Najtrudniej poznać samego siebie

Pamiętamy, nie zapominamy

Pamiętamy, nie zapominamy

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Pamiętamy, nie zapominamy. W ciągu ośmiu lat rząd Platformy Obywatelskiej pokazał swoją pogardę wobec obywateli. Wszystkie inicjatywy społeczne /oddolne/, razem kilka milionów podpisów referendalnych, zostało zmielonych /zutylizowanych/ jak nieistniejące i niebyłe. Miano “obywatelska” stanowiło i nadal stanowi fikcję literacką, a niechęć do budowy społeczeństwa obywatelskiego nadal jest ogromna i wywołuje strach w szeregach establishmentu.

Pamiętamy, nie zapominamy

Pamiętamy, nie zapominamy

Nieliczenie się z obywatelami, ignorancja i zamordyzm była i jest na porządku dziennym. Jak zatem rozumieć nazwę “Platforma Obywatelska“? Przypomnijmy: po dojściu do władzy zmielono milion podpisów w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych (J.O.W.) – w ramach 4xTAK.

2 miliony podpisów w sprawie referendum podniesienia wieku emerytalnego zutylizowano. 350 tys. podpisów rodziców pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty w sprawie 6-latków zniknęło jak kamfora. 250 tys. podpisów pod wnioskiem o pozostawienie LOTOSu w rękach skarbu państwa wyparowało.

Obywatelski wniosek o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum edukacyjnego i 2 miliony podpisów wyrzucono do kosza. 2,5 miliona podpisów w sprawie referendum dot. lasów państwowych wegetuje w szafie, a z końcem kadencji trafi do niszczarki. 300 tys. podpisów w sprawie wyboru czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku 6 czy 7 lat – również w koszu.

Obywatelski projekt ws. zmian w kodeksie wyborczym, mający uczynić wybory transparentnymi i uczciwymi, w ilości 130 tys. podpisów pochłonęła niszczarka. Ponad 8,5 miliona podpisów z inicjatyw społecznych, a trzeba pamiętać, że to nie wszystko. Jak mamy to rozumieć, co tutaj jest grane?

Ot, PO jest po prostu anty-obywatelska i tyle. Wyśmiała wyborców, olała swój elektorat, wzgardziła obywatelami i pokazała dobitnie, gdzie nas ma. Chyba najwyższy czas się odwdzięczyć!

Konstytucja wyraźnie nam wyłuszcza, że “Władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej Polskiej należy do Narodu, który sprawuje ją przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Zatem działania rządu są niekonstytucyjne, de facto nie legalne i nie zgodne z prawem. Najwyższy czas to zmienić, wyciągnąć wnioski i pociągnąć winnych do odpowiedzialności. Polacy szybko uczą się świadomości swoich praw, także swojej zwierzchności w sprawowaniu władzy, wzrasta siła społeczeństwa obywatelskiego i odpowiedzialnego.

Czas na zmiany i odrzucenie skompromitowanej antyobywatelskiej platformy i to już, niebawem bo 25 października. Później kręcenie lodów będziemy mogli zobaczyć tylko w lodziarni. Chyba, że już wszyscy jesteśmy tak omamieni, że zadawala nas tylko rozpuszczona śmietana na chodniku :D. Rozmawiam ostatnio z przyjaciółmi, uczciwymi ludźmi z pozycją, niezaangażowanymi politycznie. Wszystkim się żyje trudno, mimo statusu, wykształcenia, uczciwości, a może właśnie dlatego – pamiętamy.

PS. Niewiele jest za­let, których Po­lacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieli­by się ustrzec. – Winston Churchill

_______
#Wybory

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry