Najtrudniej poznać samego siebie

Myśli biegną do innych

Myśli biegną do innych

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Myśli biegną do innych, a nie powinny. Wyregulowani jesteśmy na innych, bo to jest podstawą naszego niewolnictwa. Nie oznacza to, że człowiek świadomy ma w poważaniu innych. On ma świadomość, że tych innych przyciąga swoim jestestwem, w duchowości nazywamy to porozumieniem dusz. Zanim my się z kimś dogadamy, wszystko na ogół jest ustalone na poziomie duszy. Zatem tylko usiąść i obserwować.

Myśli biegną do innychMyśli biegną do innych

Od dziecka karmi się nas innością, bliźnim, ja-oni, ale też współzawodnictwem, konkurencją, alienacją. Po to się to stwarza, aby móc nad człowiekiem panować, gdyż człowiek zagmatwany w więzi, uzależniony społecznie, na dodatek odpowiedzialny za innych i w życiu i w pracy daje się świetnie sterować. Tak, sterować i rządzić. Wolność to wolność i już. Zero zasad, zero norm, zero praw, zero biurokracji, tylko ty świadomy. I o dziwo leci, leci lepiej niż z tymi wszystkimi znajomymi, rodziną, bliźnimi, pracą. Na co ci praca jak cię rani i wyczerpuje? A baw się sobą, swoimi umiejętnościami i zaletami. Baw się dobrze, a nie będziesz nigdy pracował.

Gdy dostrzeżesz te powiązania, te schematy i wzorce, które nieustannie krępują twoje ruchy, wówczas jest szansa na wolność, na miłość, na szczęście. Te wzorce to edukacja, praca, rodzina, obowiązki, odpowiedzialność. A gdzie jesteśmy my, gdzie tutaj każdy z nas? Nie ma nas. Są same z góry ułożone  schematy zachowań, życia, bycia. A gdzie ja? JA zaczyna istnieć dopiero, gdy pozbędziemy się tych schematów, ograniczymy je do minimum.

Co się już stało, to się nie odstanie, ale możemy to wszystko zmieniać, zastanowić się dobrze nad wszystkim. Bo jak w przypadku rodziny i edukacji, za wielkich możliwości nie ma, tak w przypadku pracy, własnej rodziny i licznych tzw. obowiązków już nie jesteśmy zmuszani do niczego. Sami leziemy w ten szajs. A gdzie JA? Gdzie moje życie, gdzie przygody, rozwój, poznawanie siebie? Gdzie to wszystko? Znika pod płaszczykiem etatyzmu, rodziny, pseudo obowiązków, które w wielu przypadkach w ogóle nie powinny zaistnieć, gdyż nie muszą.

Myśli biegną do innych – Podsumowanie:

To co dla jednego jest dobre, dla drugiego dobre być nie musi. Nie musi być dobrym dla ciebie wikłanie się w związek, nie musi być dobra praca etatowa, zwłaszcza jeśli w tobie aż kipi pomysłowością i kreatywnością. Nie musisz brać na barki żadnych obowiązków, bo to ściema. Jedyne co musisz, a raczej powinieneś, to odkryć siebie, rozwinąć, pokochać i być szczęśliwym, pełnym miłości. Wówczas dopiero zaczynamy żyć, gdy obowiązki zastąpimy zabawą, a związki zrozumieniem, szczerością i prawdą.

PS. Myśli to tylko myśli, to co nam się wydaje, tylko się wydaje. – August Witti

_____
#Myśli

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Jak być człowiekiem

Jak być człowiekiem?

Jak być człowiekiem? Życie to wieczna nauka. Możemy z niego wyciągnąć ważne
Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry