Najtrudniej poznać samego siebie

Nieistotność jest kluczem

Nieistotność jest kluczem

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Nieistotność jest kluczem. Nauczyliśmy się wyjaśniać swój świat, ale tez łykamy jak gęsi to co mówią w mediach. Stwierdzenie, że życie jest bez sensu mówi, że nie ma zasadności życia. Że wszystko to co dostrzegamy jako wynikowe, jest naszą projekcją. Tak nam się wydaje. Zbyt poważnie traktujemy własne zewnętrzne życie. Zbyt beztrosko wewnętrzne. A to o to wewnętrzne życie chodzi. O to, że masz odkrywać siebie, a zajmujesz się bzdurami. Tak bzdurami, bo zajmujesz się nie swoimi problemami, zamiast żyć.

Nieistotność jest kluczemNieistotność jest kluczem

Daliśmy sobie wtłoczyć do głowy zasadność życie. Ideę, że coś musimy lub powinniśmy. Ale nie jest to odkrywanie siebie, tylko kierat. Narodziny, szkoła, praca, rodzina, dom, dzieci, śmierć. Oczywiście można wiele więcej wpisać, lecz nie ma potrzeby. I tak widać beznadziejność tego układu.

Nie ma tu nas/ciebie, nie ma mnie – odkrywcy własnego ducha. Jest natomiast niewolnik, zamknięty w roli nadanej mu przez system. To co staram się przekazać od kilku felietonów, to fakt, że – Nie musisz nic. Nie musisz grać w grę systemu. Możesz w swoją, indywidualną. A w zasadzie powinieneś. Bo do odkrycia masz naprawdę wiele ciekawych spraw, a przede wszystkim siebie.

Bądź znów jak dziecko. Biegnij w swoją stronę i nie zatrzymuj się. Baw się i nie przestawaj. Śpij, odpoczywaj. Ale też się ucz tego, co dla ciebie istotne, nie dla systemu. I co z tego, że nie umiesz mnożenia, historii, i całej tej ściemy. Wszak to ściema, która coraz mniej się przydaje.

Nawet przestaje się liczyć, bo jest przestarzała. A świat teraz zasuwa. Ale własna świadomość się przydaje. Miłość się nam opłaca. Szczęście jest bonusem tej miłosnej postawy. Ale najpierw uświadom sobie bezzasadność istnienia w systemie. Ty nic nie musisz. Tobie się wydaje, że musisz. Ale nie musisz. Możesz, jeżeli chcesz, ale to co chcesz, nie to co każą. Ot i cała magia.

Rozważmy – w swoim życiu jesteś ze sobą 24 h/d, 364/5 dni w roku, ok. 70 lat /średnio licząc/. Policzmy – spędzasz ze sobą średnio ok. 613 000 godzin życia. Ktoś tam wpadnie na godzinkę, czy dwie. Ale i tak nie poświęcasz mu nawet połowy tego czasu. Ty wyskoczysz na miasto na godzinkę lub dwie /ale i tak jesteś ze sobą/. Info ze świata, to w sekundach liczyć można. Dajmy na to, że jesteś w związku, to i tak w najlepszym razie połowa tego co ze sobą. A i tak nawet 1/3 tego czasu nie poświęcasz drugiej osobie. Rodzice jeszcze mniej czasu, bo zaledwie ok. 14 lat, później to wyjebka. Zatem, nie bez kozery można twierdzić, że jesteś tylko TY, tu i teraz.

A dlaczego tu i teraz? Bo jak się okazuje przeszłość i przyszłość ciągle modyfikujesz, zatem to jest fałsz. Fałsz, opowieść tego co było i nie wróci. Zatem nieistotne. Ponadto każdy ma swoje widzenie świata i swoje podpatrzone, czy przyjęte schematy, zatem ma własne życie i jego wyobrażenie. Na tym mamy się skupić, nad tym wyobrażeniem sobie własnego życia i jego realizacji w tym momencie. Bo w życiu zawsze jest teraz. Teraz jest teraz, ale jutro jak dożyjemy, też będzie teraz.

Przedwczoraj jak pamiętam też było teraz, bo jeszcze nie było wczoraj. To są fakty, nie mity. To prawda, nie rojenia. Dlatego musisz pokochać osobę z którą żyjesz na co dzień stale, czyli siebie, aby umieć kochać. I aby dostrzec, że opłaca ci się tylko kochać. Nic więcej. Opłaca ci się bo stajesz się szczęśliwy, ale i szlachetny i prawy. A innym też to się opłaca, jak ich kochasz. Takie rozważania trwają w każdym z nas, a jeżeli nie trwają, to powinny. Bowiem każdy człowiek osiągający stan wyższej świadomości widzi, że miłość mu się najnormalniej w świecie opłaca.

PS. Zdejmij z siebie jarzmo odpowiedzialności za wszystko, bądź tylko za siebie. I żyj! – August Witti

___________
#MiłoscWłasna

najnowsze z prawdziwie

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Cel w życiu

Cel w życiu

Cel w życiu. Posiadanie celu jest jednym z podstawowych czynników szczęścia. Bez
Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna. Z tych samych przyczyn wierzymy i nie wierzymy w Boga.
Świadomość marki

Świadomość marki

Świadomość marki jest niezbędnym elementem tworzenia udanego biznesu /producenta, sklepu, osoby, produktu/.
Translate »
idź do góry