Magia życia

Magia życia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Magia życia – zdradzę wam największą tajemnicę życia, a mianowicie, że świadomość, to życie w prawdzie i wiąże się ściśle, ze szczęściem, miłością, dobrostanem, zdrowiem, etc. Dary i talenty, które przynosimy na świat, są prawdziwe, zatem służą szczęściu. Je mamy rozwijać, zaś etatyzm to ograniczenie wszelkich inicjatyw, rozwoju, modernizacji i postępu. Także tych, które stoją w sprzeciwie do stwierdzenia, że życie jest trudne. Bo nie jest. Wystarczy uwierzyć w siebie i działać.

Magia życia

Magia życia:

A rozum mami, że życie jest pełne trudności, walki i bólu. Bo tak zauważasz, doświadczasz, słyszysz, tak ci to tłoczą do głowy. A zastanawiałeś się co by było, jakbyś nie zauważał, nie doświadczał, nie słyszał, w ogóle nie myślał na tematy, których w twoim życiu być nie powinno? Ja ci powiem co by się stało. Wszystko, co złe, zniknęło by z twojego życia.

Tak, tak. To ten twój stosunek do …, a co za tym idzie opinia, zdanie, emocja, wiara, ego całe, wszystko to podtrzymuje tą iluzoryczną rzeczywistość, a wystarczy tylko paznokciem poskrobać. Wejść głębiej w siebie, a wyjść z zewnątrz. Po co nas interesuje to czy tamto, skoro nas nie dotyczy, nie znamy, jest odległe. Co to znaczy, żeby jakieś tam wypadki, tragedie, wydarzenie, o których w życiu bym się nie dowiedział, mąciły mój spokój. Po co to?

Te slogany, te stwierdzenia, w końcu te quasi „dowody” na to, że w życiu chodzi o:

  • Konieczność ciężkiej pracy, aby coś osiągnąć;
  • Pokonywanie trudności;
  • Zwycięstwo w każdej walce;
  • O sukces, trzeba walczyć na różne sposoby;
  • Życie to nieustanna walka;
  • Do celu idzie się po trupach.

A co by było, gdyby życie nie musiało być wcale trudne? Coby się stało, gdyby wszystko było dla odmiany łatwe? Trzeba by było to wypowiedzieć, jak życzenie, jak zaklęcie, z wiarą w siebie? Takie hopuś popuś. Co by było? Łatwiej jest uwierzyć, że dobre rzeczy pojawiają się nie dzięki twoim talentom i zdolnościom, ale zwykłemu szczęściu. Szczęście to „sprzyjający zbieg okoliczności” pośród trudności. Co by to było, gdyby życie polegało na darach, które posiadasz, a nie na problemach, które musisz przezwyciężyć?

Magia życia – Podsumowanie:

Gdy dostrzegasz talenty i zdolności, to świadczy, że masz te same talenty i zdolności, które zauważasz. W tym momencie stawiamy pytanie – „Co ta osoba zrobiła, że odsłoniła ten dar w sobie i jak ona to zrobiła?”. Nasza wdzięczność jest tym czynnikiem, który przełamie kłamstwo. A wszelkie kłamstwo w naszym życiu jest destrukcyjne dla nas samych, nikogo więcej. Kłamstwa zaczynają topnieć i znikać, pod wpływem wdzięczności. I tu mamy meritum sprawy, a mianowicie „życie jest trudne!”. To nie życie jest trudne, a porzucenie kłamstw jest trudne, dlatego nie masz wszystkiego, czego pragniesz, z łatwością. Bo się wciąż okłamujesz.

Jeśli zdecydujesz się być wdzięczny za wszystko, co pojawia się w Twoim życiu, będziesz mieć więcej wszystkiego, oprócz kłopotów.

PS. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. – August Witti

Tags: