Najtrudniej poznać samego siebie

Nie wierzę tym myślom

Nie wierzę tym myślom

w prawdziwie/oświecenie/zdrowotnie

Nie wierzę tym myślom. Myśli, natłok, istny młyn, cały czas, bez przerwy, krzyczą, mówią, podszeptują. Jak się ich pozbyć? Czy da się je zmienić? W jaki sposób zapomnieć? Otóż jest sposób, bardzo prosty i łatwy. Trzeba przy niechcianych myślach, świadomie – w głowie lub na głos powiedzieć nie wierzę tym myślom!

Nie wierzę tym myślom

Nie wierzę tym myślom

Każdy z nas boryka się z myślami. Gdy jesteśmy nieświadomi, ten natłok myśli zastępuje nam świadomość. Utożsamiamy się z nimi. Natomiast gdy już świadomie zauważasz, że duża część tych myśli jest nie twoja i wcale ich nie chcesz, wówczas zaczynasz świadomie tych myśli się pozbywać lub zmieniać. Tak, aby myśli nie wpływały na nasze życie i go nie psuły.

Gdy jesz za dużo, możesz powiedzieć “Za dużo jem. Muszę jeść mniej”. Kiedy pracujesz za dużo, możesz powiedzieć sobie “Spalam się pracą. Muszę mniej pracować”. Gdy pijesz za dużo, możesz powiedzieć “Muszę przestać. Potrzebuję więcej wody”. Ale gdy myślisz za dużo, nie możesz powiedzieć “Jestem przemyślany”. Możesz natomiast powiedzieć “nie wierzę tym myślom!”.

Jednakże problem z myślami polega na tym, że nie uważamy ich za problem. Zakładamy także, że tylko negatywne myśli są błędne, złe. Automatycznie te dobre myśli, traktujemy jako zwyczajne, pozytywne. Czy to dobre spojrzenie? Zakładamy, że negatywne myśli pogarszają nasze życie. A pozytywne myśli powinny poprawić nasze życie. Jednak “nasze życie jest tym, co robią nasze myśli”. Cała nasza sytuacja życiowa jest kształtowana przez jakość naszych myśli, ale nie jesteśmy naszymi myślami.

Jak mawia Eckhart Tolle – “Początkiem wolności jest uświadomienie sobie, że nie jesteście podmiotem posiadającym – myślicielem”. Jedynym sposobem, aby przestać identyfikować się ze swoimi myślami, jest zaprzestanie śledzenia wszystkich myśli. I zamienienie ich na doświadczanie.

Co zrobić, aby przestać myśleć:

  • podnosić swoją świadomość nieustannie,
  • zdawać sobie sprawę, że zbyt wiele myśli pokonuje cel,
  • obserwować swoje myśli,
  • ograniczyć myślenie do konkretnych momentów, których potrzebujesz,
  • cieszyć się życiem! TERAZ,
  • puścić /zapomnieć/ wszystkie myśli z wczoraj i jutra,
  • i nie wierzyć tym myślom, których nie aprobujesz.

Bezmyślność, tak naganna dla niektórych, jest przejściem do świadomości, która wie. Rób co masz robić bez myśli, bez osądu, po prostu. Nie myśl o celach, porażkach, ani rzeczach, które musisz zrobić jutro. Jesteś TU i TERAZ i tym się zajmij. Uświadom sobie to na głębszym poziomie świadomości, a nigdy nie zechcesz już opuścić teraźniejszości, bo jest tak cudowna.

PS. Od myślenia głowa boli. Nie wierzę tym myślom. – August Witti

_____
#Mysli

najnowsze z prawdziwie

Kultywowanie świadomości

Kultywowanie świadomości

Obecnie kultywowanie świadomości jest najważniejszą częścią pracy duchowej i mało kto to
Korzyści zdrowotne wody

Korzyści zdrowotne wody

Korzyści zdrowotne wody. O wodzie pisałem już kilka razy, ale powracam do
Przeszkody świadomości

Przeszkody świadomości

Przeszkody świadomości. Podziwiamy tych, którzy osiągnęli wyższą świadomość – Jezus, Budda… Ale
Wszelkie przekazy odrzucamy

Wszelkie przekazy odrzucamy

Wszelkie przekazy odrzucamy. Głównym piewcą przekazu był Jezus z Nazaretu, który mawiał,
Translate »
idź do góry