Nie widać, że cię kocham?

Nie widać, że cię kocham?

w muzycznie/polsko/topowo

Nie widać, że cię kocham? O miłości pisze się i mówi od wieków, świat muzyczny pełen jest wyznań miłosnych, opisów i westchnień. Jenak wyznanie polskiego zespołu Luxtorpeda jest nie tyle zaskakujące, co powalające :D.

Nie widać, że cię kocham?

Nie widać, że cię kocham?

Luxtorpeda to polska grupa rockowa, nie jakaś tam kapela, ale zespół z solidnym rockowym pochodzeniem. Powstał w 2010 roku za sprawą gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3, do zespołu dołączył gitarzysta Robert Drężek i basista Krzysztof Kmiecik z zespołu 2Tm2,3 oraz perkusista Turbo i zespołu Armia Tomasz Krzyżaniak. Nieco później dołączył wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. 9 maja 2011 roku ukazał się ich pierwszy album pt. Luxtorpeda. Pod koniec tego samego roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który zakończyli w maju 2012 roku.

Luxtorpeda, to zespół błogosławiony, jak mawiają niektórzy. Brzmi komicznie i sarkastycznie, ale deklarują się jako osoby wierzące, a ich teksty opowiadają o Bogu i moralności. Skoro można o patriotyzmie, to można też o Bogu, moralizowanie nikomu ujmy nie przynosi, wręcz przeciwnie, skłania do refleksji. Franciszkanin, ojciec Mateusz Stachowski powiedział o zespole – “Nie mam żadnych problemów, by pójść w Wielkim Poście na koncert Luxtorpedy. Nie przeszkadza mi to w modlitwie… Nie mam dziś żadnych wątpliwości, że robota, jaką wykonują Luxy, jest bardzo dobra”. “Słyszałem osobiście świadectwa osób potężnie dotkniętych łaską po koncertach. Tych, co upadają 7 razy dziennie, są w ciemności, zmagają się z pokusami, doświadczają, że są świnią, robakiem, nikim, ale po usłyszeniu Dobrej Nowiny na koncercie Luxów, odkrywają na nowo, że światłość w ciemności świeci”.

W tekstach piosenek Luxtorpedy jest sporo o podnoszeniu się z upadków, o walce i nadziei. Śpiewanie o upadku, oznacza, że leżeli twarzą w rynsztoku, śpiewanie o powstawaniu, że podnosili się jak ludzie silni. Po prostu śpiewają o życiu, o życiu własnym, nie zmyślonym, wydumanym. Metka zespołu błogosławionego, tkwi w nienachalnym, podtekście religijnym i chwała im za to. Za wiarę, za wzór, za radość, za dobroć. Bo taka winna być nasza rzeczywistość, a nie zbrukana i zszargana jaką jest, pełna kłamstw, złodziejstwa i braku czci. To, że wielu pauperyzuje dziesięć przykazań, albo robi z ich odwrotności cnoty, nie oznacza że złodziejstwo, morderstwo czy nieposzanowanie jest dobre. W coraz mniejszym braku tych wartości tkwi tragedia naszych czasów, a przecież to te wartości znamionują godne i dobre życie.

Oficjalna strona na FB / Oficjalna strona www

PS. Zatem … wrzeszczy Bóg … Nie widać, że cię kocham?

__________
#Luxtorpeda