Najtrudniej poznać samego siebie

Myśli tworzą rzeczywistość

Myśli tworzą rzeczywistość

w filozoficznie/prawdziwie/tradycyjnie

Myśli tworzą rzeczywistość. Ważną informacją przed wyborami i ku polepszeniu naszego jestestwa jest fakt, że rzeczywistość jest kreowana poprzez to, co utrzymujemy w swoich umysłach, poprzez nasze myśli, oczekiwania, marzenia i obawy. Im więcej w nas negacji, niewiary, przykrych myśli, ba, nawet obojętności, tym smutniejsze jest nasze życie.

Myśli tworzą rzeczywistość

Myśli tworzą rzeczywistość

W realnym życiu doświadczamy tego, na czym najczęściej skupiają się nasze myśli, tym co w myślach dominuje. Jeżeli w umyśle dominują myśli przyjemne i twórcze – doświadczasz przyjemności, jeśli występują złe, przygnębiające i destrukcyjne – doświadczasz smutku i tragedii. Wszechświat daje ci to, co przyciągasz, to o czym myślisz.

To tzw. prawo przyciągania. Stajesz się tym, o czym najczęściej myślisz, ale także to przyciągasz, więcej, obecne życie jest odbiciem przeszłych myśli. Po prostu przyciągasz do siebie to, o czym myślisz najczęściej. Myśl ma moc stwórczą. Oczywistym jest, że wszystko co człowiek stworzył, najpierw pojawiło się w jego umyśle, jako idea, pomysł, dręcząca myśl, którą chciał urzeczywistnić.

Przykłady można mnożyć, na każdym kroku spotykamy się z tym. Mówimy, ooo, temu się powodzi, on ma dobre życie. Ano ma, bo dobrze myśli o swoim życiu i de facto je kreuje. Prawo przyciągania tak naprawdę jest posłuszne nam samym. Polska “stara bieda”, która oprócz faktu, że jest standardową odpowiedzią na pytanie “co słychać?”, jest także czynnikiem degradującym nasze życie i powodem do smutku.

Gdy myślisz o rzeczach, których pragniesz, skupiasz się na nich ze wszystkich sił, całym sobą. To prawo przyciągania daje Ci dokładnie to, czego pragniesz, za każdym razem. Zwróć uwagę. Gdy zaś skupiasz się na rzeczach, których nie chcesz, prawo przyciągania nie reaguje na to, czego nie chcesz. Musisz po prostu chcieć i to bardzo. Kiedy się skupiasz na czymś, nad jakąś myślą dobrą czy złą, powołujesz to do istnienia, siłą woli, myślą, często głosem.

To prawo przyciągania mówi nam, że wszystko jest osiągalne, możemy mieć co chcemy. Ale najpierw musimy zobaczyć to w swoich umysłach i w to uwierzyć. I tutaj zaskoczenie, moi mili. Wypowiadamy wiele słów, życzeń, ale w nie nie wierzymy, zatem jak one mają się ziścić, skoro nie wierzymy w ich ziszczenie? Potwierdzeniem sprawczych mocy myśli są badania fizyków kwantowych, które nieustannie dowodzą, że ludzka rzeczywistość jest tworem plastycznym, myśl ma zaś moc twórczą, a my “o dziwo” nie jesteśmy obserwatorami – jesteśmy twórcami tej rzeczywistości.

Pojawiają się dwie możliwości: świadome tworzenie rzeczywistości oraz nieświadome, które przy negatywnym nastawieniu wcale nie jest dla nas dobre. Myślisz pozytywnie, że wszystko będzie dobrze – stanie się tak. Myślisz negatywnie, że na pewno pójdzie źle – ziści się. Należy właściwie pojąć potęgę podświadomości. Twoja podświadomość musi doznać olśnienia, nie tyle uwierzyć, co przekonać się o słuszności pozytywnej myśli, wówczas twoje życie się odmieni. Jeżeli będziesz powątpiewał, myślał, że się nie uda, pójdzie źle i nastąpi stara bieda – to tak będzie niestety.

To właśnie życie wewnętrzne, myśli, uczucia, wyobrażenia – stwarzają zewnętrzny świat. To żadna blaga, że myśli kreują rzeczywistość, są jej tworzywem, jej substancją, powodują powstawanie prawdziwych zdarzeń. Zatem polskie malkontenctwo, niewiara w siebie, pesymizm, negatywne myśli i zachowania, złość, złośliwość, złorzeczenie, obgadywanie i co najgorsze, bo trwałe, niewiara w lepsze jutro, nie służą naszemu krajowi, województwu, miastu, czy wsi. One, te złe myśli, niszczą naszą rzeczywistość.

Część starszego pokolenia jest stracona, bo udręczona komunizmem i biedą, zatem nie zdolna do pozytywnych, kreacjonistycznych działań myślowych. Ale cały ogrom młodych ludzi nie może poddać się niewierze, ma obowiązek pragnąć dobra, spokoju, pracy, zmiany rządu, dobrobytu, samochodu, mieszkania, czy co tam kto chce. Wówczas zadziałamy jak magnesy i przyciągniemy te dobre zjawiska, wykreujemy swoją wspaniałą rzeczywistość, zdrowie, powodzenie i uśmiech na twarzy.

Myśli tworzą rzeczywistość – Podsumowanie:

Myśli tworzą rzeczywistość! To naprawdę działa, chociaż nie jest to łatwe. Zmiana myślenia o 180 stopni na pozytywne, jest sztuką ale nie niemożliwością. Jeśli wiesz co chcę powiedzieć …

PS. Mądry człowiek uczy się każdego dnia i od każdego. Głupi wie wszystko… /jak żona i Google/ :D.

________________
#PozytywneMyslenie

najnowsze z filozoficznie

Alienacja człowieka

Alienacja człowieka

Alienacja człowieka. Odkąd zyskaliśmy świadomość cielesności, odtąd dzielimy świat na “ja i
Translate »
idź do góry