Najtrudniej poznać samego siebie

Nie rezonuj i już

Nie rezonuj i już

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Nie rezonuj i już! Coraz częściej pojawiają się bajki o świadomości. Z dnia na dzień powstają tabuny coachów, trenerów, doradców, terapeutów i … innych hochsztaplerów. Wszyscy snują wizję lepszego świata. A ja powiem tak – bajki to bajki i niech nimi zostaną. Wszelkie tzw. techniki, gdzie nurzasz się w przeszłości i rozpamiętujesz niepowodzenia, prowadzą do cierpienia. Świadomy człowiek nie zostawia sobie nierozwiązanych problemów. Uczy się, poszukuje, wzrasta właśnie w tym celu, aby poradzić sobie ze swoim życiem. I tak to należy robić!

Nie rezonuj i już

Nie rezonuj i już – Rozważania:

Żadne snucie bajek ci w żaden sposób nie pomoże. A rozmyślania na temat przeszłości mogą tylko wepchnąć cię w depresję lub inne paskudztwo. Natomiast gdy rozważysz swój problem /niepowodzenia/, sięgniesz po podpowiedzi rozwiązań i zaczniesz działać, problem sam się rozwiąże, a ty będziesz mógł być w pełni świadomy. Człowiek z natury sobie pobłaża, dzięki zaakceptowanym programom usprawiedliwia siebie, a dzięki niedostatecznie rozwiniętemu ego popada w lenistwo. Jedynym rozwiązaniem jest działanie. Płaszczyzna działania jest tutaj mniej istotna.

Uczysz się, pozyskujesz wiedzę, słuchasz mistrzów i czytasz, po to aby rozwiązać własne problemy. Podważaj wszystko i sprawdzaj dwa razy, aby powstało odczucie – “wiem”. Jak wiesz, to nic cię nie zaskoczy, nic nie złamie, nic nie osłabi, bo umiesz rozwiązać każdy napotkany problem. Wówczas życie zaczyna płynąć, bez mazgajstwa, bez narzekania, bez opinii i ocen. Bo po co masz oceniać, gdy wiesz? Wiesz co należy zrobić, ale nie musisz się tym dzielić. To twoja tajna broń – bo wiesz, umiesz i masz chęć.

Nie rezonuj i już – Podsumowanie:

Doskonałym określeniem na tę postawę jest brak rezonowania. O co tutaj chodzi? Fizyka kwantowa mówi nam, że w życiu mamy do czynienia z obserwacją i przyciąganiem. Że to obserwator ma wpływ na swoje życie i to wpływ wymierny /świadomy bądź nie/. Jeśli chcesz zaobserwować pozytywne skutki swoich poczynań – bądź świadomy siebie. Jeśli nie, to olej wszystko, ale przestań karmić się bajkami. Brak rezonowania to jak w muzyce brak współbrzmienia. A skoro nasz świat obserwowany jest falowy, to mamy podobną sytuację jak w muzyce. Dźwięk się rozchodzi falowo, jak myśl i wahadła. A ja mam zarezonować z tym, albo nie.

Jeżeli nie rezonuję to odpuszczam na każdej płaszczyźnie, nie zasilam, nie gadam, nie snuję bajek – zapominam. I odwrotnie, jeśli mnie coś kręci, pasuje mi, podoba mi się, to moim obowiązkiem jako świadoma istota jest zarezonować. I tu również płaszczyzna jest dowolna, bo możemy tylko polubić. Ale możemy też zaangażować się z pasja. To ta pasja jest motorem napędowym życia. To ona pobudza nas do działania, niespania, rozwagi i zdobywania wiedzy w wybranej kwestii. Bez tej pasji ani rusz, a podświadomość działa, widzi, programuje się na ból i cierpienie, bo nie dałeś rady, spękałeś, olałeś, stałeś się ignorantem jak większość.

PS. Co tu dużo mówić – do roboty! I nie mam ciebie na myśli, bo co mnie ty obchodzisz.

najnowsze z filozoficznie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Translate »
idź do góry