Najtrudniej poznać samego siebie

Nie lękaj się dziecko

Nie lękaj się dziecko

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Nie lękaj się dziecko – Strach to jedna z podstawowych cech pierwotnych, mających swe źródło w instynkcie przetrwania. Stan silnego emocjonalnego napięcia, pojawiający się w sytuacjach realnego zagrożenia, naturalną reakcją organizmu jest np. odruch silnego napięcia mięśni, a w konsekwencji ucieczka lub walka. Ale to z czym mamy obecnie do czynienia, to nie strach, bo praktycznie nie ma żadnych zagrożeń, albo są jednostkowe, unikalne. To co wokół nas nieustannie jest tworzone.

Nie lękaj się dziecko

Nie lękaj się dziecko:

Strach i lęk, to bardzo silne uczucia, tak silne, że aż wymierne – potrafią stwarzać. Strach powstaje na skutek realnych zagrożeń i trwa do momentu, gdy to zagrożenie nie ustąpi. Lęk to uczucie irracjonalne, nierozerwalnie związane z przyszłością. Lękamy się jakoby na zapas, nie mając racjonalnych przesłanek. Zatem wszystko co nas otacza, co powoduje u nas lęki, jest sztuczne i abstrakcyjne.

System, czyli wszystko to co sprawia, że nie jesteśmy wolnymi, spokojnymi ludźmi, działa w oparciu o strach i lęk. Boisz się prawa, urzędu, odpowiedzialności, wymiaru kary, ale też lękasz się głodu, bezrobocia, utraty pracy, wojny, zawieruchy, kataklizmu, niepowodzenia i wielu, wielu innych. Pytanie zasadnicze – po co się boisz? Dlaczego się boisz? Czy są jakieś racjonalne przesłanki twego strachu? Czy rzeczywiście jest zagrożenie?

Wstając rano i drżąc ze strachu, zdajesz sobie sprawę z tego, że to tylko twój strach i imaginacja. Że wokół jest spokojnie i sielankowo, życie podąża leniwą ścieżką i to ty wprowadzasz ułudę zagrożenia. Zwłaszcza, gdy powtarzasz bzdury medialne i urojenia ludzi, którzy się strachem żywią. Tak, żywią, no może nie dosłownie, ale powodując u ciebie poczucie strachu i lęku, mogą swobodnie tobą sterować, kierować, naprowadzać tam, gdzie zupełnie nie chcesz być. Twoimi zachowaniami, pragnieniami, poczuciem swobody lub jego brakiem.

Nie lękaj się dziecko – Podsumowanie:

Strach i lęk to irracjonalne zagrożenie, którego nigdy nie odczułeś na sobie. Chyba jedynie w przypadku, gdy ktoś lub coś nastawało na twoje życie. Ale ileż takich sytuacji było? Zatem strach to narzędzie systemu, a ty jak szczeniaczek lękasz się nieznanego. Strach i lęki wystarczy ignorować, nie oglądać prowokacji, nie angażować się w panikę i nie siać jej. Wystarczy się nie bać! A życie stanie się łatwe, takie jakie jest. Człowiek rozsądny, działa rozsądnie i szuka wyjścia z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, a nie wypróżnia się i ucieka.

PS. Ser­ce oba­wia się cier­pień […] Po­wiedz mu, że strach przed cier­pieniem jest straszniej­szy niż sa­mo cierpienie.

_______
#Strach

Tags:

najnowsze z filozoficznie

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego. Zabijamy się przez ego, niszczymy przez ego, obrażamy
Translate »
idź do góry