Najtrudniej poznać samego siebie

Nie wierzę tym myślom

Nie wierzę tym myślom

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Nie wierzę tym myślom. Myśli, natłok, istny młyn, cały czas, bez przerwy, krzyczą, mówią, podszeptują. Jak się ich pozbyć? Czy da się je zmienić? W jaki sposób zapomnieć? Otóż jest sposób, bardzo prosty i łatwy. Trzeba przy niechcianych myślach, świadomie – w głowie lub na głos powiedzieć nie wierzę tym myślom!

Nie wierzę tym myślom

Nie wierzę tym myślom

Każdy z nas boryka się z myślami. Gdy jesteśmy nieświadomi, ten natłok myśli zastępuje nam świadomość. Utożsamiamy się z nimi. Natomiast gdy już świadomie zauważasz, że duża część tych myśli jest nie twoja i wcale ich nie chcesz, wówczas zaczynasz świadomie tych myśli się pozbywać lub zmieniać. Tak, aby myśli nie wpływały na nasze życie i go nie psuły.

Gdy jesz za dużo, możesz powiedzieć „Za dużo jem. Muszę jeść mniej”. Kiedy pracujesz za dużo, możesz powiedzieć sobie „Spalam się pracą. Muszę mniej pracować”. Gdy pijesz za dużo, możesz powiedzieć „Muszę przestać. Potrzebuję więcej wody”. Ale gdy myślisz za dużo, nie możesz powiedzieć „Jestem przemyślany”. Możesz natomiast powiedzieć „nie wierzę tym myślom!”.

Jednakże problem z myślami polega na tym, że nie uważamy ich za problem. Zakładamy także, że tylko negatywne myśli są błędne, złe. Automatycznie te dobre myśli, traktujemy jako zwyczajne, pozytywne. Czy to dobre spojrzenie? Zakładamy, że negatywne myśli pogarszają nasze życie. A pozytywne myśli powinny poprawić nasze życie. Jednak „nasze życie jest tym, co robią nasze myśli”. Cała nasza sytuacja życiowa jest kształtowana przez jakość naszych myśli, ale nie jesteśmy naszymi myślami.

Jak mawia Eckhart Tolle – „Początkiem wolności jest uświadomienie sobie, że nie jesteście podmiotem posiadającym – myślicielem”. Jedynym sposobem, aby przestać identyfikować się ze swoimi myślami, jest zaprzestanie śledzenia wszystkich myśli. I zamienienie ich na doświadczanie.

Nie wierzę tym myślom – Podsumowanie:

Co zrobić, aby przestać myśleć:

  • podnosić swoją świadomość nieustannie,
  • zdawać sobie sprawę, że zbyt wiele myśli pokonuje cel,
  • obserwować swoje myśli,
  • ograniczyć myślenie do konkretnych momentów, których potrzebujesz,
  • cieszyć się życiem! TERAZ,
  • puścić /zapomnieć/ wszystkie myśli z wczoraj i jutra,
  • i nie wierzyć tym myślom, których nie aprobujesz.

Bezmyślność, tak naganna dla niektórych, jest przejściem do świadomości, która wie. Rób co masz robić bez myśli, bez osądu, po prostu. Nie myśl o celach, porażkach, ani rzeczach, które musisz zrobić jutro. Jesteś TU i TERAZ i tym się zajmij. Uświadom sobie to na głębszym poziomie świadomości, a nigdy nie zechcesz już opuścić teraźniejszości, bo jest tak cudowna.

PS. Od myślenia głowa boli. Nie wierzę tym myślom. – August Witti

_____
#Mysli

najnowsze z oświecenie

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych. Rozwój osobisty może oznaczać różne sprawy dla różnych
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Translate »
idź do góry