Naturalne leczenie stanów zapalnych

Naturalne leki stanów zapalnych

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Naturalne leki. Stany zapalne i choroby związane ze stanem zapalnym są zmorą ludzkości. Ok. 40% społeczeństwa stale cierpi na stany zapalne i doświadcza regularnie reakcji zapalnych, takich jak bóle stawów, obrzęki, bóle mięśni, głowy, bóle menstruacyjne. Oczywiście wszyscy stosują leki przeciwzapalne dostępne bez recepty. Podczas gdy leki mogą pomóc szybko zmniejszyć ból i stan zapalny, przyjmowanie tych syntetycznych opcji przez długi czas może mieć katastrofalne skutki uboczne. Odbijają się one na ważnych organach, narządach oraz ogólnym zdrowiu i samopoczuciu. Długotrwałe stosowanie leków przeciwzapalnych może zwiększać ryzyko udaru, zawału serca, niewydolności nerek i wrzodów żołądka. Ale na szczęście wzorem przeszłych pokoleń mamy do dyspozycji sporą liczbę preparatów ziołowych, którymi w tych niemiłych sytuacjach możemy się wspierać.

Naturalne leczenie stanów zapalnychNaturalne leki – Obserwacja:

Ostatnimi czasy nastąpił powrót do naturalnych preparatów roślinnych i ziołowych. Są one tak samo skuteczne, jeśli nie skuteczniejsze niż leki bez recepty. Stosowanie naturalnych suplementów nie ma żadnych szkodliwych, długotrwałych skutków ubocznych. Ponadto pomaga leczyć przyczynę stanu zapalnego, nie tylko radząc sobie z objawami. Niezależnie od tego czy miewasz łagodne bóle, czy zmagasz się z przewlekłym stanem zapalnym lub chorobą autoimmunologiczną, jeśli chodzi o zmniejszenie ostrych stanów zapalnych w organizmie, wymienione rośliny są supergwiazdami!

Naturalne leki – lista:

1. Boswellia serrata to roślina pochodząca z Indii o niezwykłym zestawie właściwości przeciwzapalnych. Działa poprzez wyłączanie cytokin rozpoczynających proces zapalny i powstrzymywanie tworzenia leukotrienów, komórek odpornościowych odpowiedzialnych za stan zapalny.

2. Bromelaina to enzym pochodzący z łodygi ananasa. Wykazano niezbicie, że zmniejsza stan zapalny, obrzęk i bolesność.

3. Czarny pieprz, który znamy z kuchni. Aktywny składnik, piperyna, jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i może zmniejszać stany zapalne związane z astmą, zapaleniem stawów, przewlekłym zapaleniem żołądka, chorobą Alzheimera i innymi.

4. Pieprz Cayenne zawiera kapsaicynę, która jest silnym inhibitorem substancji P, neuropeptydu wywołującego ból, który powstaje w wyniku zapalenia.

5. Cynamon to nie tylko pyszna przyprawa, ale także skutecznie zmniejsza stan zapalny. Blokuje uwalnianie zapalnych kwasów tłuszczowych z błon komórkowych i hamuje powstawanie innych substancji zapalnych.

6. Devil’s Claw to owoc w kształcie pazura, pochodzący z Południowej Afryki. Używany jest jako naturalny lek na stany zapalne i jako nowoczesny lek na ból stawów. Jest tak samo skuteczny, jak zwykłe leki bez recepty i na receptę.

7. Imbir zawiera silne związki przeciwzapalne. Zmniejsza ogólny stan zapalny i ból związany z migrenami, menstruacją, zapaleniem stawów i innymi. Jest tak samo skuteczny jak aspiryna i ibuprofen.

8. Kurkuma to roślina pochodząca z Indii o imponujących właściwościach przeciwzapalnych. Ta przyprawa zawiera kurkuminę, przeciwzapalny polifenol, który występuje naturalnie w roślinie. Jest skuteczniejsza niż opcje farmaceutyczne w zmniejszaniu bólu i stanu zapalnego po operacji.

9. Kora wierzby białej zawiera związek zwany salicyną. Ma podobne działanie przeciwzapalne jak aspiryna, ale nie wywołuje żołądkowo-jelitowych skutków ubocznych.

Naturalne leki – Podsumowanie:

Środki roślinne już dawno weszły do naszego życia. Podobnież jest z homeopatią. Nie ma się co upierać i odrzucać tych środków skoro działają. A działają o tyle dobrze, że nie niszczą przy okazji czegoś innego w nas, jak to robi systemowa medycyna. Warto rozważyć tę opcję i po prostu uwierzyć w jej działanie. Mentalna zgoda zawsze ułatwia, nie przeszkadza.

PS. Nie jesteś wybrańcem na tej ziemi, cierpisz jak każdy inny. – August Witti

Źródło: https://www.consciouslifestylemag.com/fully-human-supplements-for-inflammation/ – Pobrane dnia: 21.09.2022r.

___________
#NaturalneLeki