Najtrudniej poznać samego siebie

Nie bój się krytyki

Nie bój się krytyki

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Nie bój się krytyki. Ocenianie i krytykowanie to jedna z największych zmór współczesnego świata. Co z tego, że jesteś profesjonalistą, masz trzy fakultety, doktorat i profesurę, ludzie i tak cię ocenią przez pryzmat swojego intelektu. Osąd jest z reguły negatywny, pozytywy rzadko się pojawiają. Człowiek, tego co dobre, mało pamięta, bo dobre, ale to co złe pamięta dokładnie. Ocenianie, krytyka i pamiętliwość to naturalna część życia, bo zazdrość z której wywodzi się krytyka dotyczy każdego.

Nie bój się krytyki

Nie bój się krytyki

Przebudzenie to stan w którym uczymy się kochać, nie oceniać, nie krytykować, nie żyć przeszłością, ani przyszłością. Podstawy tej nauki są oczywiste i zrozumiałe. Każdy człowiek intuicyjnie wie, że tylko poprzez miłość może oswoić świat, ocena i krytyka mijają się z celem, bo nie posiadamy oglądu całości sprawy, a przeszłość i przyszłość to fikcja, gdyż nieustannie jest modyfikowana. Tak samo jak musimy oduczyć się oceniania /osąd + emocja/, tak samo musimy się nauczyć nie reagować na ocenę i krytykę. Owszem, niejednokrotnie jest to bolesne lub zniesławiające. Ale jeśli nasze sumienie jest nienaruszone, a ocena krzywdząca, to ta negatywna energia zawsze wróci do nadawcy – tego, kto ocenia i krytykuje.

Pozornie krytyka wydaje się pochodzić z wyższości oceniającego, ale tak po prawdzie jest zakorzeniona w niższości. Gdy krytykant czuje się zagrożony poprzez strach, zazdrości, pragnie, pożądanie, niedowartościowanie, wówczas krytykuje. Zamiast skupić się na sobie, na tym co robi źle w swoim życiu, naprawiać to, co go blokuje. Wydatkuje swoją własną energię, krytykując, oceniając i próbując zmiażdżyć domniemaną przeszkodę. A prawda jest taka, że każdy z nas jest inny, każdy jest indywidualistą. Zatem ocena i krytyka nijak się mają do rzeczywistości. Ponadto ocena jest energią jak wszystko i na dodatek często energią złą, która wcześniej czy później wróci do nadawcy. Co siejesz, to zbierasz.

Ocena i krytyka wynikają z egotyzmu. Im bardziej przerośnięte ego, tym ocena surowsza, gdyż obliczona na eliminację. A wszyscy już wyczuwamy, że tylko obracanie się w pozytywnej i dobrej energii może zmienić na lepsze nasze życie. Tu nie ma innych opcji. Albo jesteś za życiem, dobrem i prawdą, albo przeciw temu. I albo jesteś zdrowy, radosny, szczęśliwy i żyjesz dostatnio, albo chorujesz i cierpisz. Nie ma alternatyw i półśrodków. Z energią tak już jest, że, zatacza coraz większy krąg, światło rozjaśnia, miłość buduje, a zło rujnuje. Zatem czas na przemyślenia, rozważenia i decyzję, która zmieni nasze życie.

PS. Nie bój żaby, żaba w wodzie nie bodzie.

____
#Ocena

 

 

 

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry