Najtrudniej poznać samego siebie

Niebezpieczne Związki Komorowskiego

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Mamy już wyrok w sprawie tzw. “afery marszałkowej”. Wojciech Sumliński został uniewinniony, a Aleksander L. skazany. Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński został uniewinniony w procesie dotyczącym domniemanej korupcji przy weryfikacji WSI. Byłego żołnierza WSI Aleksandra L. sąd skazał na 4 lata więzienia. Jak zatem rozpatrzone zostaną …

niebezpieczne związki Komorowskiego?

komorowski1Afera marszałkowa /nazwa pochodzi od ówczesnej funkcji Bronisława Komorowskiego/ to cykl wydarzeń z lat 2007-2008. Powstał wtedy układ, oparty na relacjach służby-media-politycy i stanowił fundament kolejnych patologicznych zdarzeń i afer. Kulisy afery marszałkowej nie zostały wyjaśnione i większość Polaków nie ma pojęcia o jej przebiegu. Autor cytatu „muszę zobaczyć aneks przed publikacją” – B. Komorowski, skutecznie uchylał się od udzielenia odpowiedzi na pytania posłów Prawa i Sprawiedliwości, odmawiał stawienia przed Komisją Weryfikacyjną i wielokrotnie wykorzystywał swoją pozycję, by uciec od składania rzeczowych wyjaśnień.

Sędzia /Stanisław Zdun/, który wziął pod lupę nagrania fonoskopijne, oświadczył, że nie ma żadnych dowodów na poparcie winy Sumlińskiego. Wskazał również, że o osobie Sumlińskiego nie ma mowy w rozmowach prowadzonych pomiędzy Tobiaszem a Leszkiem Pietrzakiem. Powstała również teza, że nagrywane były wszystkie rozmowy, ale ujawniona wyłącznie ich część, zeznania są bardzo wątpliwe i niewiarygodne, a niezrozumiałe przyznanie Tobiaszowi statusu pokrzywdzonego, mogło mieć wpływ na prowadzone śledztwo. W konsekwencji odmówiono Tobiaszowi bycie oskarżycielem posiłkowym.

Przypomnijmy, że w grudniu 2009 r. Sumliński i Aleksander L. zostali oskarżeni przez warszawską prokuraturę o powoływanie się od grudnia 2006 do stycznia 2007 r. na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się – w zamian za 200 tys. zł – załatwienia pozytywnej weryfikacji oficera WSI płk. Leszka T. Ten oficer tajnych służb wojska jeszcze z PRL ostatecznie został negatywnie zweryfikowany. W listopadzie 2007 r., po przegranych przez PiS wyborach, zawiadomił o sprawie ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, który poinformował o niej ABW. Śledztwo trwało od grudnia 2007 r. W maju 2008 r. ABW przeszukała mieszkania członków Komisji Weryfikacyjnej WSI Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka.

Tak niewygodny dla ówczesnej władzy autor książki „Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego” Wojciech Sumliński opowiada w niej o bardzo niebezpiecznym człowieku Bronisławie Komorowskim. Ludzie Komorowskiego i WSI w SKOK-ach zamieszani byli w wyłudzanie pieniędzy. Książka ta uświadamia nam, kto nami rządził i jakim człowiekiem jest Bronisław Komorowski. Wojskowe Służby Informacyjne dokonywały oszustw na gigantyczną skalę, śledztwa przeciwko oficerom WSI były blokowane, jak również śledztwa działalności fundacji Pro Civili. W książce nie brakuje sensacyjnych faktów o akcji WSI w SKOK Wołomin i powiązaniach Bronisława Komorowskiego z WSI. Wypowiedzi byłego prezydenta – cyt. “likwidacja WSI była hańbą i zbrodnią”, dają też obraz, jakim człowiekiem jest Komorowski.

Nasuwa się zasadnicze pytanie – czy Bronisław Komorowski zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań pod przysięgą oraz czy wyjaśnione zostaną jego związki z WSI, a skoro jest to działalność bandycka, czy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

PS. Żyjemy w Polsce, a nie w Indiach, gdzie ulicami chodzą święte krowy.

___________________
#BronislawKomorowski

najnowsze z patriotycznie

bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Translate »
idź do góry