Najtrudniej poznać samego siebie

Omega-3 vs marihuana

Omega-3 vs marihuana

w zdrowotnie/prawdziwie/topowo

Konopie, a w szczególności marihuana, czyli szczepy Indica i Sativa, coraz bardziej rozpalają naszą wyobraźnię i pobudzają coraz większe nadzieje korzyści zdrowotnych. Spektrum działania marihuany jest ogromne i nieustannie rośnie. Nadzieję dają obiecujące badania medyczne, ale także stosowanie, które jednak wymaga czasu. Natomiast jednoznacznie możemy stwierdzić, że marihuana jest doskonałym, bardzo silnym środkiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Omega-3 vs marihuana.

Omega-3 vs marihuanaStan zapalny jest sygnałem dla organizmu, że tenże ma zwalczać wszelkie czynniki zewnętrzne np. zakażenia, podrażnienia, bakterie i wirusy. Ale nierozpoznany stan zapalny jest inicjatorem chorób przewlekłych /jak choroby serca, otępienie, osłabienie, depresja etc/. Kwas tłuszczowy Omega-3 zaradza tym schorzeniom. Ale Omega-3 jest przez nasze organizmy przekształcana w endokannabinoidy /ludzkie kannabinoidy zawarte również w mleku matki/. Zatem rodzi się pytanie, czy przypadkiem marihuana nie mogła by szybciej załatwić tej sprawy. Mogłaby.

Jeden z dwóch głównych czynników /kannabinoidów/ w marihuanie, tetrahydrokannabinol (THC), okazuje się być silnym środkiem przeciwzapalnym. Najnowsze badania nad THC dowodzą, że THC oddziałuje wprost na stan zapalny organizmu i wykazuje wszelkie podobieństwa do naturalnego procesu przekształcania kwasów tłuszczowych Omega-3 w kannabinoidy. No tak, ale tam musimy czekać, gdy choroba nadal nas męczy i cierpimy, a tu mamy działanie od razu.

Jak się okazuje, endokanabinoidy, wytwarzane przez nasze organizmy z kwasów tłuszczowych Omega-3, wiążą się z tymi samymi receptorami odpornościowymi, jak kannabinoidy zawarte w marihuanie. Oczywiście obydwa czynniki wywołują odpowiedź przeciwzapalną organizmu. Kwas Omega-3 pozyskuje organizm przez spożycie np. ryby, jaj, orzechów, ale żeby zaserwować sobie finalnie tak dużą dawkę THC, trzeba by było sporo tych frykasów zjeść. A jak ktoś nie może, bo cierpi?

A THC z marihuany można przyjmować paląc, inhalując, waporyzując, w domowych wypiekach czy pizzy, bo czynnikiem wyzwalającym THC jest spalanie lub wysoka temperatura. A dla chorego to wreszcie możliwość kontrolowania chronicznego stanu zapalnego, a tym samym rodzi się też realna nadzieja na wyzdrowienie. Gdy człowiek dowie się o chronicznym stanie zapalnym i chorobie zagrażającej życiu, czyli śmierci, nie zawraca sobie głowy legalnością czy nie. Sięga w swoim mniemaniu po lekarstwo naturalnego roślinnego pochodzenia, zatwierdzone już jakby nie było przez państwo z koncernowym stemplem “medyczna”.

PS. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
_________
#Thc #Omega3

 

Źródło: Forbes /Badanie zostało opublikowane przez National Academy of Sciences/

najnowsze z zdrowotnie

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone. Nie można się przejmować bzdurami, a przecież sami je
Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości. We współczesnym, stresującym, nowoczesnym życiu łatwo jest biernie reagować na
Bo mogę

Bo mogę przecież

“Bo mogę przecież” to temat przemyśleń osobistych. Co tak naprawdę znaczy dla
Translate »
idź do góry