Najtrudniej poznać samego siebie

Ogórki kiszone

Ogórki kiszone

w polsko/prawdziwie/tradycyjnie

Ogórki kiszone. Piszę o nich bo mnie ten wyrób powalił na kolana. Otóż wyobraźcie sobie jakie było moje zaskoczenie, gdy na moje wyrażone życzenie, moja najlepsza z żon, Karolek, przyniosła mi do degustacji wodę spod ogórków. Wcale nie byłem na kacu i wcale nie spragniony, po prostu jestem fanem smaków, zwłaszcza ostrych, kwaśnych, wyraźnych.

Ogórki kiszone

Ogórki kiszone

Ogórki charsznickie, bo o nich mowa, są pakowane w ekologiczne, mocne, papierowe torebki, z przeźroczystą folią z jednej strony, dzięki czemu widać potencjalną zakąskę, wraz z wodą spod rzeczonych, o smaku jak ambrozja – poezja. Zamknięcie na strunę – genialne i proste w istocie. A same ogórki, no cóż, od pokoleń kiszone w tradycyjny sposób, nie zawierają żadnych konserwantów, regulatorów kwasowości ani przeciwutleniaczy. Zawierają natomiast ogórki gruntowe, te polskie, nie europejskie z określoną krzywizną lub jej brakiem, wodę, sól, koper, czosnek, gorczycę, ziele angielskie, liść laurowy i liść dębu. Dębu mówię! Pisząc to wszystko ocieram ręką kąciki ust i brodę, bo … lepiej przemilczę. 100% naturalności i Polskości, bez żadnych konserwantów, cóż za wyszukany smak. Pamiętacie „Czterech pancernych” i drogę Tomusia wraz z ojcem Czereśniakiem do oddziału? Pamiętacie jak podstępem kupili od żyda kawał chleba i ogórki kiszone … pamiętacie jak oni je jedli? Boże!

Ogórki kiszone – Podsumowanie:

Brawo dla „Charsznickich OGÓRKÓW KISZONYCH”, wielkie brawa dla Karola Baranka i jego „Witaminki”, brawa dla polskich smaków i tych co przed wiekami stworzyli taki cud. No i brawa dla stron internetowych o domenie: www.kiszoneogorki.pl i www.kapustakiszona.pl – prostota i zrozumiałość połączona ze smakiem :D.

PS. Ludziska!!! Oni tam mają jeszcze KAPUSTĘ KISZONĄ!!!

___________________________
#OgorkiKiszone #KapustaKiszona

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Translate »
idź do góry