Najtrudniej poznać samego siebie

Mówią na niego polski Harley Davidson

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Sokół, bo o nim dzisiaj mowa, królował na polskich drogach przez parę ładnych dekad, a teraz wraca na nasze drogi z łezką w oku. Legenda motoryzacji i król szos ponownie może zadać szpanu, a to za sprawą warszawskich Prywatnych Zakładów Inżynieryjnych Sokół Motocykle S.A, która to wskrzesza Sokoła z historycznego niebytu.

Mówią na niego polski Harley Davidson!

Mówią na niego polski Harley DavidsonMarka powstała w 1935 roku, gdy motocykl zyskał nazwę Sokół, był to model 1000 M111. Motocykl produkowany był przez Państwowe Zakłady Inżynierii w Warszawie, tam też był docierany, przechodził 25-kilometrowy test drogowy i wyrywkowo trafiał na hamownię, co gwarantowało wysoką jakość motocykla i sprawiło, że stał się on legendą polskich dróg. Oprócz niezwykłej trwałości i wysokiej jakości, był też wówczas w dobrej cenie. Czterosuwowy, dwucylindrowy silnik chłodzony powietrzem w układzie V, który osiągał moc roboczą 18 KM, a maksymalną 22 KM, stał się niezwykle popularny i za razem dostępny. Napędzany łańcuchowo na koło tylne, osiągał prędkość 100 km/h, wydając z siebie odgłos przyprawiający o dreszcze. Powstały wówczas modele 1000, a także 600, 500, 200. Po II wojnie światowej Sokół 125, był pierwszym motocyklem produkowanym w Polsce. W 1950 r. zaprzestano produkcji z totalitarnych względów.

W 2012 roku, powstały Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle S.A. w Warszawie i jednocześnie zamysł wskrzeszenia legendy szos. Zaczęto projektować nowy polski motocykl, o jakże swojskiej nazwie, Sokół. W 2014 roku zademonstrowano Sokoła 1300 o mocy 60 – 88 KM, o modnym, historycznym wyglądzie, ale bardzo nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Silnik i skrzynia biegów produkowane są w zakładach Kiwi Indian w USA, w motocyklowym raju, kolebce najlepszych konstruktorów i projektantów motocyklowych. Reszta podzespołów wykonywana jest w warszawskich zakładach, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Tworzy się nowa historia, acz w stylu retro, tak ukochanym przez wolnych jeźdźców i tym bardziej interesująca, że polska, rodzima i z ogromnymi tradycjami.

PS. Proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów.

______
#Sokol

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry