Nasza cywilizacja jest wadliwa

Nasza cywilizacja jest wadliwa

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Nasza cywilizacja jest wadliwa. Wielką wadą naszej cywilizacji jest to, że my, ludzie w niej żyjący, nie wiemy co zrobić ze swoją wiedzą. Otóż nauka dała nam prawie boską moc, ale używamy jej jak małe dzieci. Zupełnie nie wiemy jak zarządzać naszymi maszynami. Maszyny zostały stworzone, by służyć człowiekowi, ale człowiek stał się od nich tak zależny, że maszyny stały się naszymi panami.

Nasza cywilizacja jest wadliwaNasza cywilizacja jest wadliwa

Obecnie większość z nas spędza swoje życie na opiece i czekaniu na maszyny, zaś maszyny są wymagające. Trzeba je zasilić, serwisować, dbać o temperaturę. Muszą być karmione albo węglem albo benzyną, czasami prądem, ale finalnie to i tak węgiel lub benzyna oraz olejem do mycia i muszą być utrzymywane w odpowiedniej temperaturze. Jeszcze się nie zaczęły upały, a laptop już grymasi, że mu za gorąco. A jeśli nie dasz im energii, w odpowiednim czasie oczywiście, to odmawiają pracy, albo wybuchają wściekłością, szerząc ruinę i zniszczenie.

Zatem wszyscy musimy nie dosyć, że na nie czekać, to robić wszystko, aby utrzymać je w dobrej formie i humorze. Obecnie nie ma prawie człowieka na świecie, który nie musi wspomóc się maszynami, a i bawić się bez maszyn nie można. Ale może nadejść czas, kiedy będą rządzić one nami tak samo, jak my rządzimy zwierzętami. I to już nie będzie takie fajne, bo nie będzie wolności. Moje miasto chwali się, że jest monitorowane, a to oznacza, że jest zniewolone. Ale cóż, jak kto lubi, dlaczego nie?

Nasza cywilizacja jest wadliwa – Podsumowanie:

Co zatem robimy z tym całym zaoszczędzonym dzięki maszynom czasem? Co robimy z zaoszczędzoną energią, którą te maszyny nam dały? W większości niestety wykorzystujemy nasz czas i energię, aby tworzyć więcej lepszych maszyn. To zaś pociąga za sobą więcej paliwa i więcej naszej uwagi im poświęconej. Wkrada nam się tutaj pewna niedorzeczność, a mianowicie, kto tu komu służy? Powinniśmy stać się bardziej cywilizowani, czyli piękni duchem. Ponieważ maszyny i moc jaką nam dały, nie są cywilizacją, ale pomocą dla nowej stechnicyzowanej cywilizacji, oby nie maszyn.

PS. Uniwersum /Bóg/ obdarzył cię rozumem i obrażamy go, nie robiąc z niego użytku. – August Witti

_____________
#NaszaCywilizacja