to nie rock, to szok! Odkryłem, tak odkryłem właśnie dzisiaj, teraz …, muzę, która działa na mnie jak arktyczna pogoda. Nie że jest mi zimno, oj nie, mam jednak dreszcze i ciary, i brak mi powietrza w płucach. Wszystko to dlatego, że zespół jest wschodzącym na polskim rynku muzycznym i zapodaje naprawdę dobrą, światową muzę rockową. Czuję tą muzę każdym neuronem i synapsą.


Linkage - to nie rock, to szok!Linkage – to nie rock, to szok!

Muzyka Linkage zawiera rytmu, melodykę, harmonię, dynamikę, dobry tekst i wspaniały wokal, czyli wszystko to, co doskonały utwór posiadać powinien. Chłopaki nie zapomnieli o riffach gitarowych, rybce w utworach i co najważniejsze zróżnicowanej melodyce. To fenomenalny zespół i to z Nowego Sącza – hej. Każdy utwór posiada doborowy temat muzyczny (leitmotivie) stanowiący podstawę całej kompozycji i zróżnicowanie dynamiczne, trochę balladowo, trochę heavy.

Na pewno nie jest to rockowa młocka do jakiej przyzwyczaiły nas polskie zespoły. Daniel śpiewa rasowo i fantastycznie po angielsku. Nie tą łamaną angielszczyzną, ale tą właściwą, co jest bardzo istotne :D. Zwrócić należy uwagę, że nie jest to żaden znany, topowy zespół tylko wschodząca kapela rockowa i wszystko przed nimi, także szlifowanie warsztatu.

Zespół powstał w 2009 roku w Nowym Sączu, jak wspomniałem. Skład to czterech muzyków Daniel Gądek (gitara rytmiczna, wokal), Włodzimierz Siemiączko (gitara solowa), Kamil Janowski (gitara basowa), Michał Orłowski (perkusja). Z roku na rok coraz częściej pojawiali się na polskich scenach muzycznych, koncertując również w swoim rodzinnym mieście – Nowym Sączu, przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jarmarków Anielskich, Bezpiecznych Wakacji i innych.

Linkage – to nie rock, to szok! – Podsumowanie:

W grudniu 2012 roku Linkage ukończył pracę nad płytą „UNITED WE FALL” w NS STUDIO, niestety wydawca nie wywiązał się z umowy i w konsekwencji płyty nie wydał, a wielka szkoda. Rok 2014 twórczość Linkage zaczęła nabierać cięższego rockowego charakteru. W 2015 roku zespół wypuścił dwa klipy Whispers oraz Delusion Of Weakness. Montażem zajął się frontman Linkage Daniel Gądek, za co wyrazy uznania. Skądinąd Daniel to bardzo miły, dobrze wychowany, młody człowiek, student architektury. Zespół aktualnie pracuje nad nowym materiałem na drugą płytę. Ja czekam na pierwszą i drugą płytę, w komplecie, a później na trzecią, czwartą, … , setną :D.

Jak chcecie żeby Linkage zagrał na Festiwalu Czyżynalia 2015 – Krakowskie Juwenalia, to proszę głosować tutaj. Klikać, klikać :D.

Pozdrawiam Cię Daniel serdecznie i pannę też :D. Powodzenia!

PS. Gdy zmienią się trendy muzyczne, jednocześnie zmianom ulegają fundamentalne prawa państwa. – Platon

___________
#Linkage