Niepodległość Kalisza

Niepodległość Kalisza

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Niepodległość Kalisza. Prezydent miasta Kalisza, lider Wspólnego Kalisza – Grzegorz Sapiński w ostatnim czasie przekazał swoją decyzję mieszkańcom Kalisza oraz mediom kaliskim w kwestii narastających żydowskich roszczeń w sprawie ziemi kaliskiej. Oświadczył, że nie podpisze porozumienia ze stroną żydowską. Niepodległość Kalisza została zachowana.

Niepodległość Kalisza

Niepodległość Kalisza

Żydowskie roszczenia, które w Polsce ujawniają się jak grzyby po deszczu, w początkowej fazie dotyczyły gruntu o powierzchni 0,5 ha w samym centrum miasta. Sporna działka stanowi część boiska sportowego. W trakcie trwających roszczeń, areał urósł do ponad 3 ha i obecnie obejmuje tereny nieczynnego już budynku ośrodka szkolno-wychowawczego, budynku kaliskiego pogotowia ratunkowego i bloków mieszkalnych.

Zwiększanie bezpodstawnych, nieudowodnionych roszczeń to też polityka gminy żydowskiej i do tej pory udawało im się, w wielu kwestiach, dochodzić nieuzasadnionych roszczeń. Tym razem prezydent miasta podjął jedyną słuszną decyzję, zgodną z interesem lokalnej społeczności i polskim prawem. Decyzją sądu właścicielem terenu, posiadającym do niego pełnie prawo, jest miasto Kalisz, a miasto Kalisz nie będzie honorować żadnych nieuzasadnionych roszczeń. To działanie na szkodę społeczeństwa, które na dodatek przyniosły miastu wielomilionowe straty.

Brawa dla Grzegorza Sapińskiego, który jako jeden z nielicznych daje przykład dbania o interes narodowy i lokalny. Wszystkie przypadki takich nieuzasadnionych roszczeń z kapelusza, powinny być opublikowane, ujawnione i skrytykowane tak, aby społeczeństwo otrzymało jasny komunikat i wzór jak postępować w takich sytuacjach. To nie są sprawy, którymi powinny się interesować tylko ugrupowania prawicowe, narodowe, patriotyczne i wolnościowe, to sprawa nas wszystkich, obywateli Polski. Jeszcze raz wielkie brawa dla Prezydenta Kalisza i wyrazy szacunku.

PS. A ty Icku – ostrożnie mijaj Kalisz.

______
#Kalisz

Hits: 203