Najtrudniej poznać samego siebie

O co tutaj chodzi?

O co tutaj chodzi?

w bez kategorii/kwantowo/oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

O co tutaj chodzi? Rozwój świadomości to sprawa indywidualna. Nikogo i niczego nie da się nauczyć, jeśli umysł „ucznia” nie jest otwartym umysłem i nie wyraża zainteresowania, akceptacji. Nie przyjmie nic do siebie. To istotne określenie „przyjmie do siebie”, czyli „wyrazi zgodę”. Zatem wszelkie nauczanie, zachęcanie i uświadamianie, nie mają najmniejszego sensu. Bo chodzi tu tylko o Ciebie i to teraz /now/.

O co tutaj chodzi?

O co tutaj chodzi?

Otóż, chodzi tylko, wyłącznie o Ciebie! Bo jeżeli Ty zrozumiesz i pojmiesz, to zmienisz właściwie tylko swoje życie, swój świat. Ale, tzw. inni np. najbliższa rodzina, znajomi, etc.. Jak na początku byli sceptyczni, tak pomału dostrzegają korzyści. Widzą zmiany, chcą być zdrowi i szczęśliwi, bo tak się dzieje. Ale mniejsza o nich, to ich sprawa, co chcą osiągnąć w życiu. Istotą jesteś TY!

To Ty podejmujesz działanie, albo i nie. Jak nie, to już nie ma o czym mówić. Ale jeżeli tak, to Ty poznajesz pewne techniki, które pomogą Ci doświadczać. Ty pogłębiasz swoją wiedzę i czytasz. Ty zrozumiawszy, sukcesywnie wdrażasz kolejne etapy życia i wzrostu świadomości. Sceptyk pyta, co się zmienia? Wszystko i nic. To jedno z nielicznych takich doświadczeń i nie dosyć, że nietuzinkowe, to całkowicie nasze, świadome i cudowne.

Czym jest obudzenie? To zwyczajne zjawisko, które niejednokrotnie występowało już i występuje na ziemi i dotyczy całej przyrody. Ale w dużej mierze ludzi. Dawniej osiągano je raczej drastycznie, poprzez wyczerpujące cierpienie, głodówki, odosobnienia. Bo i tak można, ale lepiej bez bólu, samemu, bezboleśnie i powolutku.

Jeśli do tej pory byłeś pewien swojego jestestwa i uważasz się za konkretnego, świadomego obywatela, to niech tak pozostanie. Jeśli natomiast coś jest nie tak w Twoim życiu. Coś Cię nurtuje, dostrzegasz kłamstwo, manipulację, oszustwo tzw. matrixa, zauważasz też dwoistość. To oznacza, że jesteś na dobrej drodze. Pierwsze pytania już padły, teraz trzeba odpowiedzi, ale dalsza droga, jak i wszystko, zależy od Ciebie.

Krok po kroku zmienia się Twoja percepcja świata. Dostrzegasz, że to Ty za wszystkim stoisz, za wszystko jesteś w swoim życiu odpowiedzialny. Widzisz, że gdy klniesz i złorzeczysz, to sprawy nie idą tak jak powinny. Jak jesteś wściekły, to np. psują się urządzenia /samochód/. Gdy popadasz w kolejne konflikty z samym sobą, np. okłamujesz siebie. Coś Cię wzburzyło, masz wyrzuty sumienia, poczucie winy, to z tego powodu chorujesz. Coraz więcej pytań sobie zadajesz, coraz więcej wiesz, korzystasz z pomocnych narzędzi i praktyk. Także z pomocy świętych roślin, to niewątpliwie coś się w Tobie dzieje takiego, że może znamionować to obudzenie. Ale dalsza droga nadal zależy od Ciebie.

Czym zatem jest ta dalsza droga? Mało kto wie, ale na szczęście niejaki David Hawkins, opracował mapę świadomości.o co tutaj chodziSkąd gościu wie? Ponieważ był bardzo łebskim i płodnym autorem. Ale i dr nauk medycznych, znanym na świecie psychiatrą, lekarzem, nauczycielem duchowym i wykładowcą. Stąd i my mamy okazję z tym co wie się zapoznać. Obserwując tę skalę, możemy dokładnie określić gdzie jesteśmy. Na jakim etapie i co możemy zrobić, aby być wyżej, bo niżej już nie ma nic 🙂 . Sporo jak na taką małą tabelkę, prawda? W zasadzie wystarczyłoby zrozumieć i pojąć, co gościu tam pisze, wdrożyć i przeskakiwać swobodnie w górę. Jednak nie każdemu mieści się to w głowie. Skoro Ci się nie mieści, to odpuść sobie.

Jeśli to czujesz w sobie, to pochylmy się nad tematem.

Zerknijmy na tabelę od dołu. Uświadommy sobie, że każdy z punktów opisuje stany, funkcje i poziomy, które wg nas nie są ani dobre, ani złe. Ale wnikliwiej zauważmy, że np. na poziomie Żalu, który jest wyskalowany na 75. Lepiej by było się rozzłościć, gdyż Złość, wyskalowano na 150. Złość, sama w sobie jest destrukcyjnym uczuciem, na niskim poziomie świadomości, ale Żal niesie Apatię, a ta potrafi zastopować wszystko.

Możemy też wybrać Pożądanie /125/, aby przy pomocy Złości /150/ pobudzić Dumę /175/, a poprzez Odwagę /200/, przejść wyżej. Zupełnie przystępne i intuicyjnie właściwe. Od Neutralności zaczyna się zabawa, a na szczycie, to i ponoć chodzenie po wodzie :). Jeśli już wiesz, że wszystko „jest w głowie”. Czemu do licha nie chcesz tego zmienić, podważyć i złamać parę zasad fizycznych? Hm 🙂 ?

PS. Nie kieruj się niskimi uczuciami, nie rób sobie tego! – August Witti

____________
#SkalaSwiadomosci

najnowsze z bez kategorii

Sztuka uczy wyobraźni

Sztuka uczy wyobraźni

Sztuka uczy wyobraźni, tym samym daje wolność. Każdy rodzi się z wyobraźnią

Teoria rezonansowa

Teoria rezonansowa. Synchronizacja, harmonizacja, wibracje lub po prostu rezonans ma integralny związek
Tajemnica świadomości

Tajemnica świadomości

Tajemnica świadomości to wszystko, co jest potrzebne do rozwiązania trudnego problemu świadomości.
Fanatyzm religijny

Fanatyzm religijny

Fanatyzm religijny w dzisiejszych czasach jest widoczny na całym świecie. Europa nie
Translate »
idź do góry