Myśli zmieniają rzeczywistość

Myśli zmieniają rzeczywistość

w techniki

Myśli zmieniają rzeczywistość. Ciekawostką zapewne jest, że gdybyś zdawał sobie sprawę, jak potężne są twoje myśli, nigdy nie pomyślałbyś negatywnej myśli. Gdy odpowiednio się skoncentrujesz, utrzymując jedną myśli, rezultaty mogą zaskoczyć. Większość z nas nie zdaje sobie zupełnie sprawy, że myśli wpływają na działania i to, co wydarzy się w życiu. Myśli mogą oddziaływać na wszystko, od prostych maszyn po złożone żywe istoty. Każda myśl, którą mamy, jest namacalną energią z mocą transformacji. Myśl to nie tylko rzecz, myśl jest rzeczą, która wpływa na inne rzeczy. Umysł zaś jest narzędziem do wykorzystania nieograniczonych mocy wszechświata. Każda kultura i religia na świecie wierzy, że wielkie uniwersalne źródło mądrości wpływa na bieg wydarzeń na tej planecie. Bóg, Allah, Wielki Duch, Jehowa, Uniwersum, Orgon itd. To w co wierzysz, nie ma znaczenia, o ile działa na ciebie.

Myśli zmieniają rzeczywistośćMyśli zmieniają rzeczywistość – Obserwacja:

Umysł jest tylko narzędziem, które wykorzystuje tę moc we wszechświecie. Z tego też powodu negatywne energie są uważane za szkodliwe. Zaburzają one uniwersalne siły, które uniemożliwiają szczęście, pokój i sukces. Ograniczają również nasz potencjał, zamykając nas w mentalnym więzieniu, które sami tworzymy. A tak naprawdę stajemy się tym, o czym myślimy. Tak więc nieustannie tworzymy swoje okoliczności poprzez sposób, w jaki myślimy. To uniwersalne prawo przyczyny i skutku. Prawo to mówi, że nic nie dzieje się przypadkowo ani bez przyczyny. Każda przyczyna pociąga za sobą konsekwencje, a każda konsekwencja rodzi inną przyczynę. Myśląc negatywnie, zaczynamy odczuwać negatywne emocje. To zaś rodzi strach, porażki, konflikty itp. Nie ma znaczenia czy wierzysz w grawitację, czy nie. Ciągnie cię w dół bez względu na twoją opinię. Podobnie nasze myśli kształtują nasze przeznaczenie, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Każdy wynalazek, każde dzieło sztuki, wszystko zaczęło się od jednej myśli w czyimś umyśle. Starożytna chińska filozofia mówi: „Zasiej myśl, zbierz działanie – zasiej działanie, zbierz nawyk – zasiej nawyk, zbierz charakter – zasiej charakter, zbierz przeznaczenie”. Zatem myśl jest źródłem przeznaczenia, a przeznaczenie jest wynikiem. To doprowadza nas do wniosku, że aby przejąć kontrolę nad swoim życiem, należy przejąć kontrolę nad swoimi myślami. Jeśli ich nie kontrolujesz, to one kontrolują ciebie i twoją przyszłość. Najpierw uczymy się alfabetu, aby uzyskać pełną kontrolę nad językiem. Podobnie też, aby odblokować ukryte moce umysłu, musimy przejąć nad nim kontrolę. Musimy nauczyć się techniki myślenia tylko o tych myślach, które są korzystne dla pożądanego przeznaczenia. Jeśli myślimy, że nigdy nie uda nam się okiełznać umysłu, oszukujemy samych siebie i ograniczamy nasz wzrost. Dopóki będziemy myśleć tak, jak myśleliśmy, będziemy czuć się tak, jak się czuliśmy, robić to, co robiliśmy i otrzymywać to, co zazwyczaj dostawaliśmy.

Aby zmienić jakość naszego życia, musimy zmienić jakość naszych myśli.

Jak zatem to zrobić?

