Nie rezonuj i już

Nie rezonuj i już

w filozoficznie

Nie rezonuj i już! Coraz częściej pojawiają się bajki o świadomości. Z dnia na dzień powstają tabuny coachów, trenerów, doradców, terapeutów i … innych hochsztaplerów. Wszyscy snują wizję lepszego świata. A ja powiem tak – bajki to bajki i niech nimi zostaną. Wszelkie tzw. techniki, gdzie nurzasz się w przeszłości i rozpamiętujesz niepowodzenia, prowadzą do cierpienia. Świadomy człowiek nie zostawia sobie nierozwiązanych problemów. Uczy się, poszukuje, wzrasta właśnie w tym celu, aby poradzić sobie ze swoim życiem. I tak to należy robić!

Nie rezonuj i już

Nie rezonuj i już

Żadne snucie bajek ci w żaden sposób nie pomoże. A rozmyślania na temat przeszłości mogą tylko wepchnąć cię w depresję lub inne paskudztwo. Natomiast gdy rozważysz swój problem /niepowodzenia/, sięgniesz po podpowiedzi rozwiązań i zaczniesz działać, problem sam się rozwiąże, a ty będziesz mógł być w pełni świadomy. Człowiek z natury sobie pobłaża, dzięki zaakceptowanym programom usprawiedliwia siebie, a dzięki niedostatecznie rozwiniętemu ego popada w lenistwo. Jedynym rozwiązaniem jest działanie. Płaszczyzna działania jest tutaj mniej istotna.

Uczysz się, pozyskujesz wiedzę, słuchasz mistrzów i czytasz, po to aby rozwiązać własne problemy. Podważaj wszystko i sprawdzaj dwa razy, aby powstało odczucie – „wiem”. Jak wiesz, to nic cię nie zaskoczy, nic nie złamie, nic nie osłabi, bo umiesz rozwiązać każdy napotkany problem. Wówczas życie zaczyna płynąć, bez mazgajstwa, bez narzekania, bez opinii i ocen. Bo po co masz oceniać, gdy wiesz? Wiesz co należy zrobić, ale nie musisz się tym dzielić. To twoja tajna broń – bo wiesz, umiesz i masz chęć.

Nie rezonuj i już – Podsumowanie:

Doskonałym określeniem na tę postawę jest brak rezonowania. O co tutaj chodzi? Fizyka kwantowa mówi nam, że w życiu mamy do czynienia z obserwacją i przyciąganiem. Że to obserwator ma wpływ na swoje życie i to wpływ wymierny /świadomy bądź nie/. Jeśli chcesz zaobserwować pozytywne skutki swoich poczynań – bądź świadomy siebie. Jeśli nie, to olej wszystko, ale przestań karmić się bajkami. Brak rezonowania to jak w muzyce brak współbrzmienia. A skoro nasz świat obserwowany jest falowy, to mamy podobną sytuację jak w muzyce. Dźwięk się rozchodzi falowo, jak myśl i wahadła. A ja mam zarezonować z tym, albo nie.

Jeżeli nie rezonuję to odpuszczam na każdej płaszczyźnie, nie zasilam, nie gadam, nie snuję bajek – zapominam. I odwrotnie, jeśli mnie coś kręci, pasuje mi, podoba mi się, to moim obowiązkiem jako świadoma istota jest zarezonować. I tu również płaszczyzna jest dowolna, bo możemy tylko polubić. Ale możemy też zaangażować się z pasja. To ta pasja jest motorem napędowym życia. To ona pobudza nas do działania, niespania, rozwagi i zdobywania wiedzy w wybranej kwestii. Bez tej pasji ani rusz, a podświadomość działa, widzi, programuje się na ból i cierpienie, bo nie dałeś rady, spękałeś, olałeś, stałeś się ignorantem jak większość.

PS. Co tu dużo mówić – do roboty! I nie mam ciebie na myśli, bo co mnie ty obchodzisz.

_________
#Rezonowac

Tags: