Najtrudniej poznać samego siebie

Obyś żył w ciekawych czasach

Obyś żył w ciekawych czasach

w polsko/prawdziwie/tradycyjnie

Obyś żył w ciekawych czasach. To stare chińskie przysłowie, a raczej klątwa, nabiera coraz bardziej słowiańskiego sensu. A w aspekcie porozumienia między Chinami a Polską, wnet stanie się również naszą tradycją. Europa zwariowała, odjechała zupełnie, ludzie władzy są tak ogłupiali szmalem, że nie patrzą już na nic. Przekroczyli wszelkie granice niegodziwości. A my, cóż my, Polacy jak zawsze żyją wg reguły „Polak potrafi”.

Obyś żył w ciekawych czasach

Obyś żył w ciekawych czasach!

To, co wyprawiają nasi zachodni sąsiedzi, nie mieści się w głowie. Obywatele państw europejskich zostali pozbawieni zupełnie głosu, emigrują, nawet do Polski. Bywa, że zostają dotkliwie spacyfikowani przez własne służby. Ale widać już kres wytrzymałości i pierwsze odruchy buntu wobec władz.

Unia Europejska chyli się ku upadkowi, a na to wszystko odzywają się Stany Zjednoczone, które chętnie wzięłyby kolejny raz udział w wojnie europejskiej. Bo to najlepszy biznes na świecie. A i długi można wyzerować. Pchają się wiec wszędzie, gdzie można, także do Polski i no cóż – okupują.

Mimo wszystko w naszym kraju sielanka, jak zawsze. Wakacje, urlopy, wyjazdy, piękna pogoda i wszystko kwitnie. Mam nieodparte wrażenie, że my żyjemy pod „Bożą opatrznością”. Coś w tym jest.

Zewsząd się słyszy, że porządki robią, sprzątają kraj i walczą ze starymi skostniałymi układami. To tak jakby powiedzieć, że psy się pozagryzają. Zagryzą jednego, a cała reszta dalej będzie szczekać i merdać ogonami. Ale nic to. Co rusz oprócz pogody, dobre newsy. A to złoża geotermalne, a to naturalne: tytan, żelazo, wanad – warte 8 bilionów – żyć nie umierać.

A społeczeństwo jak biedowało, tak bieduje, ale na wesoło. Żarty, dowcipy, nawet śmiechy – Polak potrafi. Ani się nie obejrzymy jak będziemy w kolejnej dupie. Zmieni się to i owo, bo musi przy takim bogatym kraju, ale z umiarem, z umiarem. Jeszcze sporo politycznych gęb do wykarmienia. A ci co już nażarci, chodzą nadal w aureoli – taki mamy klimat. Z komunistycznym pozdrowieniem – jak nie ukradniesz, nie będziesz miał.

PS. Pozdrawiam zatem i obyś żył w ciekawych czasach. – August Witti

___________
#PolskaChiny

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Translate »
idź do góry