1. Obserwuj i notuj
Obserwacja to pierwszy krok do wprowadzenia zmian. Zapisywanie w dzienniku myśli, które pojawiają się w twoim umyśle, może wskazać na przykład przeszłe związki, obecne problemy i przyszłe marzenia, lęki. Jeśli masz myśli o bólu lub cierpieniu, musi ich być mniej niż trzy lub cztery. Wyższa liczba reprezentuje myśli, które chciałbyś zamanifestować, takie jak pieniądze, praca, sukces, szczęście, pokój, związki itp. W ten sposób oddzielisz destrukcyjne myśli od konstruktywnych. Da ci to jasne wyobrażenie o tym, na jakich myślach musisz się skupić.

2. Zatrzymaj świadome myśli
Wszyscy doświadczyliśmy tego, że kiedy nie tworzymy myśli takich jak afirmacje, nasz umysł ma tylko myśli negatywne i trywialne. Musimy pozbyć się tego schematu i stworzyć nowy, który buduje pozytywne myśli bez naszej interwencji. Gdy uświadomimy sobie negatywną myśl, powiedzmy sobie: „Przestań!”,  „Idź stąd!”, „Anuluj te myśli!”. Zrób coś co odwróci twoją uwagę, np. zaklaszcz lub szczypnij się. Możesz to zrobić także mentalnie /w umyśle/. Wyobraź to sobie. Nasz mózg nie rozróżnia rzeczywistości od wyobrażeń. W ten sposób podświadomość zaczyna skupiać się na pozytywnych myślach. Oczywiście wymaga to nakładu czasu i praktyki. Zależy także od wyobraźni. Twoim celem nie może być tworzenie pozytywnych myśli, ale zapobieganie myślom negatywnym, ponieważ nieświadomie tworzą one przeznaczenie, którego nie chcesz.

3. Karm swoje pozytywne myśli
Gdy wiesz już, kiedy, dlaczego i ile negatywnych myśli tworzy twój umysł, wiesz, ile dawek pozytywnego myślenia potrzebujesz. Jeśli nie dasz swojemu umysłowi czegoś korzystnego, wydobędzie on z podświadomości wszystko co najgorsze, na przykład wspomnienia z dzieciństwa i tragedie. Postaraj się zająć umysł jakąkolwiek czynnością z wyjątkiem telefonu lub mediów społecznościowych. To z reguły pogarsza sytuację. Pomyśl coś wbrew sobie lub zrób coś odwrotnie. To zdecydowanie odwróci twoją uwagę od negatywnych myśli.

4. Bądź uważny
Nie ignoruj innych ludzi, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kto wyleje na twą głowę kubeł zimnej wody, stłumi twój entuzjazm, optymizm i pozytywne nastawienie. Jeśli nie masz nikogo, to są to dobre wiadomości. Nie da się nikogo zmienić, ale można być na tyle mądrym, aby ograniczyć działanie tych toksycznych ludzi.

Myśli zmieniają rzeczywistość – Podsumowanie:

Twój umysł jest potężniejszy niż myślisz. Ten umysł to najcenniejsza rzecz, dzięki której możesz zdobyć wszystko na świecie. To magiczna lampa Aladyna, która może zdziałać dla ciebie cuda. Trzeba tylko wiedzieć, jak go używać. I niestety trzeba się tego nauczyć. Dopóki nie ma w tobie prawidłowej myśli, nie może być też prawidłowego działania. Ale kiedy jest właściwa myśl, będzie też właściwe działanie. Zatem, jeśli przejmiesz kontrolę nad swoimi myślami, przeznaczenie będzie wspaniałe. Twoja osobista przemiana nie może zaistnieć, gdy nie dopasujesz swoich myśli do pożądanej rzeczywistości.

PS. Wszyscy poszukujemy szczęścia, zaś szczęście nie przychodzi z zewnątrz, ale zależy od tego, co jest w nas samych. – August Witti

______________________
#MysliZmieniajaRzeczywistosc