Najtrudniej poznać samego siebie

12 sposobów na zatrzymanie myśli

12 sposobów na zatrzymanie myśli

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

12 sposobów na zatrzymanie myśli. Myśli i osądy stają się z czasem mętne, mimo iż na początku wzrastają, z czasem odchodzą w zapomnienie. Natomiast stres zdecydowanie wzrasta w miarę jak myślimy, konfabulujemy, wymyślamy. Zatem finalnie myślenie jest dla nas szkodliwe. Czym innym jest rozwaga. Rozwaga to niejako wyobrażenie siebie w odmiennej roli, przeciwnie, z innego punktu widzenia. Zatem …

12 sposobów na zatrzymanie myśli

12 sposobów na zatrzymanie myśli

Te sposoby są uniwersalne i zawsze działają, podobnie jak medytacja. Nie można stwierdzić, że ktoś tego nie potrafi, mimo iż mu się tak wydaje. To świadome działanie. Jeśli zachowasz je w pamięci i skorzystasz, przestaniesz myśleć, przynajmniej w znany ci sposób spowodujesz zatrzymanie myśli.

1. Od świadomości się zaczyna

Podstawą jest świadomość, a wraz z nią otwartość, miłość i wiara. Zanim zajmiesz się swoimi myślami i nawykami z nimi związanymi, zmień myślenie na świadome. Gdy pojawiają się rozterki i wątpliwości, stres  lub niepokój, postaraj się spojrzeć jak na nie reagujesz. To właśnie jest świadomość. Pełny obraz tego na co patrzysz. A pełnym obrazem są myśli i emocje, ale nie jako w czynności, ale jako obserwacja.

2. Nic nie może pójść źle, może pójść tylko dobrze

To istota otwarcia i szerokiego spojrzenia. Strach nie może być podstawą tego, co myślisz. Zatem uzbrój się w nadzieję i pozytyw myślenia. Wizualizuj wszystko, co powinno pójść dobrze i uwierz, że pójdzie.

3. Patrz ku szczęściu

Twoja uwaga winna obracać się tylko w chwilach szczęśliwych, pozytywnych i zdrowych. Zatem przywołaj wszystko co takie poczucie ci daje, np. taniec, śpiew, ćwiczenia fizyczne, muzykowanie, muzyka, sztuka, byle tylko trwać w pozytywie. Robisz to po to, aby wyłączyć nad-analizę myślową, czyli osłabiasz myślenie, aby zatrzymać myśli.

4. Patrz z perspektywy

Nie traktuj tego co robisz chwilowo i przelotnie. Zważ konsekwencje swoich działań, tzn. jak to co zrobisz będzie wyglądać po latach i w pełnym obrazie. Jakie może mieć następstwa i jak ktoś inny to odczuje. To jest ta wewnętrzna perspektywa.

5. Nie czekaj na idealne, doskonałe warunki

Doskonałość i nadarzająca się okazja może się nie pojawić, bo to nasze wyobrażenie, nie świata. Nie musimy bynajmniej na nic czekać, tym bardziej, że gdy czekamy, świat czeka z nami. Dążenie do doskonałości jest nierealistyczne, niepraktyczne i wyniszczające. A wszelki przymus przeszkadza, nie pomaga.

6. Przestań żyć w strachu

Strach jest złym doradcą, a biorąc pod uwagę, że jest wielokrotnie przerysowany i wyolbrzymiony, jest też fikcją, której należy unikać. Strach jest tylko nasz, osobisty. I osobiście możemy go przegnać, zdając sobie sprawę z jego przerostu. Niejednokrotnie ten strach nie jest nawet przeszkodą. Schowaj w kieszeń i działaj.

7. Rozważaj

Zanim cokolwiek zrobisz, przemyśl i przeanalizuj. Zapisz jeśli potrzebujesz, czym się martwisz, przejmujesz i stresujesz, i przyjrzyj się temu. Być może diabeł nie jest tak straszny jak go malują, a strach okazuje się być tylko niepotrzebną emocją.

8. Nie jesteś prorokiem

Nie da się przewidzieć przyszłości, a już z całą pewnością drogi do celu. Można natomiast wytyczyć sobie cel. Zatem skup się na celu, a nie nad sposobami jego realizacji. Gdy martwisz się o przyszłość, okradasz się z energii, którą mógłbyś przeznaczyć na dążenie do celu. Spędzanie swego czasu w przyszłości lub przeszłości jest po prostu nieproduktywne, niesprzyjające i niepotrzebne. Działaj tam, gdzie radość.

9. Zaakceptuj siebie

Obawy i rozterki powodują myśli, a w konsekwencji odczucia, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, bystrzy, pracowici i niewystarczająco się poświęcamy. Po co nam to? Zaakceptuj to jaki jesteś, bo robisz to, co możesz zrobić. Ni mniej, ni więcej.

10. Bądź wdzięczny

Zawsze! Nie da się na raz żałować i być wdzięcznym. Zatem aby nie żałować, bądź wdzięczny za wszystko. Jeśli potrzebujesz, zapisz za co jesteś wdzięczny.

11. Bądź otwarty

Otwartość to bycie na tak i dostarcza nam możliwości zrealizowania tego, czego chcemy. Działając w sferze własnej wiedzy i przekonań, nie zawsze możemy poradzić sobie w własnymi problemami, zadaniami i celami. Natomiast otwartość stwarza możliwość szybkiego rozwiązania problemu. Bo świat nam sprzyja i jeśli będziesz otwarty, rozwiązanie przyjdzie samo.

12. Kochaj

Miłość to uniwersum. Gdy kochamy, nie ma miejsca na nic innego. Ani na niepowodzenia, ani na złe emocje, ani na brak akceptacji świata.

PS. Myśli są fejkiem, przeszkadzają i powodują cierpienie. Rozwaga to przemyślenie co zrobić, żeby się nie narobić, a jednak zrobić. Gdy rozważasz, możesz odsunąć od siebie negatywy, niepokój, stres i przekształcić je w coś użytecznego, produktywnego i skutecznego. 12 sposobów na zatrzymanie myśli. – August Witti

_____________
#PoProstuToZrob

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry