Najtrudniej poznać samego siebie

Marek Szpiegus

w innowacyjnie/pomysłowo/prawdziwie

Odwieczny problem telefonów i to nie tylko komórkowych. Nie raz podejrzewałeś, że twój telefon jest podsłuchiwany, bo taką mamy polską naturę, że nie ufamy, a jednocześnie w takim kraju żyliśmy, że można było podejrzewać. Czy da się to sprawdzić, bez specjalistycznych urządzeń? Oczywiście! Istnieje kilka kodów, które poinformują nas natychmiast, że na drugim końcu siedzi …

Marek Szpiegus.

Marek SzpiegusNie, że jestem podejrzliwy, bo nie jestem. Nie, że się czegoś obawiam, bo mam to w dupie. Ale od zawsze interesowały mnie ciekawe tematy, a inwigilacja do takich należy. Zatem sprawdźmy sami, czy nasze dane i wiadomości są chronione. Wpisujemy w telefonie odpowiedni kod.

Kod: *#21# – tak sprawdzamy czy nasze wiadomości, połączenia i dane są inwigilowane. Jeżeli po wpisaniu kody do telefonu, pojawi się numer telefonu, to jest to numer ciekawskiego, nie nasz. I nie ważne czy jest on naszym rodzicem, bliskim, czy partnerem. Zaufanie to zaufanie, a nie zabawa w szpiegów.

Kod: *#62# – to info gdzie przekazywane są połączenia, gdy mamy wyłączony telefon lub jesteśmy poza zasięgiem. Powinien być numer naszej poczty głosowej, a jaki jest?

Kod: ##002# – tak możesz wyłączyć przekazywanie połączeń, np. na pocztę głosową.

Kod: *#06# – to numer IMEI, używany przez sieć do identyfikacji konkretnego urządzenia. Po wprowadzeniu tego numeru mamy podane szczegółowe dane dotyczące modelu i parametrów technicznych urządzenia. Jest to o tyle ważne, że w przypadku zagubienia telefonu lub kradzieży, posiadając numer IMEI, możemy za pomocą swojego operatora zlokalizować swój telefon nawet, gdy włożona jest inna karta SIM.

Warto też zapoznać się z innymi numerami, związanymi już z konkretnym modelem telefonu. Np. nr *#30# , który pozwala zobaczyć prywatne numery. Oczywiście nie odpowiadam za szkody wyrządzone przez wpisywanie powyższych kodów – sprawdź se sam.

PS. Ja tam nie zawracam sobie głowy telefonami, nie posiadam po prostu, czym nieustannie wzbudzam zaciekawienie, zwłaszcza instytucjonalne.

_________
#Telefonia

najnowsze z innowacyjnie

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie “Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się
Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce, pięknie podany i napisany artykuł, felieton, zestawienie, nie
Translate »
idź do góry